RóżneDZIEJE SIĘ!RÓŻNOŚCI

WeDraw – zabawka edukacyjna XXI wieku!

WeDraw – zabawka edukacyjna

Kiedy odwiedziłem moją dronową świątynię czyli firmę Dronexpert.eu miałem okazję wziąć do ręki bardzo ciekawą zabawkę. Wszystko to co bawi ale i uczy zawsze nas interesowało i szczerze powiedziawszy, aż poczułem trochę żalu, że synowie nie są młodsi.

WeDraw w mojej dłoni
Jajo, droid, ARTUDITU?… WeDraw!

Po wzięciu do ręki uczucie było jedno – świetnie zrobione. Nie jakiś plastikowy badziew z zużytej wtryskarki, ale produkt po prostu z klasą… Przytulanka to co prawda nie jest ale… Ma za zadanie uczyć rysować, literować i liczyć! Spodziewałem się wcześniej, kolejnej zabawki z Alicośtam, a tu już samo pudełko zdumiewa ponieważ w 100 procentach jest zrobione na polski rynek. Bardzo miłe zaskoczenie!

WeDraw – pudełko

Ważne jest też to, że dźwięki i słowa wymawiane przez WeDraw są bardzo dobrej jakości. To nie bzyczenie, piszczenie i mamrotanie jak w jakiś lalkach „interaktywnych”. Tu naprawdę autorzy zabawki się postarali. I wiecie co tu jest najlepszego? Nie gapimy się w kolejny ekran! Wreszcie wzrok dziecka odpoczywa! Nie potrzebujemy smartfona, komputera lub tabletu!

https://youtu.be/s7EJck3u9TM

WeDraw czyli rysować

Zacznijmy od nauki rysowania. Z WeDraw dostajemy duży zestaw kart. Część z nich służy do nauki rysowania. Wybieramy kartę z rysunkiem, który chcemy namalować. Przykładamy do skanera naszego droida (karty są jak bankomatowe – zbliżeniowe) i… WeDraw zaczyna rysować. My parząc na to co nasz nauczyciel robi możemy powtarzać jego ruchy i rysować na własnej kartce. Ważne, że rysunek może powstawać zgodnie z tempem rysowania dziecka! Po narysowaniu fragmentu WeDraw czeka na polecenie – rysuj dalej. Czy potrzeba do niego jakiś drogich wkładów? Nie! Zwykły flamaster wystarczy! Można wykorzystać narysowany przez WeDraw rysunek jako kolorowankę.

https://youtu.be/qdHhVX80DMc

WeDraw
WeDraw – rysowanie i liczenie

Kiedy wybierzemy karty z zadaniami z matematyki to WeDraw namaluje nasz matematyczny problem do rozwiązania. Na filmie będziemy liczyć ile nas kosztują lody. Najpierw jest rysunek i oczekiwanie na poprawną odpowiedź przez dotknięcie do skanera karty z właściwą odpowiedzią. Zadania mogą być kilkuetapowe. Liczymy cenę kulek lodu, cenę dodatków i na koniec cenę lodowego pucharku. WeDraw nam wszystko rysuje! Nie tylko narysuje nam pucharek z lodami, ale wszystkie działania matematyczne!

https://youtu.be/_PeKdxioxnc

WeDraw – rysowanie i literowanie

To kolejna zdolność WeDraw. Interaktywna z dzieckiem nauka angielskich nazw zwierząt i ich literowanie czyli uczymy się również literek. Nie martwcie się, że nie znacie jakiejś litery! WeDraw nie tylko zadaje pytania, ale również podpowiada! To ważne, że dziecko samo decyduje w jakim tempie poznaje to co WeDraw oferuje.

https://youtu.be/ephbyrrbylE

Obsługa jest bardzo prosta i sprowadza się do dotknięcia karty do „skanera” oraz używany jest tylko jeden przycisk! To absolutne mistrzostwo w ergonomii i prostocie! Widać zresztą jak dzieci doskonale sobie radzą ale i z jakim entuzjazmem i radością podchodzą do zabawy z WeDraw.

Mi marzy się w przyszłości poza dodatkowymi zestawami kart również moduł do programowania kart z oprogramowaniem pozwalającym wymyślać własne zadania! Ale była by to wtedy rodzinna zabawka!

Co jest w opakowaniu?

Całkiem sporo elementów:

  • 1 szt. zabawka robot WeDraw
  • 10 szt. kart do nauki rysowania
  • 5 szt. kart z zadaniami matematycznymi
  • 5 szt. kart z zagadkami ze zwierzętami
  • 32 szt. kart z literami alfabetu
  • 10 szt. kart z cyframi 0-10
  • 1 szt. książeczki “Księga Potworków”
  • 2 szt. cienkopisów
  • 1 szt. kabla do ładowania
  • 1 szt. instrukcji w języku polskim

Zabawka kierowana jest dla młodych odkrywców świata w wieku 3-8 lat. Wygląda na to, że zabawka ma też spory potencjał rozwojowy. Powinny pojawiać się kolejne zestawy kart. A gdybym miał jednym słowem opisać jakie wrażenie jest przy zobaczeniu WeDraw… URZEKAJĄCA! Naprawdę dawno mnie zabawka tak nie zachwyciła. Polecamy! Możecie pomóc Mikołajowi, który też zaopatruje się w u naszego dostawcy dronów (chociaż jak widać nie tylko mają drony)…

Polecamy zakupy w Droneexpert.eu – sklep stacjonarny w Warszawie i internetowy!

Zobacz również: jakie książki polecamy w podróżniczej bibliotece

WeDraw się zachwycił – Krzysztof Kobus


Planeta Kobusów – www.planetakobusow.pl

Share