Miejsca PLPOLSKA

Mikroskala w Koninie

Modelarstwo do… sześcianu!

O wielu miejscach piszemy, że nas mile zaskoczyły i nie jest to banalne stwierdzenie ale faktycznie okazuje się na miejscu, że dostajemy więcej niż się spodziewaliśmy. Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet Mikroskala w Koninie (to pełna nazwa) jest tego najlepszym i niedoścignionym jak na razie przykładem. Jakoś nastawieni byliśmy na dużą salę z makietami i… wystarczy. Natomiast cały obiekt to bardzo zgrabne centrum rozrywki gdzie oczywiście mamy wspomniane makiety Mikroskali ale również kapsuły kinowe 6D, różne automaty do gier i typową wyszalarnię z labiryntami przejść i tysiącami piłeczek. Latem dochodzi jeszcze teren wokól gdzie są organizowane rodzinne pikniki i różne letnie atrakcje. Nie brakuje również barku i wygodnych foteli by rodzice mogli odpocząć kiedy dzieci szaleją.

Na terenie Mikroskali działa również znakomicie zaopatrzony sklep Mądra Zabawka gdzie znaleźć można wiele unikatowych zabawek, a że nazwa sklepu zobowiązuje jest tam też bogata oferta edukacyjna. Mikroskala to również półkolonie ale i różnego rodzaju warsztaty z modelarskimi na czele.

Przejdźmy wreszcie do tego od czego wszystko się zaczęło – pasji! Pasji do modelarstwa, które z hobby stało się sposobem na życie. Lubimy miejsca prowadzone przez pasjonatów bo wyróżniają się zdecydowanie na plus. Co ciekawe Mikroskala jako obiekt nowy wystartowała z kompletną ofertą. Są plany dalszego rozwoju, ale nas mile zaskoczyło to, że wszystko było, działało, co akurat w naszej rzeczywistości oczywiste nie jest.

Czas na główną atrakcję – halę z makietami. Przede wszystkim zaskakuje tematyka. Oczywiście miłośnicy kolejek znajdą ciekawie zaaranżowane makiety kolejowe ale jest wiele makiet przypominających niezwykłe momenty z historii Polski, Europy i Świata. Mnie poruszyła makieta zatytułowana The Wall pokazująca fragment… muru berlińskiego! Ciarki przechodzą po plecach na widok makiety warszawskiego kina Moskwa gdzie w momencie wybuchu stanu wojennego i postawienia pod kinem transporterów opancerzonych grano Czas Apokalipsy o czym dumnie informował wielki baner.

Kilka makiet pokazuje sceny z kultowych filmów takich jak np. Gwiezdne Wojny. Przy innych makietach można prowadzić lekcje historii ponieważ zobaczymy np.: flotę Krzysztofa Kolumba, lądowanie Aliantów w Normandii czy uderzenie fal tsunami. Wielką atrakcją jest interaktywność. Wiele makiet jest rozświetlonych światełkami i dużo obiektów na nich się porusza. Polecamy Mikroskalę, do której dojazd dzięki autostradzie jest bardzo łatwy. My na pewno tu wrócimy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu, ale pamiętajcie by ZOBACZYĆ TO NA WŁASNE OCZY!
Ekipa Małego Podróżnika poleca!!!

Zatonięcie Titanic’a. Ma powstać makieta pokazująca go na dnie oceanu!


Obcy atakują!


Mur berliński.


Czas Apokalipsy – kino Moskwa w Warszawie czyli… stan wojenny!


Projekty Leonarda da Vinci – można kupić w sklepiku.


Bliskie Spotkania III-go Stopnia


Wesołe miasteczko.

Zobacz więcej w fotokaście!
(polecamy wersję HD bezpośrednio na YouTube)

MIKROSKALA
ul. Świętojańska 20H
(Centrum Rozrywki Kropka)
62-500 Konin
tel.: 632 437 037

www.mikroskala.eu
facebook.com/Mikroskala

Zobaczcie na własne oczy!
KONIECZNIE!
(c) Portal Małego Podróżnika
Share