POLSKAWędrówki po PL

Wioska Indiańska TATANKA – Solca Mała

TATANKA – Wioska Indiańska inna niż wszystkie…

Wioski indiańskie trochę spowszechniały. Dla wielu był to pomysł na biznes. Coś tam wiemy, Czytaliśmy Karola Maya więc będziemy Indianami w dobrym turystycznym miejscu.

No ale są też ludzie, którzy mieszkają w Polsce ale chyba przez przypadek… powinni urodzić się na prerii w USA, a nie na równinie pod Łodzią…

Jarosław Pruchniewski chociaż ma NIP i PESEL spokojnie mógłby być prawdziwym Indianinem. To on zorganizował TATANKĘ – wioskę w której nie tylko stoją tipi ale też jest jedyna w Polsce i pewnie w Europie ziemianka indiańska. Do tipi wszyscy, którzy chociaż raz byli w wiosce indiańskiej się przyzwyczaili, ale ziemianka???

No właśnie! Indianie prowadzili też osiadły tryb życia, szczególnie zimą. Ziemianka była idealnym domem na zimny okres. W TATANCE ziemianka służy jako indiańskie muzeum. Imponująca ilość eksponatów! Warto zwiedzić ją z przewodnikiem czyli Indianinem by dowiedzieć się do czego niektóre mniej oczywiste rzeczy służyły.

Od przewodnika dowiecie się np. że trzonek maczugi, którą trzymacie zrobiony jest… z wysuszonego… Nie nie zdradzimy Wam tego by nie psuć zabawy! Ogromna ilość pięknych przedmiotów z plemion Lakota, Cheyenne, Crow i innych. Usłyszycie też dźwięk indiańskich instrumentów i śpiew Indian. Tu nie ma udawania. To po prostu kultura Indian w Polsce! Howgh!

Co możemy Wam polecić poza zwiedzaniem??? Wynajmijcie tipi! Weźcie koszyk piknikowy i zamiast w barze/restauracji – spożyjcie posiłek z dziećmi jak Indianie! My to już zrobiliśmy i Wam polecamy!

Wioska indiańska TATANKA w Solcy Małej z lotu orła!

 

Indiańskie muzeum i wnętrze jednego tipi.

 

Tatanka – Indianie i przykłady wspaniałego rękodzieła….

 

Tatanka

 

Tatanka

 

Tatanka

 

Kontakt z wioską:

WWW: http://www.wioskaindianska.eu
tel: 504 184 207
@: jarektatanka@indianie.pl
Solca Mała (dojazd od drogi 91)

Dojazd do Solcy Małej

Jeden z naszych poprzednich pobytów w Wiosce Indian w Solcy Małej jest opisany tutaj: https://www.malypodroznik.pl/?p=806Zobacz dalej: TUM – kolegiata lub wróć do STRONY GŁÓWNEJ


(c) Portal Małego Podróżnika

Share