Miejsca PLPOLSKA

ENERGYLANDIA w Zatorze

Kiedyś słuchaliśmy opowieści szczęśliwców, którzy odwiedzili Legoland czy Tivoli lub jakiś niemiecki park rozrywki i zazdrościliśmy im…  Teraz wielu nam zazdrości Energylandii i przyjeżdża z zagranicy tu się bawić! Wystarczy posłuchać ile obcych języków słychać tutaj. Czesi, Słowacy, Ukraińcy, Niemcy to chyba już nie egzotyka ale stała część odwiedzających. Wszyscy są zachwyceni! My też!

ENERGYLANDIA – Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze

W Energylandii ma być po prostu fajnie dla każdego… Tak! Dla każdego coś miłego! Dlatego też teren został podzielony na krainy aby przykładowo nabuzowana adrenaliną młodzież nie mieszała się z najmłodszymi.

Zacznijmy od najmłodszych dla których jest BAJKOLANDIA. Cudowna kraina z mnóstwem atrakcji do których nie ma kolejek! Ponieważ tych aktywności jest tu dużo () to i kolejek nie ma. Bajka!

No ale co tu jest dla maluszków? Piaskownica? Nic podobnego! Jest wszystko to co w części dla starszych tylko pomniejszone. Karuzele, rollercoastery, zjeżdżalnie, samolociki i samochodziki,…
Wszystko to co pozwoli maluszkom poczuć pierwsze skutki adrenaliny, ale nie przestraszy. Tu jest najwięcej śmiechu i radości!

No to teraz zmieńmy biegun – STREFA EKSTREMALNA! To dla niej ludzie jadą po kilkaset kilometrów no ale warto! Często parki mają jedną ekstremalną atrakcję tu, w Energylandii, jest ich… kilka i… nowe powstają co roku!

W środku mamy STREFĘ FAMILIJNĄ – dla całej rodziny ale pamiętajcie, że obowiązuje ograniczenie wzrostu! Nie chodzi tu o dyskryminację niższych ale o bezpieczeństwo. Skoro urządzenia są bezpieczne od 140 cm to oznacza, że dziecko 120 cm mogłoby zrobić sobie krzywdę. Nie miejcie więc żalu lub pretensji ale mając mapkę atrakcji chodźcie tam gdzie wasza pociecha może bezpiecznie się bawić! Strefa Familijna jest niezwykle urozmaicona i my tak naprawdę głównie w niej będziemy!

Water Park to… Water Park… uruchomiony na letnie upały w 2016 roku wart jest odwiedzenia dla samego siebie!

Pokazy/przedstawienia/show – są też miejsca gdzie swoje umiejętności pokazują kaskaderzy lub są odgrywane różne opowieści.

ENERGYLANDIA – Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze

Teraz kilka zdań o tym jak się sprawnie poruszać po Energylandii.

1. bilet jest jeden na wszystko

Kupujesz bilet i się bawisz. Masz dzieci w różnym wieku to jako rodzice się dzielicie i spotykacie w sekcji gastronomicznej bawiąc się w różnych krainach.

2. nie ma potrzeby wychodzenia po picie/jedzenie czy go wnoszenia

Dajcie sobie spokój z zabieraniem pełnych plecaków, które będą problemem bo na atrakcje ich nie zabierzecie.
Punktów gastronomicznych jest w Energylandii zdumiewająca ilość! Karmią tanio i dobrze. Nie macie uczucia, że kupiliście bilet i ktoś  (przykładowo jak na lotnisku) chce od Was 12 zł za małą wodę mineralną! Nakarmicie tu każdego niejadka! Sami też zjecie smacznie i obficie! Dzięki ogromnej liczbie zróżnicowanych punktów gastronomicznych jest tu w sumie menu jak z kilku restauracji.

3. najbardziej oblegane atrakcje

Jeżeli jesteście w weekend to jest problem ale… są wyświetlacze, które pokazują ile czasu trzeba stać w kolejce by się dostać do wymarzonej atrakcji, Niekiedy jest to 10 minut, innym razem 30. Jeżeli nie ma wyświetlacza popatrz pod nogi – może jest na ścieżce napisane: jeżeli tu stoisz to masz 15 minut czekania.

ENERGYLANDIA – Rodzinny Park Rozrywki w Zatorze – tablice informacyjne

4. ubranie

Najlepiej na sportowo. Jeżeli będzie jeździć rollercoasterem to koniecznie wszystko co macie drobnego (telefon, portfel, okulary,…) musi być chowane do kieszeni najlepiej zasuwanych. Nie możecie być w klapkach, ani butach, które spadają! Po wodnych atrakcjach możecie się wysuszyć w turbo suszarkach.

Jeden dzień to oczywiście zdecydowanie za mało by spróbować wszystkich atrakcji tym bardziej jeżeli macie dzieci powyżej 140 cm i mogą próbować już prawie wszystkiego. Nasi chłopcy tego dnia mieli akurat fazę na wodę więc np. pojedynek pirackich okrętów z armatkami wodnymi zaliczyli ze 3 razy. Najlepiej zaplanować spędzenie tu dwóch dni.

Film z Energylandii:

W roku 2018 zostaną oddane kolejne atrakcje, ale już dziś Energylandia to mekka wielbicieli podwyższonego poziomu adrenaliny. Co ważne większość atrakcji to najnowsze i najnowocześniejsze tego typu urządzenia nie tylko w skali Polski ale i Europy! Zaplanujcie wyjazd do Energylandii już dziś! Sezon 2018 rusza 2 kwietnia!

Miejsce absolutnie godne polecenia!

Strona WWW
ENERGYLANDIA

https://energylandia.pl

 


Fotografowali i bawili się:
Ania i Krzysztof Kobusowie – TravelPhoto.pl z Michałem i Stasiem – portal Małego Podróżnika.


Zobacz również: POLSKA – miejsca ciekawe i niezwykłe!


(c) Portal Małego Podróżnika

Share