DZIEJE SIĘ!My w mediach aktualności

TOUR SALON 2015 – Gala NG Traveler’a i POT

TOUR SALON 2015 na MTP

Na Tour Salon 2015 jechaliśmy z trzech powodów.

Po pierwsze – z ramienia National Geographic Polska z pokazami. Mieliśmy godzinę i dwa pokazy po 20 minut: Kuba i Turcja. Ponieważ wszystko szło sprawnie i szybko i bez żadnych problemów technicznych to dodatkowo był czas na fotokast „Twarze Algerii”.
Po drugie – na galę z okazji ogłoszenia 7 NOWYCH CUDÓW POLSKI wybranych w głosowaniu organizowanym przez National Geographic TRAVELER oraz nadania nowych CERTYFIKATÓW Polskiej Organizacji Turystycznej.
Po trzecie – ponieważ to dobrze zorganizowane targi turystyczne i są okazją do wielu miłych spotkań!

O gali i laureatach

Sama gala odbywała się pod iglicą czyli symbolem Międzynarodowych Targów Poznańskich ale i Poznania bo to przecież najsłynniejsze miejsce organizacji targów w Polsce. Imprezę poprowadzili Martyna Wojciechowska (Red. Naczelna National Geographic Polska) oraz Rafał Szmytke (Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej). Dzięki humorowi prowadzących opadło trochę napięcie panujące na sali ponieważ nie wiadomo było jakie są wyniki i kto będzie laureatem…

 

Tour Salon 2015 prowadzą galę: Martyna Wojciechowska i Rafał Szmytke

Tour Salon 2015 – prowadzą galę: Martyna Wojciechowska i Rafał Szmytke

Tour Salon 2015 - gala - jesteśmy i czekamy na wyniki!

Tour Salon 2015 – gala – jesteśmy i czekamy na wyniki!

7 NOWYCH CUDÓW POLSKI

To już 5. edycja plebiscytu, w którym biorą udział czytelnicy National Geographic TRAVELER. W tym roku głosowało ponad 63 tysiące internautów! Laureaci z podanym % uzyskanych głosów:

Pałac Potockich (Lubelskie – Radzyń Podlaski) – 28,58% – pierwsze miejsce

Robert Mazurek odbiera dyplon NG Traveler dla Pałacu Potockich

Robert Mazurek odbiera dyplon NG Traveler dla Pałacu Potockich

Żywe Muzeum Porcelany (Świętokrzyskie – Ćmielów) – 11,24%

Adama Spała - Prezes Fabryki Porcelany AS Ćmielów, z dyplomem NG Traveler

Adama Spała – Prezes Fabryki Porcelany AS Ćmielów, z dyplomem NG Traveler

Kościół Pokoju (Dolnośląskie – Świdnica) – 10,42%
Filharmonia (Zachodniopomorskie – Szczecin) – 8,67%
Rzeczpospolita Ptasia (Lubuskie – Park Narodowy Ujście Warty) – 7,15%

Izabella Engel z Tow. Przyjaciół Słońska "Unitis Viribus" oraz Konrad Wypychowski Dyrektor PN Ujście Warty - odbierają dyplom dla Rzeczpospolitej Ptasiej

Izabella Engel z Tow. Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus” oraz Konrad Wypychowski Dyrektor PN Ujście Warty – odbierają dyplom dla Rzeczpospolitej Ptasiej

Chełmno (Kujawsko-Pomorskie – Chełmno) – 6,99%
Kanał Augustowski (Podlaskie) – 6,66%

Wyniki niezwykle ciekawe. Zwycięzca – Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim – to mimo iż jest jednym z najciekawszych to jednocześnie chyba najmniej doceniany pałac Podlasia. Perła rokoka jak jest powszechnie nazywany obecnie odrestaurowany wart jest jest zobaczenia.

Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie odwiedziliśmy po raz pierwszy kilka lat temu. W sumie trudno nie odwiedzić takiego miejsca kiedy babcia i dziadek to ceramicy. Dzieci w składzie porcelany?! To gorzej jak słoń! Nie prawda! Nie w Ćmielowie! Tu można poznać jak wytwarzano i wytwarza się porcelanę ale również wziąć udział w warsztatach. A wszystko dzięki energii i pasji Prezesa Adama Spały, który co roku zaskakuje jakimiś porcelanowymi nowinkami.

Kościół Pokoju w Świdnicy to również jedno z naszych ulubionych miejsc. Niezwykłe wnętrze o niezwykłej atmosferze… Jest dowodem, że upór i wiara ludzi nie zna ograniczeń… nawet materiałowych… Tak właśnie powstał największy drewniany kościół świata!

Rzeczpospolita Ptasia to miejsce jednej z naszych wypraw. Jesteśmy posiadaczami paszportów Rzeczpospolitej Ptasiej. Przyrodniczo miejsce niezwykłe. Ujście Warty do Odry to jedno z najważniejszych miejsc dla ptaków w Europie. Dookoła zaś mamy niezwykłe kościoły z czasów Templariuszy, a w Słońsku zamek Joannitów!

