POLSKAWędrówki po PL

Wędrówki po Polsce – Kod wyjazdu: Wigry 0902 – dzień 1

Trasa


Obszar po którym się poruszaliśmy na początku to Suwalszczyzna. Przez Gołdap przejechaliśmy w okolice Bań Mazurskich skąd odwiedzaliśmy Republikę Ściborską i objechaliśmy wszystkie atrakcje wokół jez. Mamry. Jadąc do następnej mazurskiej bazy pod Mikołajkami w Kadzidłowie zobaczyliśmy jeszcze jez. Dargin, Dobskie od zachodu. Z Kadzidłowa odwiedzaliśmy Galindię, Krutyń, Wojnowo i okolice.

Dzień 1 – dojazd z W-wy


Dowspuda – zimą to jeszcze smutniejszy widok w kontekście wspomnień historycznych. Na tablicy informacyjnej zaznaczono to co się zachowało… portyk wejściowy.
To tylko oprawa wejścia, ale już ona przemawia do wyobraźni. Szkoda, że pałac, którego świetność trwała raptem 10 lat nie dotrwał do dziś. Niektórych przyprawiałby pewnie o ból zębów ale byłby jedyny w swoim rodzaju i kolejka chętnych do jego zwiedzania byłaby ogromna…

Wigry – pierwszy nocleg w Domu Pracy Twórczej, który znajduje się na terenie dawnego klasztoru. Miejsce magiczne. Podczas jednej z pielgrzymek do Ojczyzny nocował tu Jan Paweł II. Do dzisiaj można zwiedzać apartamenty papieskie. To już ostatnia chwila dla tych, którzy chcą nocować w dawnych eremach. Za rok przejmuje je kościół i co tu będzie…

Wigry – pokoje znajdują się m.in. w dawnych eremach. Każdy erem ma również swój malutki ogródek. Jesteśmy sami i dobrze bo chłopcy wynudzeni jazdą samochodem tracą energię tj. generują fale dźwiękowe o natężeniu nieakceptowalnym nawet dla rodziców.


Wigry – strome schody pokryte grubą warstwą śniegu są świetnym miejscem do zabawy.


Wigry – chłopcy zrobili sobie lodową rynnę i trenują zjazdy na pupie jak po torze saneczkowycm.


Wigry – czas na obiado-kolację w znakomicie karmiącej restauracji.
Później będzie wojna w naszym pokoju w eremie i spać!!!

>> Dzień 2  >>

(c) Portal Małego Podróżnika

Share