Wyprawy

AUSTRIA, Karyntia – narciarski raj dla dzieci – STRONA GŁÓWNA

Nasze oczekiwania przed wyjazdem

Zimowego szaleństwa ciąg dalszy. Pierwsza taaaaaka zima w życiu Małych Podróżników. Poznali już narty biegowe więc czas na naukę szusowania po stoku, a najlepiej zrobić to w Austrii słynącej z najlepiej przygotowanych tras narciarskich w Europie.

Mamy nadzieję, że marcowe słońce doda chłopcom energii do nauki i jazdy! W Karyntii jest podobno piękna wiosna. Już 25 marca o tym się przekonamy! Oczywiście wiosna jest w dolinach ale już wyżej śniegu w bród i w tym cudownie wiosennym słońcu zabawa na śniegu będzie wspaniała!

Naszą bazą będzie Karyntia. Idealny region do rodzinnych wyjazdów. Dzieci nie tylko nie są tu utrapieniem ale wręcz stworzono cały program pobytu właśnie dla rodzin z maluchami. Od specjalnych rodzinnych hoteli po super przygotowane „ośle łączki” z instruktorami potrafiącymi wpoić dzieciom miłość do nart.

Hotel, w którym mamy mieszkać to miejsce fantastyczne dla rodzin z małymi dziećmi. To one są tam zawsze na pierwszym miejscu. Ilość atrakcji dostępnych w kompleksie hotelowym jest oszałamiająca. Od sali zabaw z wielkim labiryntem przejść, zjeżdżalni,… przez wspaniały, pełen atrakcji basen dla dzieci po różnego rodzaju animacje i… warsztat do majsterkowania! Oczywiście wszystko dostosowane do przedziałów wiekowych. Raczkujące maluszki mają inne sale niż pełne energii pięciolatki.

Ciekawe są również atrakcje w bliższej i dalszej okolicy. Od parku miniatur w Klagenfurcie przez zamek Hochosterwitz po średniowieczne miasto Friesach i trochę dalej położony słynny Salzburg.

Po powrocie

Trzeba przyznać, że wyjazd nasze oczekiwania spełnił z nawiązką. Poczynając od hotelu, który zdumiewa ilością atrakcji dla dzieci i dostosowaniem całej infrastruktury do ich potrzeb. Przez cały pobyt nie włączyliśmy telewizora. Przez 5 dni nie udało nam się zobaczyć wszystkiego w kopleksie hotelowym!

Karyntia jest piękna a Innerkrems to mały familijny ośrodek narciarski ale z taką infrastrukturą, że u nas awansowałby na jeden z najważniejszych w kraju. Szkoła narciarska dla dzieci to nie kawałek stoku przez który ciągle przejeżdżają inni narciarze, ale zamknięty teren z własnymi wyciągami. Gościnność, dbałość o potrzeby turystów i pełen profesjonalizm to właściwe podsumowanie obsługi tutejszego ruchu turystycznego.

Więcej i tzw. konkrety znajdują się w raporcie. Zapraszamy do chociaż szybkiego przejrzenia zdjęć w naszym foto blogu z wyprawy.

Karyntia

Karyntia to jedna z historycznych krain Austrii. Jej powierzchnia jest górzysta, w zachodniej części znajdują się Wysokie Taury (najwyższy Grossglockner – 3797 m n.p.m.), Alpy Karnijskie i Alpy Gailtalskie, a we wschodniej części Kotlina Klagenfurcka. Główną rzeką krainy jest Drawa. Znajdują się tu również liczne jeziora. Tak więc krajobrazowo region rewelacyjny.

Stolicą Karyntii jest Klagenfurt liczący ponad 90 tys. mieszkańców. Mieści się tu wiele obiektów sportowych m.in. zaplecze kadry narodowej Austrii i stadion piłkarski na którym grała w Euro 2008 reprezentacja Polski. Polskim miastem partnerskim jest Rzeszów.

