BibliotekaPORADY

Biblioteka – M.Spingardi, seria przewodników dla młodych podróżników

okladka_front 

Marta Spingardi, seria przewodników dla młodych podróżników
Expressmap, www.e-map.pl
Cieszy nas, że również w dziedzinie przewodników zaczęto doceniać najmłodszych. Nie można „przepakowywać” wydań dla dorosłych ale trzeba stworzyć produkt od podstaw. Dowcipnie ilustrować, pisać lekko, zaciekawiać i przy okazji uczyć. To wszystko mają przewodniki Expressmap z serii „dla młodych podróżników”. Portal Małego Podróżnika poleca!

 

 

 

Z okładki (Londyn):

Tę małą książeczkę bez trudu zmieścisz w walizce, wybierając się do miasta mgieł i mżawki. Będzie ona także wciągającą lekturą dla tych, którzy są ciekawi świata i chcą wiedzieć więcej o najpiękniejszych miastach Europy i istotnych zjawiskach w jej kulturze.
Urocze ilustracje Marianny Oklejak nadają tej podróży unikalny posmak. Pozwalają też łatwo zapamiętać obiekty i ich groteskowo nieraz wyróżnione najistotniejsze elementy.

EX_cztery
Lekkie pióro autorki i jej doskonała znajomość opisywanych miast z łatwością przenoszą czytelnika na latający dywan, w podróż w czasie i przestrzeni.
Europa jest dla dzisiejszych dzieci i młodzieży na wyciągnięcie ręki. Coraz lepsza znajomość języków ułatwia podróżowanie oraz utrzymywanie kontaktów z rówieśnikami rozsianymi po całym kontynencie. Przystępne i solidne przewodniki pozwolą młodym Europejczykom swobodniej się po nim poruszać, poznając bliżej teren pod stopami.


(c) Portal Małego Podróżnika

Share