Miejsca PLPOLSKA

Wioska indiańska Tatanka w Solcy Małej

Howgh!

Nawiązując do relacji z Krainy Westernu gdzie obok miasta jest rezerwat Indian tu, mógłby być rezerwat dla kowboi. Ale nic z tego. Niepodzielnie rządzą tu Indianie. Kolty i zaśniedziałą gwiazdę szeryfa zostaw w domu. Weź łuk i tomahawk. Nie masz? Nie szkodzi! Tu będziesz miał okazję nauczyć się jak żyli Indianie w najlepszych dla nich czasach…

Wszystkich tych, którzy myślą, że zobaczą tu ze dwa trzy tipi i „niby indian” od razu ostrzegamy – Wioska Tatanka to miejsce, gdzie całkiem na poważnie i profesjonalnie możecie poznać życie Indian. Ich kulturę, wierzenia, rękodzieło. Jeżeli szukacie miejsca do mądrego wypoczynku, który oprócz radościa dla was i waszych dzieci wzbogaci was w wiedzę o Indianach jest to dobre miejsce.

W Tatance jest jedyna w Polsce zrekonstruowana indiańska ziemianka. Tu w wielkiej sali, której centrum stanowi krąg ogniska, na kilkudziesięciu metrach mamy mnóstwo eksponatów indiańskiego rękodzieła. Od przewodnika dowiecie się do czego służyły niektóre tajemnicze przedmioty. Od amuletów pępkowych po maczugi z trzonkiem zrobionym z wysuszonego…. prącia bizona! Ogromna ilość pięknych przedmiotów z plemion Lakota, Cheyenne, Crow i innych. Usłyszycie dźwięk indiańskich instrumentów i ich śpiew.

Kiedy będziecie już pełni wiedzy możecie spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, rzucie włócznią lub tomahawkiem. Nie musicie z Tatanki wyjeżdżać kiedy zapada zmierzch. Możecie w jednym z indiańskich tipi przenocować. Jeżeli nie macie tyle czasu lub obawiacie się tak nietypowego namiotu to przynajmniej zamówcie ognisko w tipi. Zamiast jeść w restauracji weźcie ze sobą koszyk piknikowy, upieczcie chlebek nad ogniskiem w tipi. Dzieci będą miały niezapomniane przeżycia!

Spędziliśmy w Tatance miłe chwile i rekomendujemy wszystkim to miejsce…

Ekipa Małego Podróżnika poleca!!!

Witamy w wiosce!

Na dzień dobry…

…malowanie buzi!

Ciągnie dzieci do kolorowych tipi ale najpierw…

…w indiańskiej ziemiance gdzie jest mnóstwo…

…ciekawych eksponatów…

…ciekawych eksponatów…

…zdobywamy wiedzę o życiu Indian.

Jarek, nasz przewodnik, nie tylko potrafi odpowiedzieć na każde pytanie…

…ale i zagrać na indiańskich instrumentach.

A teraz to co chłopcy…

…i dziewczęta…

…lubią najbardziej:…

…włócznie, łuki i tomahawki!

Tym razem poznajemy jak Indianie żyli w tipi…

…jakie było jego wyposażenie i co do czego służyło.

Spożytkowanie wiedzy o nawoływaniu…

…się Indian między sobą.. 😉

A takich tipi możecie zamieszkać…

…albo chociaż zjeść piknikowe smakołyki…

…przy ognisku!!!

Zapada zmierzch, żegnamy Tatankę…

Wrócimy tu na pewno!!!

TATANKA 2017!

Jak obiecywaliśmy tak wróciliśmy! Niżej zdjęcia z 2017 roku!

Wioska indiańska TATANKA w Solcy Małej z lotu orła!
Tatanka – Indianie i przykłady wspaniałego rękodzieła….

 

Tatanka

 

Indiańskie muzeum i wnętrze jednego tipi.
Wioska indiańska Tatanka w Solcy Małej

Założona w 2003 r przez wieloletniego członka Polskiego Ruchu Przyjaciół Indian. W tym pięknym miejscu, wśród kilkunastu indiańskich tipi można zobaczyć i poczuć jak wyglądało życie rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Indiańskie opowieści zabiorą nas w podróż życia i pozwolą doświadczyć niezapomnianych wrażeń. Pod czujnym okiem przewodników, mających doświadczenie w pracy z dziećmi, wszyscy odwiedzający wioskę będą mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę zainteresowania, a także sprawdzić się w różnorodnych indiańskich konkurencjach. Połączenie edukacji z aktywnym wypoczynkiem i dobrą zabawą będzie najlepszą z możliwych form zdobywania wiedzy i uczenia się przez dzieci.

Tatanka położona jest między Łęczycą, a Ozorkowem.

Dojazd do Solcy Małej


Wioska indiańska Tatanka
w Solcy Małej

I to by było na tyle…
Zobaczcie na własne oczy!
KONIECZNIE!
(c) Portal Małego Podróżnika
Share