Drugim dużym miastem jest Villach. Ma ponad 50 tys. mieszkańców i jest typowym miestem wypoczynkowym. Położone w Alpach Karynckich znane wszystkim miłośnikom sków narciarskich. Tu jest jedna ze skoczni Pucharu Świata w skokach i tu urodzili się słynni skoczkowie narciarscy Thomas Morgenstern i Martin Koch.

O zimie w Karyntii i wszystkim co narciarzom oferuje region możesz dowiedzieć się ze strony KARYNTIA.pl w polskiej wersji językowej.

Jak tam dojechać

Można dolecieć do Klagenfurtu lub dojechać własnym samochodem co daje pełną swobodę w planowaniu wycieczek w okolice.

Z Warszawy do przejechania jest ok. 1120 km. Dojazd przez Czechy. Należy pamiętać o winietach (Czechy winieta – 10 dni: 250KCS; Austria winieta 10 dni: 7.90 Euro). Paliwa w Austrii ok. 1.1 Euro/litr.

Mieszkamy w…

…pierwszym w Europie Baby and Kinderhotel w Trebesing-Bad. Cały hotel nastawiony na dzieci… rodzice są tam hmmm… dodatkiem do maluchów a nie odwrotnie jak to zwykle bywa. Obecnie działa sieć takich hoteli mająca swoje obiekty na terenie Austrii, Bawarii i na południu Tyrolu.

at01

hotel_logo2

Szkoła narciarska

Ośrodek narciarski Innerkrems.

Szkoła, wypożyczalnia i sklep w jednym ale też wiele więcej… Możesz wypożyczyć sprzęt dla dorosłych i dla dzieci. Jeżeli nie umiesz jeździć na nartach czekają tu instruktorzy. Ale to co najważniejsze! Jest tu Kinderclub – szkoła narciarska dla dzieci pod wodzą pingwina Bobo. Dzieci mogą mieć tu nawet całodzienne zajęcia i opiekę. Nauka może być od podstaw lub doskonalenie jazdy.

ski_kinderlcub

pingwin

Rodzice jeżdżący już na nartach mogą w tym czasie szusować na trasach dla dorosłych. Dolna stacja najwyższej kolejki od szkoły dla dzieci dzieli raptem 200m. Oczywiście normalnym jest, że godziny szkolenia mogą być również ustalane indywidualnie a również można uczyć się jazdy na nartach całą rodziną a maluchy swoją przygodę z carvingami mogą zacząć już od 3 roku życia! Nasi chłopcy nie są najłatwiejsi w nauce a po dwóch lekcjach potrafili całkiem nieźle utrzymać się na stoku! No i jeszcze ogromna serdeczność jaką byli otaczani! Gorąco polecamy to miejsce!!!

Sport Schiffer
A-9862 Innerkrems 9
Tel.: +43(0) 4736/345
Fax: +43 (0) 4736/22 106
Email: info@ski-innerkrems.at
Web: www.ski-innerkrems.at


PROGRAM i FOTOBLOG
d3_W Dzień 1 i 2

Dojazd do Cieszyna (nocleg).
Cieszyn > Czechy > Austria dojazd na miejsce w Karyntii

ZOBACZ…
d3_W3 Dzień 3

Szkoła narciarska w Innerkrems, poznajemy baseny i inne atrakcje hotelowe.

ZOBACZ…
d4_8259_TP Dzień 4

Szkoła narciarska, Innerkrems jedziemy wyciągiem na Grunleitennock 2128 mnpm

ZOBACZ…
d5a_W Dzień 5

Wyjazd do Salzburga, cd.. hotelowych atrakcji

ZOBACZ…
d6_W Dzień 6

Lodowiec Molltaler Gletscher

ZOBACZ…

 

d7_W Dzień 7

Gmünd – Muzeum Porsche, powrót do kraju

ZOBACZ…
MP_AUSTIA_Karyntia_raport

Plik w formacie PDF(c) Portal Małego Podróżnika

Share