Gry w podróżyPORADY

Nadzwyczajni – Studio Projektowe

Nadzwyczajni – Studio Projektowe
Producent/dystrybutor: Rebel www.rebel.pl

Nasza recenzja:
Nie od dziś wiadomo, że dziecięca wyobraźnia nie zna ograniczeń. Co twórczo postanowiło wykorzystać małżeństwo z Belfastu: Anita Murphy i Rory O’Connor, autorzy Story Cubes którzy wymyślili zestawy do kreatywnego tworzenia: Nadzwyczajni – Studio Projektowe. W niewielkim pudełku mieści się kilka kart z postaciami Nadzwyczajnych. I co ważne, są to postacie, z którymi mogą się identyfikować zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Każda z kart jest narysowana w innym stylu, każda przedstawia z jednej strony daną postać, z drugiej 2-3 scenki z jej przygód, co dla dziecka jest punktem wyjścia do wymyślenia własnej historii. Mamy więc Czarodzieja, Robota, Olbrzymkę, Super-kobietę i wielu innych bohaterów. Co ważne: nie jest to odtwórcze powielanie serii znanych superbohaterów z komiksów, lecz zupełnie nowe postaci, narysowane przez czołowych irlandzkich rysowników. Wydawnictwo Rebel proponuje dzieciom dwa Studia Projektowe: Budynki i Wynalazki. I tu zaczyna się zabawa! W każdym zestawie dzieci do dyspozycji mają dodatkowe karty: Projekt (co to ma być: miejsce do nauki a może nowy dom, czasomierz lub źródło światła?) oraz Inspiracje (gdzie zestaw podpowiedzi otwiera wyobraźnię dzieci na nowe wyzwania).


Zestawy w firmowych opakowaniach…


… i po rozpakowaniu. Wszystko mieści się w pudełku (idealnym na podróż).

Karty z obu zestawów można mieszać, świetnie sprawdzają się też przy większej grupie dzieci (można pracować w zespołach nad projektami). Wzięłam oba zestawy na piknik w ogrodzie na Jazdowie i dzieci natychmiast się wkręciły w wymyślanie własnych projektów. Najbardziej niesamowity moment: gdy zblazowany dziesięciolatek mówi, że on rysować nie lubi i nie będzie. Oo czym obejrzawszy karty woła z błyskiem w oku: – To tu dam reaktor jądrowy, a tu silniki nuklearne! I po chwili tworzy odlotowy projekt! A skoro moje dzieci (zwykle mało entuzjastycznie nastawione do rysowania) sięgają po te zestawy by tworzyć własne projekty, to znaczy, że jest w nich to coś, co trafia do nieletnich wynalazców i projektantów 🙂


Tak wygląda wnętrze zestawu Studio Projektowe – Budynki. W każdym pudełku jest też flamaster do rysowania projektów.

A tak wygląda wnętrze i zestaw kart: Studio Projektowe – Wynalazki. Funkcjonalne, estetyczne, pomysłowe.

Oba zestawy są przeznaczone dla dzieci od 8 lat. Zapakowane w funkcjonalne i estetyczne pudełka doskonale sprawdzą się w podróży, na szkolnych świetlicach, w domach kultury oraz wszędzie tam, gdzie dzieci mogą rysować i tworzyć własne projekty. Co prawda do świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko, ale warto już teraz pomyśleć o kreatywnych prezentach!

 


Karty Nadzwyczajnych można włożyć w pudełko podczas rysowania – dla dzieci to dodatkowa atrakcja bo wygląda to bardzo profesjonalnie!


Powstaje nowy projekt! Miejsce do nauki dla Olbrzymki.

Seria jest reklamowana hasłem: Szkice i projekty pełne wyobraźni. I dokładnie tak jest!


Młodzi projektanci w akcji. Obiecałam nie zdradzić ich patentów na łóżko dla Ninja i miejsce do nauki dla Robota (ale powstały niesamowite wynalazki!).

Dystrybutor w Polsce – sklep REBEL.pl – wydawnictwo specjalizujące się w nowoczesnych grach planszowych.

Tu kupisz zestawy Nadzwyczajnych:

Nadzwyczajni – Studio Projektowe: Budynki

Nadzwyczajni – Studio Projektowe: Wynalazki

Portal Małego Podróżnika poleca!

Share