Miejsca PLPOLSKA

Manufaktura Cukierków w Warszawie

Sama słodycz…

Jest takie miejsce, gdzie słodycze powstają na oczach widzów. To właśnie Manufaktura Cukierków. Tu Warszawa ma swoje najsłodsze miejsce! Przekraczamy jego progi wraz z grupą przedszkolaków z Przedszkola nr 313 w Warszawie i możemy zobaczyć jak Mistrz Cukierniczy Waldemar Więcław z cukru robi istne cuda.

Na początku trochę czarów, by żółta masa zmieniła kolor na biały tylko pod wypływem rozciągania. Potem układanie kolejnych kolorowych pasków obok siebie, sklejamy, rozciągamy, przecinamy i… voila! Mamy cukierek z wzorkiem w środku. Malinką, truskawką, bananem. Oczywiście smak zgadza się z obrazem.

Potem nawijanie kolorowych pasków na patyczek i mamy pyszne lizaki. Dzieci są oczarowane i zachwycone, a najbardziej faktem, że torbę słodyczy zabierają ze sobą do przedszkola. Czy tylko Mistrz wykonuje takie małe słodkości? Oczywiście, że nie! Z różnokolorowych karmeli powstają istne cuda. Na zamówienie praktycznie wszystko na co tylko wyobraźnia pozwoli. Co ciekawe smaki dorównują temu co widzimy. Niewiele tu wspólnego z tradycyjną landryną. Jedwabiste i gładkie w smaku. Świetnie się rozpuszczające w ustach ale pozwalające jednocześnie na dłużej zachować smak i aromat – po prostu świetne!

Jeśli zastanawiacie się, gdzie wybrać się z dzieckiem na inspirujący spacer, odwiedźcie Manufakturę Cukierków! Do wyboru macie dwa miejsca: ul. Tamka 49 (wejście od ul. Ordynackiej) lub Nowy Świat 19. Słodkie chwile gwarantowane w najsłodszym miejscu w mieście!

Ekipa Małego Podróżnika poleca!!!

Mistrz Waldemar Więcław wita dzieci.


Dzieci niesamowicie…


…przeżywają pokaz!


Dokładać kolory, wałkować, rozciągac i składać.
Co powstanie z niebieskiego węża?


Lizaki…


…i karmelki!


Mniam! Degustacja! To kochamy!


Tym razem zobaczymy…


…jak tnie się takie długie wałeczki…


…tu na karmelki…


…a tu zakręcamy lizaki!
W sklepie wybór oszałamiający.


Zobacz:
Manufaktura Cukierków (WWW)
aktualności i strona na Facebooku

Manufaktura Cukierków mieści się w dwóch miejscach:

TAMKA 49 wejście od Ordynackiej – tu m.in. Kręcenie Lizaków

NOWY ŚWIAT 21 – tu pokazy wykonywania karmelków

I to by było na tyle…
Zobaczcie na własne oczy!
KONIECZNIE!
(c) Portal Małego Podróżnika
Share