Wędrówki po PL

Poznań i okolice, wybrane atrakcje cz.3

Poznań i okolice, wybrane atrakcje – Owińska, Łysy Młyn
część 3

 
Park Orientacji Przestrzennej – OWIŃSKA
Owińska to niezwykle ciekawa miejscowość. Zespół klasztorny pocysterski, pałac z XIX wieku, tu produkowano cegłę dla Twierdzy Poznań, a od niedawna jest niezwykła atrakcja. Park Orientacji Przestrzennej codziennie służy dzieciom z Ośrodka dla Dzieci Niewidomych jako miejsce gdzie bezpiecznie mogą uczyć się poruszania po mieście lub w terenie.

Kiedy nie ma zajęć park dostępny jest dla wszystkich zwiedzających lub chcących się pobawić. Park to dwie części – ogrodowa z mnóstwem ciekawej roślinności (w październiku było pełno jesiennych kwiatów) oraz wielki plac zabaw znakomicie wyposażony. Oczywiście pamiętajmy, że ten plac zabaw to właśnie miejsce poznania dla dzieci z Ośrodka mieszczącego się w dawnym klasztorze.


Zespół poklasztorny.
Ogród.
Plac zabaw.


Wielkopolskie Questy są też tutaj!


Zapraszam do przeczytania szczegółowej relacji
w Miejscach Ciekawych i Niezwykłych 
z
Parku Orientacji Przestrzennej – OWIŃSKA!

Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” k. Poznania
Kilka minut jazdy od Poznania drogą na Biedrusko i jest piękny las i staw i młyn pamiętający wiek XV. Teraz przepięknie odnowiony i zaadaptowany na miejsce prowadzenia warsztatów i propagowania wiedzy o lesie, drewnie i po prostu środowisku.

Wszystko pod hasłami: WODA, LAS, NATURA. O wodzie i jak ona jest ważna dla środowiska możemy się dowiedzieć przechodząc ścieżkę edukacyjną wokół stawu. Ciekawa roślinność, kładka nad bagnem, kwietna łąka dla motyli i wiele innych miejsc jest opisywanych na planszach.

Las jest fascynujący nie tylko kiedy rośnie. Kiedy drzewo umiera staje się siedliskiem m.in. dla wielu owadów i o tym też możemy się dowiedzieć już wewnątrz młyna, które to wnętrze jest pełne ciekawych ekspozycji. Możemy poznać ptaki, usłyszeć ich głosy i… zobaczyć ptasie portrety malowane na.. piórach! Piękna jest wystawa o drewnie, a na koniec sala z mikroskopami gdzie mamy możliwość obserwacji tego, czego gołym okiem się nie zobaczy…

Teren obok młyna ma też sporo atrakcji, z których nam się najbardziej podobało… gniazdo bielika. Trudno dać wiarę, że to wszystko jest kilka minut jazdy od wielkiego miasta. Więcej nie piszemy – zobaczcie dokładną relację w Miejscach Ciekawych i Niezwykłych!


Łysy Młyn.
Ekspozycje w młynie.
Fascynacja światem mikro.


W gnieździe bielika.


Na ścieżce przyrodniczo-edukacyjnej.

Zapraszam do przeczytania szczegółowej relacji w Miejscach Ciekawych i Niezwykłych:
Ośrodek Edukacji Leśnej „Łysy Młyn” k. Poznania!

# Wielkopolska


.::. DALEJ (Gród Pobiedziska i początki Polski w Gnieźnie) .::.
.::. WSTECZ (Brama Poznania i Ostrów Tumski) .::.

Długo w nocy stuka w klawisze: Krzysztof.
Czyta i byki poprawia: Ania.
Inspiracji jak zwykle dostarczają: Michał i Staś.


(c) Portal Małego Podróżnika

Share