ŚWIATWyprawy

DANIA, Dzień Dziecka w Legolandzie – STRONA GŁÓWNA

DANIA, Dzień Dziecka w Legolandzie
STRONA GŁÓWNA – maj/czerwiec 2014

WSTĘP

Chcieliśmy aby w tym roku obchody Dnia Dziecka były u nas wyjątkowe. 23 kwietnia przeżyliśmy turecki Dzień Dziecka i spędziliśmy 10 dni w Istanbule. Ledwie wróciliśmy nagle olśnienie: co najbardziej chłopcy chcieliby zrobić jak się ich ostatnio pytamy?

Odpowiedź:

Wsiąść na prom Stena Line, który znają jak własną kieszeń i mają ulubione miejsca i popłynąć do Szwecji do Karlskrony… No tak… Kochamy pływać promami ale przecież już trzy razy tam byliśmy (dla chłopców moglibyśmy być i z 10 razy) więc??? Szybkie spojrzenie na propozycje jakie ma Stena Line i zapala się żarówka! Legoland!

Przecież bez żadnej logistyki tylko wybierając konkretny punkt z listy mamy wszystko! Prom, nowy most którym jeszcze nie jechaliśmy łączący Szwecję z Danią i Legoland, noclegi. Marzenie każdego kto choś na chwilę złapał bakcyla tkwiącego w kolorowych klockach. No to płyniemy!

Dania_Legoland_blog1
DZIEŃ 1
Park Rozrywki LEGOLAND w Billund, Dania Pierwszy dzień to dojazd do Gdyni. Z Warszawy 3.5 godziny jazdy autostradami w tym przerwa w Mc D. Bajka! Zaokrętowanie to już u nas rutyna więc tradycyjnie idziemy zobaczyć magiczny moment odpłynięcia…

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 2
Park Rozrywki LEGOLAND w Billund, Dania

Rano pobudka na śniadanie na promie. Przed 8:00 jesteśmy na lądzie w Karlkronie. Pędzimy do Legolandu i mamy tego dnia jeszcze 2 godziny zabawy na miejscu.

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 3
Park Rozrywki LEGOLAND w Billund, Dania Kolorowy zawrót głowy czyli cały dzień w Legolandzie!
Wieczorem przenosimy się do naszego domku w Lalandii.

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 4
Park Rozrywki LALANDIA w Billund, Dania Lalandia – Legoland – Lalandia.
Dzień wykorzystany do maksimum!

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 5
ZOO w Givskund i Muzeum Andersena w Odense Niezwykłe ZOO w Givskund. W gościnie u króla Blutufa oraz Andersena. Zaułki Odense i plaża nocą w Kopenhadze.

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 6 i dalej…
Kopenhaga Kopenhaga – zaczynamy od wyborów czyli głosowania w polskiej ambasadzie. Później jedziemy do Rungsted by zwiedzić muzeum Karen Blixen. Wracamy do centrum po drodze obowiązkowo odwiedzając syrenkę. Później to już standard spacer wzdłuż Nyhavn, warta przy pałacu królewskim no i na koniec dzień kończymy w Tivoli

ZOBACZ WIĘCEJ…

LEGOLAND - raport

Raport w formacie (PDF)

Przeczytaj!
TANIO PO DANII! (naprawdę można)
Stena Line logo

Promy Stena Line

Legoland logoLegoland
Lalandia logo

Lalandia

Givskud_ZOO_logo2

Givskud ZOO

legoland_logo_m

Billund Resort

Szwecja_okladka250

W naszej serii Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie wydawanej przez

National Geographic jest książka o Szwecji!


(c) Portal Małego Podróżnika

Share