Miejsca PLPOLSKA

HUMANITARIUM. Ogrody Doświadczeń we Wrocławiu

Twoje zmysły nie będą obojętne!

Czy pisaliśmy, że uwielbiamy takie miejsca jak Humanitarium? NIE?! No to piszemy: uwielbiamy! A dlaczego? Bo idealnie wpisuje się w hasło: Bawiąc uczyć!

I to uczyć interaktywnie, multimedialnie, rozbudzając w dziecku ciekawość, a jak to działa?

W Humanitarium na długi okres czasu (co jest cenne dla tych, którzy muszą dojechać do Wrocławia z daleka) są instalowane wystawy tematyczne. My przedstawiamy w reportażu wystawę: „Play the Music – od fizyki do muzyki„. Jaka wystawa i do kiedy jest warto sprawdzić na stronie WWW. Np. w drugiej połowie roku 2015 otwarto wystawę: „Szkiełko i oko – tajemnice optyki”.

Wystawy się zmieniają ale nie zmienia się druga część działalności Humanitarium czyli warsztaty. Dzieci są tam traktowane jak młodzi naukowcy w laboratorium. Kiedy przyjechaliśmy trwały akurat warsztaty dla dziewcząt, których tematem było przygotowywanie perfum! Tematów na warsztatów jest mnóstwo i stale przybywają nowe. Jest barek, kącik dla rodziców, kiedy pociechy są na warsztatach i sklepik ze świetnymi grami i gadżetami edukacyjnymi.

Wystawa „Play the Music – od fizyki do muzyki” to pojedyncze stanowiska pozwalające poznać najróżniejsze zagadnienia związane z dźwiękiem od budowy ucha przez technikę dźwiękową czyli działanie mikrofonów, głośników, rejestrację i odtwarzanie muzyki po samą muzykę wreszcie. Dla wielbicieli sztuki mamy wystawę okładek płyt zaprojektowanych przez Andy’ego Warhola.

Nasi chłopcy szybko wciągnęli się w eksperymenty z dźwiękiem. Zafascynowała ich laserowa harfa na jakiej grał Jean-Michaela Jarre, pianino po którym można, a nawet trzeba skakać, różne generatory dźwięków i stanowisko do skreczowania oraz pozwalające na słuchanie radia jak się zrobi z miski… głośnik!

Teraz zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu, ale pamiętajcie by ZOBACZYĆ TO NA WŁASNE OCZY!

Ekipa Małego Podróżnika poleca!!!

1000 m2 do dyspozycji!
Na początek: jak działa ucho?
A za ścianą trwają warsztaty…
Robimy głośnik z miski.
Laserowa harfa.


Perfekcyjny perkusista.


Granie i skakanie lub odwrotnie skakanie i granie….

Zapraszamy na film (polecamy wersję HD)!

Humanitarium
Kampus Pracze Wrocł. Centrum Badań EIT+
ul. Stabłowicka 147A
54-066 Wrocław
tel. 71 734 70 00 (główny nr tel.)
tel. 727 66 33 08 (numer awaryjny)
Czas zwiedzania: 1.5 – 2 godz

www.humanitarium.eu

I to by było na tyle…
Zobaczcie na własne oczy!
KONIECZNIE!
(c) Portal Małego Podróżnika
Share