WARSZTATY

Warsztaty Małego Podróżnika – tematy

Warsztaty Małego Podróżnika – tematy

Opowieści różnej treści” – warsztaty twórczego pisania

Wspólnie uruchamiamy wyobraźnię i wymyślamy opowieści. Kto będzie jej bohaterem, jakie będzie mieć przygody, gdzie powędruje i kogo spotka? Czy będzie to kryminał, komedia, a może opowieść sensacyjna? Trafimy do krainy baśni czy alternatywnej rzeczywistości? Nie dowiemy się, dopóki nie zaczniemy pisać!

Podczas zajęć dzieci wspólnie tworzą własną opowieść przekonując się, że pisanie to pasjonująca przygoda! W warsztatach wykorzystujemy „Kości opowieści” oraz tycie książeczki do samodzielnego wypełnienia.

Czas: 45 minut

Dla kogo: przedszkola, szkoły podstawowe, wszystkie poziomy

Ilość osób: 1 klasa


Koralikowanie” – warsztaty tworzenia biżuterii

Na bazie profesjonalnych materiałów dzieci samodzielnie tworzą biżuterię. Zaprojektowanie i wykonanie bransoletki wcale nie jest takie trudne, za to daje masę radości! Jaki będzie efekt z połączenia szkła weneckiego i łaciatej ceramiki? Jakie kolory dodać do koralików „oko proroka”?

Czy warto trzymać się symetrii czy lepszy efekt da przypadek? Co pamięta drut pamięciowy i po co na zajęciach potrzebne są bocianki? Z pudełkami pełnymi skarbów wyruszamy na twórczą przygodę!

Czas: 45 minut

Dla kogo: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe

Ilość osób: 1 klasa


„Zwierzęta Afryki” – warsztaty poznawcze

Spotkanie poświęcone poznawaniu mieszkańców Afryki w formie zabaw i zagadek.

Poznamy buszmeński taniec żyrafy, sprawdzimy czy łatwo jest chować się w piasku pustyni, nauczymy się naśladować odgłosy zwierząt i dowiemy co mają w menu.

A do tego zwierzaki prosto z Afryki: z koralików, na batiku, na zdjęciach i w formie różnorodnego oryginalnego rękodzieła!

Czas: 45 minut

Dla kogo: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe

Ilość osób: 1 klasa


„Muzyka świata” – warsztaty muzyczne

Warsztaty prowadzone w oparciu o instrumenty z różnych krajów i kontynentów. Dzieci dowiadują się skąd dany instrument pochodzi, jak się na nim gra oraz jakie ma przeznaczenie. Następnie wspólnie tworzymy muzykę. Od nauki prostych rytmów do wymyślenia razem dźwiękowej opowieści. W czasie warsztatów wykorzystujemy m.in.: burzowniki, grające żaby, klekotki, kalimby, bębny, bum bum rurki, sistrum, pałeczkę deszczową, didgeridoo, ocean drum i inne instrumenty.

Czas: 45 minut

Dla kogo: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe

Ilość osób: 1 klasa


„Skarby Afryki” – warsztat w jęz. angielskim

Opowieść o ludziach, zwierzętach i przyrodzie Afryki prowadzona w sposób interaktywny, gdzie dzieci co chwila odpowiadają na różne pytania.

Celem pokazu jest przełamanie bariery językowej i uświadomienie dzieciom, że potrafią zrozumieć prezentację w obcym języku.

Dzięki połączeniu obrazu, słowa i przywiezionych z Afryki materiałów uczestnicy odkrywają, że są w stanie zrozumieć angielski i nabierają motywacji do jego nauki.

Czas: 45 minut

Dla kogo: szkoły podstawowe, wszystkie poziomy

Ilość osób: 1 klasa

KONTAKT – informacje o warsztatach i pokazach

Anna Olej-Kobus
anka@travelphoto.pl


Galeria rysunków: NOWE OPOWIADANIA WARSZAWSKIE

Rysunki powstałe na warsztatach Nowe Opowiadania Warszawskie w ramach projektu „Warszawa. Na tropach kultury i sztuki” zrealizowanego przez Stowarzyszenie Sercem Malowane i Urząd Dzielnicy Włochy m.st. Warszawa.


(c) Portal Małego Podróżnika

 

 

Share