BibliotekaPORADY

Biblioteka: Bolek i Lolek zwiedzają Polskę

Wydawnictwo ZNAK

„Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”

Ta książka to doskonały prezent na Dzień Dziecka i wakacje dla każdego małego podróżnika. Oto bowiem znani bohaterowie kreskówek: Bolek i Lolek wyruszają w podróż po Polsce – a celem ich wyprawy jest odnalezienie Smoka Wawelskiego. Bo smok – jak to smok – chadza czasem własnymi drogami i zamiast siedzieć w jamie w Krakowie, gdzieś się zawieruszył!

Bolek i Lolek przemierzają zatem cały kraj by go odnaleźć. Dzięki temu pomysłowemu konceptowi autorki mogą pokazać różnorodne miejsca: nasi bohaterowie trafiają na Jezioro Bełdany, odwiedzają Kazimierz Dolny, wędrują po Czartowym Polu i Tatrach, rozmawiają z duchami na zamku w Mosznej, odkrywają tatarski szlak w Kruszynianach i wiele innych miejsc.

Nasi bohaterowie odwiedzają też Górę Grabarkę…
… i zamek w Lublinie, gdzie czeka ich odnalezienie trzech niesfornych diabełków!

Fabuła książki podporządkowana jest przygodzie, szczęśliwie zatem udało się uniknąć przewodnickiej dydaktyki. Jest za to wartka akcja i wciągające ilustracje. Można czytając tą książkę wędrować palcem po mapie zamieszczonej na wklejce lub odnaleźć te miejsca w podróży. Zaś z myślą o dociekliwych czytelnikach przygotowano dodatkowe zagadki do rozwiązania, dzięki czemu dzieci rozwijają spostrzegawczość. Książka jest narysowana lekką, zabawną kreską, dzięki czemu realne miejsca i zabytki wyglądają nieco bajkowo. Warto zabrać ją ze sobą na wyjazd: dla dzieci będzie doskonałą zabawą porównanie rysunków z rzeczywistością i przekonanie się, że książkowi bohaterowie trafili do miejsc istniejących naprawdę!

Ta książka najlepiej sprawdzi się dla młodszych dzieci (przedszkole, edukacja wczesnoszkolna).

„Bolek i Lolek zwiedzają Polskę”
Tekst: Zuzanna Kiełbasińska
Ilustracje: Anna Nowacka
Wyd. Znak
Profil książki na FB: https://www.facebook.com/przygodybolkailolka

Anna Kobus – portal Małego Podróżnika


(c) Portal Małego Podróżnika

 

Share