EkwipunekPORADYTesty sprzętu

Ubrania REGATTA na szlaku – KURTKI

Wstęp

Nasza przygoda to nasza praca, która jest jednocześnie naszą pasją. Jesteśmy opowiadaczami historii: podróżujemy po Polsce i świecie by inspirować innych do wyjazdów, dzielić się doświadczeniami i podpowiadać co warto zobaczyć. Fascynuje nas odkrywanie nowych miejsc i powroty do tych, które znamy – bo za każdym razem znajdujemy w nich coś ciekawego. Od kiedy na świecie pojawiły się dzieci – podróżujemy razem z nimi. Z perspektywy czasu możemy potwierdzić, że najcenniejszy w rodzinnych wyjazdach jest czas, jaki spędzamy razem. Nieważne, czy są to kajaki na Wkrze, biwaki w Szwecji, czy wyprawa na pustynię Namib. Dla dzieci każdy dzień jest przygodą, a dla nas to najcenniejsze wspomnienia. W czasie pracy bardzo ważne jest dla nas, by to co nosimy było wygodne, funkcjonalne i… fotogeniczne! A do tego jak mawiają Skandynawowie „nie ma złej pogody, są tylko nieodpowiednie ubrania”. Dlatego odzież Regatta zawsze jedzie z nami w podróż, bo wiemy, że wtedy żadna pogoda nie pokrzyżuje nam planów.

Regatta jako wybór dla rodzin

Bardzo cenimy ubrania firmy Regatta za świetną jakość w rozsądnej cenie. Mając je ze sobą jesteśmy przygotowani na każdą pogodę: rewelacyjne są zwłaszcza kurtki przeciwdeszczowe z odpinanymi polarami, gdzie każdy element można nosić samodzielnie. Pomysłowy i nowoczesny design, wygoda i funkcjonalność to atuty Regatty, które nie raz doceniamy na wyjazdach!

O marce

Regatta to najpopularniejsza brytyjska marka odzieży dla lubiących aktywny wypoczynek. Nieważne, czy bawisz się na plaży, chodzisz po górach, jesteś na Mazurach czy stoisz na przystanku w mieście. W kolekcji Regatty znajdziesz coś dla Ciebie. Pozornie wyższe ceny? Pozornie… Rzadko są ceny katalogowe ponieważ jest wiele promocji i jest program lojalnościowy pozwalający kupować rzeczy w bardzo atrakcyjnych cenach!

regatta_logo_300

Co pokażemy?

Idzie jesień więc zaczniemy od kurtek, przez spodnie, koszulki, itd… UWAGA! Test będzie w odcinkach – opisy nowych rzeczy będziemy stopniowo dodawać!

KURTKI BLASTER – chłopcy 

Kiedy usiłuje się kupić coś dla aktywnych ale jeszcze bardzo młodych ludzi (OK! dzieci…) to jest najczęstszym problemem jest znalezienie produktu, który byłby technologicznie zgodny z tym co noszą zaawansowani turyści na szlaku. Przecież wędrując np. po górskich szlakach jesienią chcielibyśmy by nasze dzieci miały taki sam komfort jaki i my mamy nosząc kurtki uszyte wg. nowych technologii. Dlatego też naszą przygodę z Regattą zaczęliśmy od…. kurtek dla chłopców!

Wybór kurtek Blaster był niejako automatyczny. Przykuwały wzrok pięknym wzornictwem, a przecież robimy zdjęcia więc zwracamy uwagę by nie ubierać chłopców szaro-buro. Szerości i brzydoty mamy przecież dużo dookoła. No ale czy technologicznie jest to produkt dopracowany?

Regatta - kurtki BLASTER - kolorystyka
Regatta – kurtki BLASTER – kolorystyka

Kurtki to produkt 2 w 1. Mamy kurtkę zewnętrzną i wewnętrzną polarową. Obie można używać niezależnie. Kurtka zewnętrzna z materiału ISOTEX jest lekka ale odporna na ewentualne próby rozdarcia. Ma podklejane szwy (!), a materiał jest wodo- i wiatroodporny. Kurtka używana jako tylko zewnętrzna warstwa jest idealna na późną wiosnę i lato jako typowa lekka kurtka chroniąca przed zaskakującym deszczem czy zimnym wiatrem. Warto zwrócić uwagę na bardzo dobrze zrobiony kaptur. Nie opada na twarz ograniczając pole widzenia ale bardzo dobrze się trzyma nie pozwalając by stać się miejscem gdzie podmuchy lub zacinający deszcz mógłby dostać się pod kurtkę.

Regatta - Kurtka BLASTER, czerwona
Regatta – Kurtka BLASTER, czerwona

Kurtka wewnętrzna to Polar Symmetry 220. Zastanawiałem się co to znaczy „polar szybkoschnący” w opisie ale faktycznie kiedy nad Bałtykiem był zimno, a chłopcy koniecznie chcieli się kąpać zakładali na plaży polary będąc nie do końca dobrze wytarci i widać było, że polary dawały im bardzo szybko ciepło natomiast po chwili były suche.

Regatta - Kurtki BLASTER - wewnętrzne polary
Regatta – Kurtki BLASTER – wewnętrzne polary

Dzięki swojej funkcjonalności są to kurtki uniwersalne, całoroczne. Nadają się również na lżejsze zimowe mrozy szczególnie tak, gdzie dzieci wykazują sporo aktywności jak sanki, narty biegowe, łyżwy. No i najważniejsze jest to, że kurtki zostały zaakceptowane przez chłopców i bardzo je polubili!

