BibliotekaPORADY

Biblioteka – Ł.Wierzbicki „AFRYKA KAZIKA”

untitled

 

 

 

 Łukasz Wierzbicki „AFRYKA KAZIKA”
ISBN 978-83-7551-035-5

Dotychczas tylko dorośli mogli z wypiekami na twarzy czytać o wyprawie przez Afrykę naszego rodaka Kazimierza Nowaka.
Rowerem i pieszo przemierzał Czarny Ląd w latach 1931-36.
Jego wspomnienia okraszone licznymi zdjęciami szczęśliwie przetrwały wojnę i lata zapomnienia a szczęśliwy finał znalazły już w trzecim wydaniu: ROWEREM I PIESZO PRZEZ CZARNY LĄD. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936. Teraz dla dzieci mamy AFRYKĘ KAZIKA – opowiadania napisane na podstawie tych reportaży. (red.)

W notce wydawcy czytamy:

„Opowiadania dla dzieci napisane na podstawie reportaży Kazimierza Nowaka, który w latach trzydziestych XX wieku przemierzył Afrykę na rowerze. Barwne spotkania z mieszkańcami Afryki, mrożące krew w żyłach, a niekiedy zabawne przygody, które zdarzyły się naprawdę, pozwolą poznać młodemu czytelnikowi tego niezwykłego podróżnika. Do książki dołączona jest mapa Afryki z zaznaczoną trasą podróży Nowaka.”

Patronat medialny:

ŚWIERSZCZYK, Portal Księgarski www.ksiazka.pl, Serwis Internetowy www.bromba.pl, Miasto Dzieci www.miastodzieci.pl, VII Poznańskie Spotkania Targowe KSIĄŻKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Kazimierz Nowak – pionier polskiego reportażu

W latach 1931-1936 jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem (40 tys. km pieszo, rowerem, konno oraz czółnem). Wyczyn ten został zapomniany na kilkadziesiąt lat. Dzięki odnalezionym w grudniu 2006 roku nigdy nie opublikowanym materiałom oraz fotografiom możliwe było przygotowanie książki zawierającej kompletną relację z podróży Kazimierza Nowaka zatytułowaną „ROWEREM I PIESZO PRZEZ CZARNY LĄD. Listy z podróży afrykańskiej z lat 1931-1936”. (www.KazimierzNowak.pl)

Łukasz Wierzbicki – menadżer kultury, redaktor, mieszka na wsi pod Poznaniem. Kocha podróże, zarówno te dalekie i egzotyczne, jak i rowerowe oraz konne przejażdżki po okolicy. Zainspirowany opowieściami swojego dziadka odszukał i opracował przedwojenne reportaże Kazimierza Nowaka z wyprawy do Afryki, które opublikowane zostały w książce „Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd”.

„Afryka Kazika” to zainspirowana reportażami Nowaka książka dla dzieci

Możesz zobaczyć:

Wydawca i sklep: Wydawnictwo BIS (wydawnictwobis.com.pl) ul. Lędzka 44a, 01-446 Warszawa, tel. (0-22) 877-27-05, 877-40-33, fax (0-22) 837-10-84 e-mail: bisbis@wydawnictwobis.com.pl


(c) Portal Małego Podróżnika

 

Share