PORADYGry w podróży

Story Cubes tematyczne

Story Cubes tematyczne
Producent/dystrybutor: Rebel www.rebel.pl

Ania się zakochała w Story Cubes, które naprawdę są niezwykle kreatywną grą, zabawą, pomocą edukacyjną,… Tym razem z bloga Ani o zestawach tematycznych.

Ania o kościach tematycznych:

Od kiedy zaczęłam bawić się ze Story Cubes w Centrum Gier REBEL, odkryłam zupełnie nowe możliwości tworzenia opowiadań. Wykorzystuję je samodzielnie, lub tworząc książeczki wraz z dziećmi.

Rzuć koścmi i narysuj lub zapisz swoją opowieść! Ta zabawa naprawdę wciąga!
Rzuć koścmi i narysuj lub zapisz swoją opowieść! Ta zabawa naprawdę wciąga!

Wciągam w opowiadanie dorosłych, którzy odkrywają w sobie utajone talenty opowiadaczy historii. Słowem – jest to jeden z tych wynalazków, które z pewnością czynią świat lepszym. Autorzy odnieśli spektakularny sukces, poszli więc dalej i stworzyli tematyczne Story Cubes. Są wersje pełnowymiarowe (jak Batman opisywany tu czy też Podróże), są też wersje mini: 3 kostki poświęcone jednemu tematowi.

Różnorodność Story Cubes pozwala na tworzenie opowieści na praktycznie każdy temat.
Różnorodność Story Cubes pozwala na tworzenie opowieści na każdy temat.

Każdy zestaw ma kostki w nieco innym kolorze, zatem nawet jeśli zmieszamy je ze sobą, nie będzie problemu by potem włożyć kości do właściwych pudełek. A po co je mieszać? Bo to fascynujące sprawdzić, co stanie się gdy połączymy Medycynę z Baśniami lub Sport ze Zwierzętami. A przecież są jeszcze Mity, Poszlaki, Prehistoria czy też Strachy. Po prostu – niekończąca się opowieść 🙂

sc3

A jaka historia kryje się za Podróżami połączonymi ze Zwierzętami lub Baśniami? Możliwości – jak przystało na kreatywną grę – jest naprawdę wiele. Zainteresowały mnie zwłaszcza Podróże – i przyznaję, że spodziewałam się czegoś innego. Bardziej klasyki w stylu Wieży Eiffla czy też Statuy Wolności. Oczywiście jest kilka klasyk w stylu rysunku aparatu fotograficznego czy mapy, ale są też tak nieoczekiwane kości jak nuta, cyrk, olbrzym czy też probówka z tajemniczą miksturą. Całość tworzy 9 kości, spakowanych w ładne i solidne pudełko. Idealne do zabrania w prawdziwą podróż!


sc4

Podczas gry najbardziej mnie zaskoczyły skojarzenia synów. Lekarz (tak sądzę, bo to postać z zestawu Medycyna) w specjalnym ochronnym ubraniu był już kosmonautą, pszczelarzem, saperem i pracownikiem elektrowni jądrowej. Kostka z podzielonym boiskiem została nazwana „politycy dzielą Polskę” (!), a zamek z kilkoma wieżami to „Kreml”.  Za to kostkę z obrazkiem trybów nazwali… „budżet partycypacyjny”! Cóż – na nasze skojarzenia wielki wpływ ma otoczenie i nasze doświadczenia. To dlatego dwie osoby patrząc na ten sam obrazek, dostrzegą w nim co innego, a zabawa Story Cubes może nam wiele powiedzieć o nas samych! Miłego grania!

Sami powiedzcie – czy ten obrazek nie przypomina wam logo budżetu partycypacyjnego? :-)
Sami powiedzcie – czy ten obrazek nie przypomina wam logo budżetu partycypacyjnego? 🙂

Dystrybutor Story Cubes w Polsce – sklep REBEL.pl – wydawnictwo specjalizujące się w nowoczesnych grach planszowych.Portal Małego Podróżnika poleca!

Share