DZIEJE SIĘ!Spotkania i pokazy

WŁODAWA – Festiwal Trzech Kultur

We Włodawie było gwarno i tłoczno jak zwykle gdy trwa Festiwal Trzech Kultur. Festiwal znakomity, festiwal trafiony na 100% w miejscu gdzie się odbywa. Gospodarzem jest muzeum mieszczące się w zespole synagogalnym – jedynym takim ocalałym w Polsce. To już XVIII edycja Festiwalu. O jego randze niech świadczy program, niezwykle bogaty program!

Przez trzy dni mieszkańcy i goście Włodawy mają okazje spotkać się ze wszystkimi rodzajami sztuki. Film, teatr, fotografia, malarstwo, rzeźba, muzyka,… Znane nazwiska, premiery, spotkania autorskie i festiwalowy jarmark, na którym można dostać prawie wszystko chociaż chyba największą popularnością  cieszą się stoiska z regionalnymi pysznościami. Nasz obiad wypadł w stoisku z jedzeniem tatarskim ale też do domu przywieźliśmy smakołyki z Litwy i Ukrainy.

WŁODAWA – Festiwal Trzech Kultur

Program różnych występów festiwalowych jest dobrze ustawiony ponieważ nie ma się dylematów z czego zrezygnować bo dwa występy są jednocześnie. Kiedy kończy się jeden koncert/spotkanie/prezentacja/… to kilkadziesiąt metrów dalej za chwilę zacznie się coś nowego.

WŁODAWA – Festiwal Trzech Kultur

Miejsca jest sporo bo mamy scenę plenerową w dużym namiocie, scenę w Dużej Synagodze, Salę w Synagodze Małej. Oczywiście są też koncerty w innych miejscach bo przecież gdzie najlepiej słuchać muzyki cerkiewnej jak nie w cerkwi, a muzyki dawnej z XVI wieku jak nie w kościele i to jeszcze tak pięknym jak włodawski kościół św. Ludwika.

WŁODAWA – Festiwal Trzech Kultur

Podczas tegorocznej edycji Festiwalu Trzech Kultur pokazaliśmy efekt naszej pracy z 9 lat. Tyle trwało zbieranie materiału do albumu Polska Wielu Kultur. A to Bug nie zamarzł na Jordan, to znów Tabor Pamięci nie pojechał,… No ale udało się!

Album to już „biały kruk” dostępny w antykwariatach, ale powstała prezentacja multimedialna, która przypomina miejsca i wydarzenia odwiedzone przez nas w nowoczesnej formie z muzyką, ale i naszym komentarzem na żywo…

WŁODAWA – Festiwal Trzech Kultur

Jeżeli ktoś nie był we Włodawie, a szczególnie podczas Festiwalu Trzech Kultur to gorąco zachęcamy! Nad jeziorem Białym pod Włodawą znajdziecie znakomite noclegi na każdą kieszeń i będziecie mieli trzy wspaniałe dni festiwalowe dla siebie!

My dziękujemy za zaproszenie i za gorące oklaski od festiwalowej publiczności, która wypełniła Mała Synagogę na naszym pokazie!

Krzysztof Kobus


(c) Portal Małego Podóżnika

Share