Laureaci plebiscytu 7 NOWYCH CUDÓW POLSKI - NG Traveler

Laureaci plebiscytu 7 NOWYCH CUDÓW POLSKI – NG Traveler

Pozostali laureaci to również miejsca niezwykle ciekawe. Chełmno – Miasto Zakochanych, Kanał Augustowski – legenda wodnych szlaków no i Filharmonia w Szczecinie ledwie zbudowana już nagradzana bo budowla to niezwykła!

CERTYFIKATY POLSKIEJ ORGANIZACJI TURYSTYCZNEJ

Taki certyfikat to gwarancja jakości. Oczywiście nie ma możliwości zadowolenia wszystkich turystów, ale ci co mają taki certyfikat to znaczy, że trzymają najwyższy w Polsce poziom usług turystycznych! Nie jest ważna wielkość obiektu, ale właśnie jakość. W tym roku Ania była w kapitule. Niżej lista tych, którzy otrzymali certyfikaty – kolejność przypadkowa, wszystkie certyfikaty są równorzędne.

Teraz ogłoszenie miejsc, które otrzymały CERTYFIKAT POT 2015

Teraz ogłoszenie miejsc, które otrzymały CERTYFIKAT POT 2015

POLIN MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH – Mazowieckie/Warszawa
BIESZCZADZKIE DREZYNY ROWEROWE – Podkarpackie/Uherce Mineralne

Certyfikat dla Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych Odbiera pomysłodawca i właściciel, Janusz Demkowicz.

Certyfikat dla Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych Odbiera pomysłodawca i właściciel, Janusz Demkowicz.

WIELKA PĘTLA WIELKOPOLSKI – Wielkopolskie

Panie z Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Wyposażyły Martynę Wojciechowską by była gotowa na spotkanie z Wielką Pętlą Wielkopolski

Panie z Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej Wyposażyły Martynę Wojciechowską by była gotowa na spotkanie z Wielką Pętlą Wielkopolski

MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W BISKUPINIE – Kujawsko-Pomorskie/Biskupin

Biskupin ma już drugie wyróżnienie POT Tym razem za Muzeum Archeologiczne - dyplom odbiera dyrektor Muzeum Wiesław Zajączkowski

Biskupin ma już drugie wyróżnienie POT Tym razem za Muzeum Archeologiczne – dyplom odbiera dyrektor Muzeum Wiesław Zajączkowski

 

WAKEPARK SZCZECINEK – Zachodniopomorskie/Szczecinek
STREFA KULTURY W KATOWICACH – Śląskie/Katowice
ZOO WROCŁAW – Dolnośląskie/Wrocław
MAGICZNE OGRODY RODZINNY PARK TEMATYCZNY – Lubelskie/Janowiec
FESTIWAL KINETYCZNEJ SZTUKI ŚWIATŁA” LIGHT. MOVE. FESTIVAL – Łódzkie/Łódź
PGE GIGANTY MOCY – Łódzkie/Bełchatów

Wyróżnienie otrzymało:
MUZEUM SZTUKI NOWOCZESNEJ MOCAK – Małopolskie/Kraków

Mając na uwadze rodzinne podróże odkryciem roku 2015 są BIESZCZADZKIE DREZYNY ROWEROWE –pomysł, realizacja i niezwykły sukces przedsięwzięcia jest godny wszelkich zachwytów!

To co na pewno będziemy chcieli zrealizować naszą portalową ekipą Klanu Kobusów to popłynąć barką po Wielkiej Pętli Wielkopolski, zobaczyć jak powstaje energia w PGE Giganty Mocy i odwiedzić Magiczne Ogrody w Janowcu. Reszta certyfikowanych obiektów jest tak znana, że… wszyscy je znają ale… jest jeden na światowym poziomie i unikatowy w Polsce to WakePark Szczecinek! Co to takiego? Sprawdźcie w internecie!

Na koniec jeszcze jeden… ZŁOTY CERTYFIKAT!

Zalakowana koperta, rośnie napięcie,...

Zalakowana koperta, rośnie napięcie,…

Aby dostać go trzeba wcześniej mieć zwykły certyfikat POT. W roku 2015 złoto poszło do złota bo certyfikat ten otrzymała: KOPALNIA ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU! Zasłużenie jak najbardziej! To kilka lat temu nocując w pokojach gościnnych udawaliśmy się na nocne zwiedzania. Tu chłopcy już starsi płukali złoto i podziwiali najwyższy podziemny wodospad świata.

Złoty Certyfikat POT dla Kopalni Złota w Złotym Stoku odbiera Elżbieta Szumska z córką! GRATULACJE!

Złoty Certyfikat POT dla Kopalni Złota w Złotym Stoku odbiera Elżbieta Szumska z córką! GRATULACJE!

 

Tour Salon 2015 w Poznaniu - CERTYFIKATY POT - wszyscy razem!

Tour Salon 2015 w Poznaniu – CERTYFIKATY POT – wszyscy razem!

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Pełni wrażeń po gali pojechaliśmy na kwaterę bo przed nami dwa dni w Poznaniu i okolicach i wiele, wiele wielkopolskich atrakcji!

Zobacz co widzieliśmy przez kolejne dni!

W_wielkopolska15

# Wielkopolska


(c) Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl & portal Małego Podróżnika

Share