Regatta - kurtki BLASTER
Regatta – kurtki BLASTER
KURTKA OKLAHOMA – Ania 

Kupujemy kurtki by służyły nam w najtrudniejszych warunkach. Kiedy więc Ania pokazała mi kurtkę Oklachoma w pięknym kolorze to po „pomacaniu” materiału stwierdziłem, że niee….. za słaby. Taki mięciusi i milusi… Słusznym oburzeniem uniósł się sprzedawca, który kilkoma zdaniami rozwiał moje wątpliwości, że kurtka spełniająca najwyższe standardy nie musi być w dotyku jak zbroja.

Regatta - kurtka damska Oklahoma
Regatta – kurtka damska Oklahoma

Zewnętrzny materiał mimo swojej niezwykłej miękkości to tzw. hardshell. Mniej o nim słychać niż o popularnych softshell’ach, ale to właśnie hardshell jest przeznaczony na najtrudniejsze warunki bo jest wodoodporny, ale też oddycha. A gdy się jednak lubimy spocić i żadna warstwa przepuszczająca parę wodną od wewnątrz i tak nie pomoże to tu mamy pod pachami zapinane na suwak wywietrzniki.

Regatta - kurtka Oklahoma
Regatta – kurtka Oklahoma

Kurtka należy do serii Adventure-Tech czyli kurtek  o najwyższych parametrach. Materiał zewnętrzny to Isotex 15000 wytrzymujący 15000 mm słupa wody. Kurtka jest oczywiście jest wykonana metodą całkowicie izolującą od wody czy to padający „poziomo” deszcz na grani, czy też deszcz, który zaskoczył nas podczas jazdy rowerem.

Regatta - kurtka damska Oklahoma
Regatta – kurtka damska Oklahoma

Laminowane szwy i wodoodporne suwaki to oczywiście podstawa. Jest to kurtka bardzo kobieca. Lekka ale i z lekkimi dodatkami np. bardzo ciekawe suwaki o bardzo drobnych miękkich ząbkach.  Bardzo pomysłowe jest polarowe ocieplenie szyi, które pozostaje suche no i na pewno kołnierz nie spowoduje żadnych obtarć. Kaptur jest odpinany i posiada podwójną regulację więc nie opada na twarz. Oczywiście jest ściągacz na dole oraz ściągacze na rzepy w mankietach. Jakość szycia… wzorcowa!

Regatta - kurtka Oklahoma -szycie
Regatta – kurtka Oklahoma – szycie

Kurtka jest niezwykle zaawansowanym technicznie produktem i jak okazało się mimo swojej lekkości i miękkości chroni o wiele lepiej niż znacznie cięższe, ale mniej zaawansowane technicznie produkty.

KURTKA RAVENSCLIFF – Krzysztof 

Motto: Nie ma rzeczy, której bym nie zniszczył. Nic więc dziwnego, że ja dla siebie wybrałem kurtkę, która technologicznie jest odpowiednikiem kurtki Ani, ale… Mamy tu również materiał Isotex 15000 wytrzymujący 15000 mm słupa wody w zupełnie jednak innym wykończeniu. Kurtka Ani wykończona była na miękko, tu mamy wykończenie wzmacniające tak, by można było ciorać się po krzalach, ocierać o skały i być spokojnym, że ciężki plecak nie przetrze kurtki.

Regatta - kurtka RAVENSCLIFF
Regatta – kurtka RAVENSCLIFF

Całe wykończenie jest zrobione tak, by właściciel nie przejmował się co z kurtką… Należy martwić się o siebie bo kurtka da sobie radę. Ciekawe jest wnętrze ponieważ nie ma tu żadnych luźnych elementów jak np. podszewka. Kurtka od wewnątrz jest zalaminowana w całości!

Regatta - kurtka RAVENSCLIFF
Regatta – kurtka RAVENSCLIFF

Co ciekawe nadal pozostała lekka i na tyle miękka by dobrze się składać. Ciekawie zrobiony kaptur z pełną regulacją oraz kołnierz burzowy odcinający dostęp do wnętrza kurtki przy wietrze prosto w twarz. Ciekawe czy zimą uda mi się trafić na tak ekstremalne warunki  warunki by w pełni sprawdzić tę kurtkę.

Regatta - kurtka RAVENSCLIFF
Regatta – kurtka RAVENSCLIFF

Uważam, że jest znakomita na każdy chłodny i deszczowy dzień, a racji odporności na rozdarcia znakomita jako kurtka wyprawowa na trekingi z ciężkim plecakiem. Bardzo dobrze są wszyte rękawy. Jest pełna swoboda ruchów przy podnoszeniu ręki w górę.

Regatta - kurtka RAVENSCLIFF - kolory
Regatta – kurtka RAVENSCLIFF – kolory

 

Wkrótce…

Letnie reminiscencje…

Podsumowanie

Wszystko czego dotychczas używaliśmy z odzieży Regatta (a jeszcze nie opisaliśmy) się sprawdziło. Nie zawiedliśmy się na jakości i funkcjonalności. Polecamy wszystkim wyruszającym na szlaki!

Gdzie kupić? 

Strona Regatta Polska:

www.regatta.pl

Polecamy „nasz” sklep z ubraniami Regatta w Warszawie – FACTORY URSUS

regatta_montaz800

Testowali i testują: Klan Kobusów – Mały Podróżnik & TravelPhoto.pl


(c) Mały Podróżnik – www.malypodroznik.pl – wszelkie prawa zastrzeżone


Share