BibliotekaPORADY

Z dzieckiem w podróży – seria ebooków

Z dzieckiem w podróży – seria ebooków

Z dzieckiem w podróży - ebook
Pierwsze tomy już w sprzedaży!

Autorzy: Anna i Krzysztof Kobusowie
Wydawnictwo: TravelPhoto
Sprzedaż: sklep autorski NAMIB.pl

Książki opisują nasze rodzinne podróże i doświadczenia w danym kraju. Są wskazówką dla podróżujących rodziców co warto zobaczyć w danym kraju. Lubimy odwiedzać też miejsca mniej znane, o których nie przeczytacie w wielu przewodnikach. Wszystkie miejsca mogą być z reguły opisane hasłem: „bawiąc – uczyć”.

Pierwsze z serii to:

  • CHORWACJA
  • TUNEZJA
  • SZWECJA
  • TURCJA
  • BALI
  • EGIPT

W przygotowaniu kolejne kraje…

Inspiracją do całej serii były nasze książki „Mali podróżnicy w wielkim świecie” wydawane przez National Geographic. Ebooki to jednak nie to samo. Teksty zostały zaktualizowane oraz rozszerzone (w niektóre miejsca wracaliśmy wiele razy) i dodaliśmy ogromną ilość zdjęć. Nic nas nie ogranicza, sami jesteśmy teraz wydawcami więc chcemy by były to dobre i wartościowe pozycje. Najlepszym przykładem jest tom poświęcony Chorwacji gdzie treści jest przynajmniej pięć razy tyle ile w pierwowzorze papierowym.

Ebooki przygotowujemy w trzech formatach:

  • EPUB – najbardziej popularny format dla smartfonów, tabletów i komputerów (polecamy!)
  • MOBI – format używany przez Kindle
  • AZW3 – nowszy format MOBI

W opisie każdej książki w sklepie NAMIB.pl są też informacje techniczne i polecane programy do czytania ebooków.

OPIS PIERWSZYCH KSIĄŻEK W SERII

Podróżowanie z dzieckiem – CHORWACJA

KIEDY PARZE PODRÓŻNIKÓW RODZI SIĘ DZIECKO MOGĄ ZROBIĆ TYLKO JEDNO…
ZABRAĆ JE ZE SOBĄ W DROGĘ!

Chorwacja dała światu Marca Polo, krawat i dalmatyńczyki, a do tego zaskakuje na każdym kroku. Nieważne, czy poszukasz własnych ścieżek między Jeziorami Plitwickimi, czy też popłyniesz na jedną z tysiąca wysp, tutaj za każdym razem odkryjesz coś nowego.

Gdzie pożeglować z małymi wilkami morskimi po przygodę, a gdzie znaleźć basen z pirackim statkiem? Dlaczego Juliusz Verne umieścił akcję powieści w Pazinie, a cesarz Dioklecjan zbudował gigantyczny pałac?

Czy wyspa Hvar istotnie zasługuje na tytuł najpiękniejszej i skąd wzięła się nazwa Wysp Piekielnych? Wyrzuć zegarek i pośpiech, zabierz mapę i dobry humor i wraz z nami wyrusz na odkrycie najpiękniejszych miejsc Chorwacji.

ISBN 978-83-951598-7-9

 

Podróżowanie z dzieckiem – SZWECJA

KIEDY PARZE PODRÓŻNIKÓW RODZI SIĘ DZIECKO MOGĄ ZROBIĆ TYLKO JEDNO…
ZABRAĆ JE ZE SOBĄ W DROGĘ!

Czy można zejść pod wodę, nie zamoczyć się i zobaczyć zatopiony wrak? W Szwecji ta sztuka uda się każdemu!

Odwiedzimy farmę przerobioną na plac zabaw, na jeden dzień zawładniemy zamkiem i poznamy sekret sukcesu jednej z najstarszych firm na świecie.

W Vimmerby spotkamy bohaterów książek Astrid Lindgren i przekonamy się, że Bullerbyn  istnieje naprawdę.

Podpowiemy, jak znaleźć miejsce na biwak doskonały, po co pięciolatkowi kozik oraz gdzie zobaczyć łosie.

Spotkamy Jamesa Bonda…. naprawdę!

A jeśli masz już dość namawiana swojego dziecka na mycie zębów, koniecznie przeczytaj, jak sobie z tym problemem (skutecznie!) poradzili szwedzcy rodzice.

ISBN 978-83-951598-8-6

 

Podróżowanie z dzieckiem – TUNEZJA

KIEDY PARZE PODRÓŻNIKÓW RODZI SIĘ DZIECKO MOGĄ ZROBIĆ TYLKO JEDNO…
ZABRAĆ JE ZE SOBĄ W DROGĘ!

Choć Tunezja zwykle kojarzy się z plażami i hotelami, ten niewielki kraj oferuje fascynujące miejsca i historie.

