Miejsca PLPOLSKA

MIKROKOSMOS – Ujazd (k. Tomaszowa Maz.)

MIKROKOSMOS to miejsce gdzie to co małe staje duże… a nawet wielkie.
Wkrótce poza owadami zobaczycie w powiększeniu świat naprawdę mikro… bakterie i wirusy!

Owady mogą ludziom uprzykrzać życie. Mogą też fascynować. Najczęściej mamy do czynienia z komarami, muchami. Te najpiękniejsze owady często się dobrze kryją przed ludzkim wzrokiem. A kiedy im się przyjrzymy to często są to małe dzieła sztuki jakie wymyśliła przyroda.

Wiele owadów to organizmy bardzo wyspecjalizowane. Gdy zabraknie czegoś w przyrodzie np. jakiegoś gatunku drzewa to giną. W Mikrokosmosie możemy obejrzeć owady powiększone do rozmiarów…. nawet samochodu! Przy każdym tabliczka z opisem. Cieszy, że są gatunki polskie. Owadami z dżungli łatwo epatować, ale my przecież też mamy przepiękne gatunki z naszym Jelonkiem Rogaczem na czele. Ten nasz największy i według wielu najpiękniejszy chrząszcz został prawie całkowicie wytępiony.

Jeżeli kogoś przerażają wielkie żuwaczki jelonka to może się zachwycić Nadobnicą Alpejską. Trudno nie rozponać tego błękitno-czarnego chrząszcza, który upodobał sobie stare lasy bukowe i niestety też jest zagrożony wyginięciem.

Wspominamy tylko dwie z wielu figur owadów jakie można zobaczyć w Mikrokosmosie. Koniec trasy to kawiarenka, duży plac zabaw oraz miejsce gdzie można prowadzić lekcje. Sporo zabawek dla młodszych dzieci, a starszych zachwyca długa tyrolka. My trafiliśmy do Mikrokosmosu w październiku, ale polecamy Wam wiosnę i wczesne lato ponieważ na terenie jest dużo pięknych roślin. Godziny otwarcia i dojazd na stronie WWW.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu,
ale pamiętajcie by ZOBACZYĆ TO NA WŁASNE OCZY!
Ekipa Małego Podróżnika poleca!!!

Staś pod żuwaczkami Jelonka Rogacza.


Gdyby muchy takiej wielkości latały to…


Nadobnica Alpejska.


Kolega z Madagaskaru chyba…Może trawkę biedronko?


Ciekawe ile miodu by zrobiła taka pszczoła?


Przerażający widok! A to tylko nasz pająk krzyżak.


Brama z modliszki.


Na koniec zwiedzania place zabaw, tyrolka i egzotyczne ptaki w wolierach.

Zobacz więcej w filmie!

 

MIKROKOSMOS
Ujazd k.Tomaszowa Mazowieckiego

MIKROKOSMOS (Ujazd k.Tomaszowa Mazowieckiego)

www.mikrokosmos.edu.pl

Zobaczcie na własne oczy!
KONIECZNIE!
(c) Portal Małego Podróżnika
Share