WyprawyŚWIAT

NAMIBIA. 10 lat później… – STRONA GŁÓWNA

NAMIBIA. 10 lat później…
STRONA GŁÓWNA WYPRAWY – styczeń 2018

O wyprawie (skocz do blogu)

Dziesięć lat minęło kiedy przyjechaliśmy rodzinnie do Namibii. Michał miał 3 lata, Staś był o rok młodszy. Wspaniała przygoda okraszona jeszcze przejazdem do Wodospadów Wiktorii. Wróciliśmy… wyszła nasza pierwsza książka o Namibii, która była podróżniczą książką roku w plebiscycie NG Traveler. Ania wróciła z grupą do Namibii. Minęło 10 lat. Już nie mieliśmy dzieci, ale nastolatków. Mieliśmy też coraz większą chęć na napisanie Namibii od nowa. Decyzja mogła być tylko jedna. Wracamy w 10 rocznicę. Zbieramy materiały i zobaczymy co dalej…

Namibia 2008…

Namibia okazała się równie piękna jak poprzednio. A może i piękniejsza. Więcej o niej wiedzieliśmy, nie mieliśmy stresu nowości. Postanowiliśmy zmierzyć się z nowymi miejscami w tym legendarnym Kaokolandem dającym niezłą szkołę nawet mistrzom jazdy 4×4.

…i w 2018!

Oczywiście nie mogliśmy nie wrócić na Pustynię Namib i w kilka innych ważnych miejsc. Ciekawiło  nas jak zareagują chłopcy, czy będą coś pamiętać?

NAMIBIA – Sossousvlei

NAMIBIA – Kaokoland, …a dalej wygląda jeszcze gorzej…Napisaliśmy program i wysłaliśmy do Jurka Mazgaja (Bocian Safaris) z prośbą o opinię i dobranie samochodu. Odpowiedź była mniej więcej taka: „Mieliście dostać nowiutki piękny samochód – prosto z fabryki – 1000 km przebiegu. Ale… Na tę trasę dostaniecie nasz najstarszy, nie jeżdżący z turystami samochód. Bez wygodnej zabudowy. Ale… On przejedzie!

No i faktycznie samochód kiedy się popatrzyło na koła, podniesione zawieszenie, posłuchało silnika to wiadomo było, że jeżeli my damy radę to on również. Samochód był bardzo ważny ponieważ jechaliśmy sami i po prostu w Kaokolandzie zależeliśmy od niego. Tym bardziej, że styczeń to low season i można na pomoc czekać nawet i dwa tygodnie w głuszy.

NAMIBIA – Van Zyls Camp

Kolejnym naszym celem było przejechanie Wybrzeżem Szkieletowym. Niby tam nic nie ma, ale jest to fascynująca i wyjątkowo różnorodna pustka. Szukaliśmy też ciekawych ludzi w tym tych spotkanych 10 lat temu.

NAMIBIA – Ja i Tommy Collard – po 10 latach…

Jak było? Rewelacyjnie! Namibia po raz kolejny okazała się niezwykłym, fascynującym, pięknym krajem. Zebraliśmy wiele opowieści, zdjęć. W efekcie powstała książka o której myśleliśmy. Obszerna (360 stron), bogato ilustrowana (ponad 450 zdjęć), doskonała edytorsko… NAMIBIA. Przez Pustynię i busz…  To książka o Namibii, a nie o nas w podróży.

Przy okazji zrobiliśmy portal o Namibii: TRAVELNAMIBIA.pl

Zapraszamy do przeczytania bloga o naszej podróży. Więcej o Namibii dowiesz się z TravelNamibia.pl lub z naszej książki (do kupienia przez portal).

Nasza trasaBlog wyprawy
Lecimy! NAMIBIA CZEKA!
SOLITAIRE – najmniejsze miasto Namibii
NAMIB-NAUKLUFT NATIONAL PARK czyli Pustynia Namib
Z Sesriem do Swakopmund przez tajemnicze kręgi i nie tylko…
Biltong – lokalny przysmak
Spitzkoppe – Matterhorn Namibii…
Wybrzeże Szkieletowe
KAOKOLAND
Z Wybrzeża Szkieletów do Purros
KAOKOLAND
W wiosce Himba
KAOKOLAND
Man of Stone (Lonely Man) – tajemnica Kaokolandu
KAOKOLAND
Hoarusib river
Mapy i GPS w Namibii
KAOKOLAND
Przejazd Purros>Orupembe>Van Zyl’s Camp>Epupa Falls cz. 1
KAOKOLAND
Przejazd Purros>Orupembe>Van Zyl’s Camp>Epupa Falls cz. 2
Namioty na dachu samochodu – jak to się robi?
Z Epupa Falls przez Kunene River Lodge do Etosha NP
AFRICAT Foundation, Okonjima
Ekwipunek: 4 rzeczy, które wróciły z nami po 10 latach do Namibii

Wyprawa organizowana wspólnie z Bocian Safaris (Namibia)

Zapraszamy na prowadzony przez nas portal o Namibii!

 Relacje z innych naszych wypraw

 


(c) Portal Małego Podróżnika

Share