WyprawyŚWIAT

Europa z Eurocampem (Włochy, Francja) – STRONA GŁÓWNA

Europa z Eurocampem (Włochy, Francja)
STRONA GŁÓWNA – 2014

WSTĘP

Lubimy życie biwakowe. Wielkie namioty i campery są fajne, ale temu trzeba się oddać jako pasji, jako sposobowi na podróżowanie. A co jak to lubimy robić od czasu do czasu i nie chcemy inwestować czasu, pieniędzy i naszej energii w wielki namiot lub camper? Skorzystajmy z gotowych rozwiązań np. dzięki Eurocampowi! My Eurocamp odkryliśmy przy okazji wyprawy do Holandii. Rewelacyjna cena za mobilek oraz przestrzeń i swoboda jaką ma się na campingu gdzie są na stałe postawione mobilki lub namioty to nas urzekło!

Kolejnym plusem jest bardzo często genialne położenie i wyposażenie campingów. Nad Gardą mieliśmy park wodny, wyszalarnie i pyszne lody w pobliskim miasteczku gdzie dochodziło się w kilka minut promenadą. We wspomnianej Holandii wszędzie blisko do takich atrakcji jak Keukenhof czy Kwietne Corso oraz kryty basen ze ścianką wspinaczkową dla dzieci.

W tym roku postanowiliśmy zrobić trasę po Europie, a dokładnie wybraliśmy Włochy i Francję. Tydzień w Toskanii, tydzień w Prowansji i tydzień w Alpach Francuskich czyli Sabaudii. Namioty i mobilek, trzy campingi. Mamy też w planie bardziej wypoczywać niż ganiać z obłędem w oczach by coś na czas sfotografować. Będziecie więc mieć relację jak to wygląda z punktu widzenia przeciętnego turysty chcącego zobaczyć coś ciekawego z zabytków ale i krajobrazy, ale też po prostu poleżeć nad basenem lub pograć w piłkę.

Co to takiego ten Eurocamp? Dzięki niemu możemy wyjąć na jednym z wielu świetnych campingów namiot lub mobile home. Namioty są wielkie i w pełni wyposażone. Szafki, kuchnia, lodówka, sypialnie z łóżkami, akcesoria kuchenne, grill, itp… Mobilki to jakby wielka przyczepa campingowa wielkości autobusu z sypialniami, toaletą, łazienką, salonem z aneksem kuchennym, niekiedy z kominkiem i własnym tarasem. Mieszka się fantastycznie często znacznie fajniej niż w hotelu bo jesteśmy sobie sterem, żeglarzem,..,. itd…

Jak było? Czytajcie fotobloga!

WŁOCHY – Toskania (Camp. w Lamporecchio)
Pierwszy tydzień spędzamy w Toskanii. Camping w Lamporecchio k. Florencji jest położony na szczycie góry dzięki temu mamy z niej widok jak z samolotu.
Dojazd i odwiedzamy miasto rodzinne Leonarda da Vinci – VINCI.

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Dziś wyprawa do Volterry – wampirzego miasta.

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Siena, krajobrazy Chianti, Monteriggioni, San Gimignano.

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Terme di Montecatini.

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Lukka i transfer do Francji – Prowansja czeka na nas.

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
FRANCJA – Prowansja (Castellane k. Aix-en-Provence)
Legendarna krajobrazami lawendowych pól Prowansja. Ale nie tylko takie krajobrazy tu znaleźliśmy. Tu też jest jeden z najwspanialszych przełomów rzek w Europie – przełom rzeki Verdon.
Rzeka Verdon po raz pierwszy.

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Castellane i camping Domaine du Verdon.

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Lawenda, lawenda, lawenda, lawenda,…

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Rzeka Verdon – pływamy w przełomach.

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Premia górska i amonity czyli transfer…
Sabaudia czeka…

ZOBACZ WIĘCEJ…
FRANCJA – Alpy Francuskie – Sabaudia (Annecy)
Trzeci tydzień to Alpy Francuskie. Baza koło Annecy (na mapie niedaleko Genewy) to miejsce wypadowe do wędrówek górskich głównie w wokół Chamonix. Raptem 1.5 godziny mamy do Chamonix i chcemy to wykorzystać.
„Szklana Pułapka 7” czyli Aiguille du Midi (3842m) i Montenvers Mer De Glace

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Safari Tent, kolorowe Annecy, jezioro i okolice

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Znowu w górach… Brevent (2552m), glajty i Mt Blanc w tle.

 

ZOBACZ WIĘCEJ…
Eurocamp logo 250
…::: MAPY ODWIEDZONYCH MIEJSC W CHAMONIX :::…

Mapa masywu Mt Banc i Aiguille du Midi

Plan szczytu Aiguille du Midi

Mapa Montevers

Mapa Brevent
(c) Informacja turystyczna Chamonix.


EC_reklama2
FOTOKASTY

 


(c) Portal Małego Podróżnika

Share