BibliotekaPORADY

Biblioteka – P.McDonnell, „Ja… Jane”

b_jane150 

 

Patrick McDonnell, „Ja… Jane”
Wydawnictwo National Geographic, ISBN 978-83-7596-318-2
Z okładki:

Ja… Jane to niezwykła książka o Jane Godall, jednej z najwybitniejszych badaczek szympansów, której artykuły przyczyniły się do lepszego poznania i zmiany podejścia ludzi do tych zwierząt. Ta książka to historia dziewczynki o imieniu Jane, która marzyła o tym, by w swym dorosłym życiu pomagać zwierzętom oraz zmieniać świat na lepsze.

Jane uwielbia przebywać na wolnym powietrzu ze zwierzętami. Siedząc na gałęzi swego ulubionego drzewa, czytając „Tarzana wśród małp”, wyobraża sobie, jak w przyszłości będzie pomagać różnym zadziwiającym stworzeniom w afrykańskiej dżungli. Zobacz, jak Jane poznaje nasz niezwykły świat i spełnia swoje marzenia!

Bardzo wielu ludzi marzyło o rzeczach na pozór nieosiągalnych. Dzięki temu, że nigdy nie dawali za wygraną, osiągali swoje cele albo przecierali szlaki, którymi mogli podążyć inni. Oni mnie inspirują. Są natchnieniem dla wszystkich wokół.

doktor Jane Goodall

Ceniony ilustrator Patrick McDonnell opowiada inspirującą historię o dziewczynce, która wyrosła na doktor Jane Goodall, znaną badaczkę szympansów, działaczkę na rzecz ochrony środowiska i Posłańca Pokoju Narodów Zjednoczonych. Patrick jest członkiem zarządu Humane Society of the United States, leży mu na sercu ochrona środowiska naturalnego i dobro zwierząt. Mieszka w New Jersey ze swoją żoną Karen, niegdyś zdziczałym kotem MeeMow i adoptowaną niedawno terierką Amelie. Za ilustracje do tej książki dostał medal Caldecott Honor Book, najbardziej prestiżowe wyróżnienie amerykańskie za książkę dla dzieci, przyznawane rokrocznie przez Stowarzyszenie Bibliotek Amerykańskich.


(c) Portal Małego Podróżnika

 

 

Share