POLSKAWędrówki po PL

Wędrówki po Polsce – Termy Uniejów i okolice cz.4

Pofaluj w Fali i do Manufaktury – ŁÓDŹ

Nasz wyjazd do Uniejowa i jego okolic kończymy w… Łodzi. Sprawdzamy jak mogą spędzić czas łodzianie, którzy zapracowani nie mają tyle czasu by wyskoczyć do Uniejowa lub odwiedzić indian w Solcy.

My sprawdzamy jakie możliwości dają dwa obiekty:

  • Aquapark Fala
  • Manufaktura – centrum handlowe

Aquapark to coś oczywistego w mieście ale ten w Łodzi zachwyca wielkością i wieloma atrakcjami. Szalone „zwykłe” zjazdy i „rynna śmierci” gdzie wydaje się że spadamy prawie w pionie to jest to! Nasze dzieci szaleją! Naprawdę miejsce fantastyczne! A co w tym zestawieniu robi centrum handlowe Manufaktura???!!! A robi i to bardzo dobrze za sprawą…. dziesiątek ton piasku! Ci co wiedzą o co chodzi to wiedzą, a nie bywalcom tłumaczę… Manufaktura powstała na terenie dawnej fabryki Poznańskiego. Film „Ziemia Obiecana” i te klimmaty… Nie oglądaliście??? Niedobrze!

Ale braki w wiedzy o historii Łodzi można uzupełnić w tutejszym Muzeum Włókiennictwa. A kiedy macie już wiedzę to na Hawaje… Ale nie trzeba lecieć daleko. Wystarczy wyjść na dziedziniec między poszczególne galerie handlowe i restauracyjki i przy najdłuższej fontannie w Polsce by trafić do knajpki, gdzie właśnie o palmy stoją oparte… deski surferów…

Malibu for ewrybady!!!! A po malibu czas na poruszanie się! Nie ma problemu z zebraniem drużyn piłki nożnej plażowej lub na sąsiednim boisku rozegranie meczu siatkówki plażowej – stąd te wspomniane wcześniej tony piachu. Sport nie dla was? Nie ma problemu! Z boku boisk czekają na piasku leżaki na siestę po business lunchu… To czy my jesteśmy w Łodzi??? TAK! Jak macie trochę gotówki to nie musicie nigdzie jechać!

Czeka na Was wspaniały hotel Andels z pokojami, gdzie jednym z elementów wystroju wnętrza jest piękna cegła, którą może w trakcie wznoszenia tych murów dotykał sam Poznański… Na terenie tego niezwykłego centrum handlowego jest również Muzeum Sztuki Współczesnej, a więc cóż… Zakupy w Manufakturze można przekształcić w niezwykłe, pełne ciekawych doznań chwile…

I tak oto minął weekend na Mazowszu. Głównie w Uniejowie, który ociepla swoimi wodami termalnymi ciała łodzian i warszawiaków, ale i u Indian w Solcy oraz w doskonałym połączeniu historii z nowoczesnością co gwarantuje nam Manufaktura.

Zdjęcia:


Aquapark Fala wita!


Wieża z niesamowitymi zjazdami…


I pochylnią z pieca na łeb!!!


Są też rynny dla mniejszych dzieci.


Wnętrze z palmami.


Brodzik dla milusińskich.


Słoń to zjeżdżalnia…


Staś nad…


…i pod wodą.


Zjazdy wąską rynną…


…i szeroką.


Chwila odpoczynku.


W Fali na fali!


W Manufakturze wyrosły palmy i pojawiła się…


…plaża z boiskiem do siatkówki.


Po meczu ośmiornica zaprasza na cuba libre do barku na plaży…

Ruszajcie naszymi śladami i przeżyjcie to sami!!!
Portal Małego Podróżnika POLECA!

Powrót do pierwszej strony

Wcześniej: cz. 3 relacji – ZOO Safari Borysew


 Pamiętaj! 

Jeżeli jedziecie na turniej rycerski, do wioski indiańskiej lub miasteczka z westernu postarajcie się, aby dziecko miało przebranie rycerza, Indianina, kowboja lub chociaż zabrało miecz, który jest w domu pamiątką z Malborka…

Odpadnie Wam problem z kupowaniem kolejnej pamiątki, a i dziecko będzie się bardziej identyfikować z imprezą. A zainteresowany młody człowiek, który wczuł się w rolę to klucz do sukcesu czyli miłego spędzenia czasu w danym miejscu!

 Strony WWW odwiedzanych miejsc 

Termy Uniejów (termy, kasztel, zamek)
Wioska indiańska TATANKA (Solca Mała)
ZOO Safari (Borysew)
Aquapark Fala (Łódź)
Manufaktura (Łódź)


 

Długo w nocy stukał w klawisze: Krzysztof
Czytała byki poprawiała: Ania
Inspiracji jak zwykle dostarczali Michał i Staś

(c) Portal Małego Podróżnika

 

Share