PORADYGry w podróży

Story Cubes czyli kości Batmana

Story Cubes Batman
Producent/dystrybutor: Rebel www.rebel.pl

Nasza recenzja:

Gotham City to nie jest sielskie miasteczko z bajki. Tu zło czai się na każdym kroku, przeciwnicy są podstępni, a sprawiedliwość i uczciwość od dawna są na wygnaniu. Na szczęście jest Batman. Zmęczony, zgorzkniały, ale wciąż po stronie dobra.

Czy z tego materiału da się ulepić dobrą opowieść? Jeszcze jak! Najnowszy produkt sklepu Rebel to właśnie zestaw Story Cubes do zabawy w opowieści o Batmanie. Mimo mych obaw na widok opakowania (jak będę przechowywać kości po jego otwarciu?) twórcy zadbali o gustowne, czarne pudełeczko. Jest też plansza z opisem postaci i znaczeniem poszczególnych rysunków, co my potraktowaliśmy tylko jako inspirację, bo pojemnik z toksyną w zależności od potrzeb jest też basenem lub tajnym przejściem do morza/ścieku, a dziury po kulach bywają lotkami ninja, wybuchem lub… gwiazdami. The sky is the limit. Tylko niebo ogranicza naszą wyobraźnię, choć w jednej z naszych opowieści walka ze złem przeniosła się z Gotham City w kosmos! W końcu jak podsumował to Staś: zło może być wszędzie.

Komplet Story cubes Batman: kostki do gry, pudełko i instrukcja z podaniem znaczeń.
Komplet Story cubes Batman: kostki do gry, pudełko i instrukcja z podaniem znaczeń.

Początkowo mnie zdziwiło, że nie ma kostki z wizerunkiem Batmana, ale to bardzo przemyślana decyzja. Dzięki temu w każdej chwili możemy go wprowadzić do naszej opowieści. Zasady gry takie same jak przy klasycznych Story Cubes czyli rzuca się 9 kostkami i układa z nich swoją opowieść. W dołączonym opisie jest sugestia, by na ich podstawie rysować własne komiksy lub spisywać scenariusze filmu sensacyjnego. Jeśli do tego dodamy własnoręcznie zrobione małe książeczki – dzieci mają super zabawę.

Kot gotów do walki ze złem. A gdzie Kobieta-Kot? Zwróćcie uwagę na nietypowe i stylowe opakowanie gry!
Kot gotów do walki ze złem. A gdzie Kobieta-Kot? Zwróćcie uwagę na nietypowe i stylowe opakowanie gry!

W opowiadanie można bawić się też w kilka osób – wtedy każdy z graczy rzuca np. 2 lub 3 kostkami i dodaje swoją część historii. Czy Batman nie jest zbyt mroczny dla dzieci? Cóż, żyją w tak bezpiecznym świecie, że wizja tworzenia opowieści o strzelaninach, pościgach i nagłych zwrotach akcji jest bardzo kusząca. Gdy je otworzyłam na warsztatach kreatywnego pisania, dzieci natychmiast rzuciły się do tworzenia swoich historii! Ale jeśli wolicie coś bardziej pokojowego, to Story Cubes ma całą masę innych ofert : )

Dystrybutor w Polsce – sklep REBEL.pl – wydawnictwo specjalizujące się w nowoczesnych grach planszowych. Tu kupisz zestawy Story Cubes Batman:Portal Małego Podróżnika poleca!

Share