Miejsca PLPOLSKA

Sea Park w Sarbsku

Zobacz kotiki…

Pomorze wzbogaciło się o znakomity obiekt gdzie bawiąc uczymy się. W Sea Parku mamy kilka atrakcji. Pierwsza to fokarium z kotikami południowoamerykańskimi i fokami szarymi. Zwierzęta mają trzy duże baseny, a turyści mogą oglądać pokazy treningów i karmienia.

Trening pozwala na utrzymywanie zwierząt w doskonałej kondycji nie tylko fizycznej ale i umysłowej ponieważ zwierzęta w niewoli nudzą się i popadają w depresję. Trening ma za zadanie oswojenie zwierząt z obecnością człowieka, aby można było bezstresowo dla nich dokonywać np. kontrolnych badań medycznych.

Druga atrakcja to „Park makiet zwierząt morskich”. Wreszcie można zobaczyć na powierzchni ziemi zwierzęta z głębin w skali 1:1. Kiedy staniemy obok takiego kaszalota to szacun! Jesteśmy mali! Z kolei ryba-piła chociaż znacznie mniejsza też budzi wielkie zainteresowanie.

Trzecia atrakcja to „Muzeum marynistyczne” skrywające rękodzieła powstałe na tematy morskie. Są tu modele kutrów ze scenami połowu ryb, elementy wyposażenia, aż po kapliczki gdzie drewniani rybacy proszą Boga o pomyślność w połowach. Mamy również mnóstwo atrybutów ludzi morza przetworzonych na różne artystyczne wizje.

Czwarta atrakcja to kino 3D gdzie pływają prehistoryczne stwory i możemy w trzech wymiarach doświadczyć nie tylko podróży w głębiny ale i w czasie! Piąta atrakcja to galeria modeli latarni morskich na polskim wybrzeżu. Na koniec dorzućmy atrakcje dla dzieci w postaci „parku linowego”. Ale park linowy to góry i wspinaczka zakrzykniecie…. OK! No, a reje i maszty żaglowców to nie wspinaczka? Park linowy ma tu pełne uzasadnienie!

Najlepszą rekomendacją jest opinia naszych chłopców, że to kolejne miejsce gdzie byliśmy za krótko. Park jest rozbudowywany i pojawiają się nowe atrakcje!

 ZOBACZCIE TO NA WŁASNE OCZY!

Ekipa Małego Podróżnika poleca!

GALERIA ZDJĘĆ:


Cudne kły.


Orka.


Taaaaaakkiiii delfin.


Tu będą kręcić….


SZCZĘKI V.


Foki? Żywe karmimy za 20 minut!Legendarny już kaszalot.


Ryba piła w różnych…


…perspektywach.


Kraken?


Teraz pokaz z kotikami i fokami szarymi w roli głównej.


….
Miniatury latarń morskich.Tu w 3D zobaczymy….


…prehistoryczne stwory!


Muzeum marynistyczne.


Pomorski Nikifor?Oczywiście na dzieci czeka mnóstwo pamiątek!

Sarbsk – Sea Park

Sarbsk 39
84-352 Wicko

www.seapark.pl
(na stronie WWW wszystkie informacje)

Zobaczcie na własne oczy!
KONIECZNIE!
(c) Portal Małego Podróżnika
Share