DZIEJE SIĘ!Biblioteka

BORKA i SAMBOR – Postrzyżyny

Kiedy listonosz zadzwonił do furtki, że dużą kopertę wrzucił do skrzynki pobiegłem zobaczyć co też to takiego. Spodziewałem się, że to pewnie gazeta z jednym z naszych artykułów. Nadawcą było jednak Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie

W środku znaleźliśmy… staropolski komiks! BORKA i SAMBOR – Postrzyżyny! Michał i Staś byli w szkole więc na spokojnie zabraliśmy się do lektury… Piękna kreska, zrozumiały nawet dla dzieci tekst, a te trudniejsze zwroty wyjaśnione na końcu.

Komiks Borka i Sambor „Postrzyżyny”

Bardzo się z tego wydawnictwa ucieszyliśmy ponieważ jak pamiętacie w relacji z Muzeum zachwyciliśmy się ilością muzealnych publikacji dla dzieci. Często bywa tak, że to jednorazowa inicjatywa na przestrzeni lat, a tu proszę… mamy nowy komiks i na dodatek zapowiedź tego, że to będzie cała seria!

Nasz egz. komiksu Borka i Sambor „Postrzyżyny”

Nie zdradzimy Wam całej treści ale temat i autorów oczywiście.

Scenariusz komiksu został oparty o opis zawarty w „Kronice polskiej” Anonima tzw. Galla, dotyczący postrzyżyn syna Piasta i syna Popiela oraz wizytę pielgrzymów. Do współpracy Muzeum zaprosiło Elżbietę Żukowską (scenariusz komiksu), znawczynię literatury, scenarzystkę i publicystkę oraz Karola Kalinowskiego (znanego także jako KaeReL) {rysunki}, jednego z najbardziej oryginalnych i najciekawszych artystów komiksowych w Polsce!

Borka i Sambor „Postrzyżyny”

Powstała znakomita publikacja, którą gorąco polecamy. Możecie ja kupić w sklepie Muzeum lub wysyłkowo.

ISBN: 978-83-61391-13-15
Borka i Sambor część I

Autorzy: Elżbieta Żukowska, Karol Kalinowski
Redakcja: Łukasz Narolski
Koordynacja: Magda Robaszkiewicz (MPPP w Gnieźnie)
Korekta: Dariusz Stryniak (MPPP w Gnieźnie)
Łamanie: YOS Studio
Wydawca: Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie


(c) Portal Małego Podróżnika

Share