To tu legendarna Dydona wykazała się pomysłowością, zdobywając ziemię, a dawna rzymska prowincja Africa zostawiła po sobie największy amfiteatr w Afryce (oraz nazwę dla całego kontynentu!).

W poszukiwaniu dżinów powędrujemy zaułkami błękitnego Sidi Bou Said, w Tozeur poznamy, świat arabskich baśni, zaś na Saharze odnajdziemy miejsca znane z „Gwiezdnych wojen”, a nawet przez chwilę trafimy na inną planetę!

Odwiedzimy także oazy opuszczone po potopie, wyspę Dżerbę, na której zatrzymał się Odyseusz i dowiemy się, jakie tajemnice skrywa święte miasto Kairuan.

ISBN: 978-83-951598-8-6

 

Podróżowanie z dzieckiem – TURCJA

KIEDY PARZE PODRÓŻNIKÓW RODZI SIĘ DZIECKO MOGĄ ZROBIĆ TYLKO JEDNO…
ZABRAĆ JE ZE SOBĄ W DROGĘ!

Turcja to kraj tak bogaty w historię i zabytki, że na jego poznanie warto poświęcić nawet kilka wyjazdów. Przekonaj się, że miejsca opisywane w Biblii i mitach istnieją naprawdę i wyrusz z nami na pełną odkryć podróż po Turcji!

Tu wciąż płoną ognie Chimery, król Nimrod zaś chciał wystrzelić Abrahama z katapulty. W Olympos zamieszkamy w domku na drzewie, w Demre spotkamy świętego Mikołaja, w Kapadocji zobaczymy wschód słońca z balonu, a w Harran napijemy się herbaty w najprawdziwszym domu-ulu.


Dowiemy się też, jakie tajemnice kryją w sobie posągi na górze Nemrut, popłyniemy statkiem do zatopionego miasta i sprawdzimy, kto dziś mieszka w antycznym Efezie. Celebrować będziemy Dzień Dziecka w Stambule i poznamy atrakcje tego miasta. Odwiedzimy również Polonezkoy – polską wioskę w Turcji.

ISBN 978-83-951598-4-8

 

Podróżowanie z dzieckiem – EGIPT

KIEDY PARZE PODRÓŻNIKÓW RODZI SIĘ DZIECKO MOGĄ ZROBIĆ TYLKO JEDNO…
ZABRAĆ JE ZE SOBĄ W DROGĘ!

Egipt to kraj z historią w rozmiarze XXL. Tu czas budowy świątyń i trwania dynastii faraonów mierzy się setkami lat, a zabytki nie mają sobie równych. Nic zatem dziwnego, że od wieków fascynują oraz inspirują pisarzy, filmowców i zwykłych ludzi.

Wyrusz z nami na spotkanie niezwykłego Egiptu i dowiedz się, jakie sekrety kryją piramidy, dlaczego grób Tutanchamona jako jedyny ocalał przed rabusiami oraz skąd wzięły się mumie. Podczas podróży popłyniemy feluką, dosiądziemy wielbłąda, odwiedzimy pustynię i odkryjemy barwny świat raf koralowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odczytamy hieroglify, znajdziemy Nilometr i potargujemy się na barwnym targu.

ISBN:  978-83-965408-1-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podróżowanie z dzieckiem – BALI

KIEDY PARZE PODRÓŻNIKÓW RODZI SIĘ DZIECKO MOGĄ ZROBIĆ TYLKO JEDNO…
ZABRAĆ JE ZE SOBĄ W DROGĘ!

Jest takie miejsce na świecie, gdzie Nowy Rok wita się milczeniem. To Bali, indonezyjska wyspa bogów i demonów, gdzie rytm życia wyznaczają skomplikowane wierzenia, a świat zamieszkują tysiące duchów. To dla ich rozrywki powstają wyszukane tańce i przepiękna sztuka. Dowiemy się, dlaczego bogowie żyją w wulkanach, demony noszą cylindry, a dobro nie może zwyciężyć zła. Na wyspach Gili weźmiemy udział w ceremonii wypuszczania żółwi do morza i poznamy mieszkańców koralowej rafy. Podróżując po Bali, odnajdziemy Małpi Las, świątynię, do której nie mogą wejść dzieci z mlecznymi zębami, oraz odkryjemy tajemnice balijskich imion i miejscowych metod poskramiania żywiołowych maluchów.

ISBN:  978-83-965408-3-6

 

W przygotowaniu kolejne kraje…

KATEGORIA EBOOKI W NASZYM SKLEPIE…

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego Namib.pl!

KATEGORIA EBOOK W NASZYM SKLEPIE INTERNETOWYM…

Namib.pl

A w naszym sklepie internetowym są nie tylko książki, ale również rękodzieło z Namibii, Afryki i Azji…. i inne cuda wianki!


PlanetaKobusow.pl

Share