DZIEJE SIĘ!

Weekend za pół ceny już 9-11 marca 2018

Właśnie wróciłem z konferencji prasowej przed czwartą edycją akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Od dzisiaj czyli 21 lutego 2018 rusza sprzedaż oferty! Przeczytajcie i pospieszcie się z rezerwacjami!

Co to takiego „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”?

To inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki i Polskiej Organizacji Turystycznej mająca promować Polskę dzięki bardziej dostępnej cenowo oferty z jednoczesnym przedłużeniem sezonu turystycznego. Proste zasady: zapraszamy w dwa weekendy w ciągu roku turystów oferując usługi tańsze o 50%.

Weekend za pół ceny – konferencja odbyła się na stadionie PGE Narowym, który też jest partnerem akcji

Gdzie tu biznes dla np. hotelu oddawać noclegi za pół ceny? Wszystko wyjaśnia się jeżeli popatrzymy na daty. Wczesna wiosna i jesień to niski sezon turystyczny. W wielu miejscach te przysłowiowe noclegi to zaledwie 20% zapełnienia hotelu. W weekendy, kiedy jest akcja to w obiektach jej partnerów tzw. obłożenie jest w 100%. To co, mimo obniżonej ceny, wpłynie do kasy gospodarzy obiektów pozwoli na opłacenie kosztów utrzymania obiektu kiedy gości praktycznie nie ma.

Weekend za pół ceny – gospodarzami konferencji byli Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka oraz Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk

Ale nie myślcie, że turyści są zwabiani tylko ceną przy ryzyku złej pogody! Aby uniknąć takiego wrażenia daty tych dwóch weekendów zostały tak ustawione by cieszyć się właśnie piękną pogodą. Marzec to miesiąc łączący zimę z wiosną. W górach jest śnieg, ale jest już ciepło dzięki złotemu, marcowemu słońcu. Jesienna edycja (o której przypomnimy) będzie w październiku, ale na jego początku.

Najwięcej ofert dotyczy noclegów – to 36%, ale ważne jest to, że oferta promocyjna to nie tylko one. Inne atrakcje turystyczne i jednostki kultury czyli zwiedzanie i kultura i sztuka zajmują razem 27% oferty. Jest też wyżywienie – to 16% uczestników oferty. W większości oferta 50% nie jest limitowana. To nie 5 miejsc na 300 dostępnych ale limitem jest pojemność obiektu.

Weekend za pół ceny – o coraz większym zainteresowaniu akcją świadczy chociażby duże zainteresowanie mediów

Trochę statystyki

W trzeciej edycji wzięło udział 554 partnerów, a skorzystało z oferty 110 tysięcy turystów! 8 milionów złotych zaoszczędzili turyści, ale i tyle zarobili partnerzy akcji. Czwarta edycja to już 661 partnerów (hotele, zwiedzanie, kultura, gastronomia, agroturystyka, uzdrowiska, spa, sport i rekreacja oraz inne).

Weekend za pół ceny już 9-11 marca 2018

Gdzie są te oferty? W całej Polsce! Ale oczywiście mamy liderów oto pierwsza piątka:

  • Woj. Małopolskie – 100 partnerów
  • Woj. Dolnośląskie – 72 partnerów
  • Woj. Pomorskie – 70 partnerów
  • Woj. Mazowieckie – 59 partnerów
  • Woj. Śląskie – 53 partnerów

Jak skorzystać z oferty?

Wejdź  na stronę  www.polskazobaczwiecej.pl. Tam jest mapa oraz wyszukiwarka. Ta strona przekierowuje na odpowiednie strony partnerów akcji gdzie można dokonać rezerwacji usług.

Warto szybko rezerwować np. miejsca noclegowe jak tylko partnerzy ogłoszą taką możliwość ponieważ jak wspomniałem w najbardziej atrakcyjnych miejscach noclegi są wykupywane w 100% i bardzo szybko.

Polska Organizacja Turystyczna dba o nagłośnienie akcji w mediach ogólnopolskich (m.in. spoty telewizyjne) oraz w mediach dostępnych na dworcach i pociągach, a i my będziemy o tych weekendach przypominać. Partnerem strategicznym tegorocznej akcji Weekend za pół ceny jest PKP Intercity.

Krzysztof Kobus


(c) Portal Małego Podróżnika

Share