WyprawyŚWIAT

Ekwipunek kupiony w USA (przed przyjazdem) – USA, Route 66 & Wild West

USA – Route 66 &Wild West
Ekwipunek kupiony w USA (przed przyjazdem)

Ekwipunek turystyczny w USA jest tani i dobrej jakości. Jeżeli masz już coś trochę zużytego i chcesz wymienić niedługo na nowe to nie bierz z Polski i nie wyrzucaj na koniec wyjazdu, ale kup w USA i przywieź do Polski coś co będzie Ci służyło na kolejnych wyjazdach.

Jest jeszcze jeden powód dla którego NIE WARTO przywozić wszystkiego z Polski – materiały eksploatacyjne czyli np. gaz do kuchni!

Gdzie kupiliśmy ekwipunek w USA ale jeszcze bedąc w Polsce?

Wykorzystaliśmy sklep Walmart (www.walmart.com) ponieważ ma wszystko co potrzeba w dobrych cenach i z możliwością odbioru we wskazanym sklepie przez 7 dni od dostarczenia do niego. Można też wskazać adres w USA pod który zakupione rzeczy dojadą (musicie mieć DOKŁADNY adres!).

Uwaga! Koniecznie patrzcie jakie są warunki dostawy!

  • 2-day delivery (dostawa w dwa dni do domu lub sklepu)
  • Ship to Home (dostawa pod amerykański adres)
  • Free Pickup + Discount (w sklepie + rabat)
  • FREE Pickup (w sklepie)
  • FREE Pickup Today (w sklepie na półce)

Może być tak, że chcecie odebrać wszystko w sklepie ale dana rzecz ma warunek dostawy tylko np: Ship to Home i wtedy nie dostarczą tej rzeczy do sklepu!!! Patrzcie bardzo uważnie na warunki dostawy i przed robieniem zakupów ustawcie sobie właściwy sklep na stronie Walmartu! Są różne sklepy tej sieci i najlepiej kupować w tych premium, największych!

Uwaga!

Kupcie sprzęt w takim momencie byście nie musieli czekać jeżeli okazało by się, że jest dzień poślizgu w dostawie do sklepu!

Uwaga!

Powiadomcie bank, że chcecie robić zakupy internetowe w USA! Z niewiadomych przyczyn, próba zapłacenia kartą np. Citi Banku kończy się jej zablokowaniem i trzeba dopiero użerać się z infolinią, a zakup w Walmarcie czeka na opłacenie!

Co kupiliśmy z ekwipunku w USA ale jeszcze będąc w Polsce?

Przede wszystkim sprzęt biwakowy.

– namiot

W USA są trochę inne namioty niż w Europie. Przede wszystkim górna (duża) część namiotu  wykonana jest często z moskitiery! Jest to ważne kiedy latem jest straszny upał to takie rozwiązanie zapewnia przewiew i nie nagrzewanie się namiotu od świtu. Oczywiście taki namiot ma też tropik, ale nie musicie go zakładać jeżeli jest upał, a najbliższy deszcz będzie za 4 miesiące. Polecamy namioty Ozark Trail i Coleman. My mieliśmy dwa namioty:

  • „stodołę” na 6 osób – używana kiedy mieliśmy dwa noclegi w danym miejscu
  • kopułkę kiedy trzeba było się szybko rozbić i rano złożyć biwak bo się spieszyliśmy albo wiał silny wiatr
Fot.: Walmart

Uwaga! Kupcie lub przywieźcie ok. 10 metrów linki aby dowiązać metrowe odcinki tam gdzie się wbija szpilki. Często nie macie szansy wbicia szpilki bo jest skała lub piach i wtedy zamiast  szpilek używacie kamienie (również by namiot nie odleciał na wietrze). Kamienie trzeba jakoś do namiotu dowiązywać i stąd te linki. Bardzo nam się przydawały, a i samo postawienie namiotu było szybsze bo kamieni wokół mnóstwo, a wbijanie szpilek jednak sporo czasu zajmuje.

Fot.: Walmart

Na miejscu możecie też kupić aluminiowe „śledzio/szpilki” (stakes), które dobrze działają w trudnym podłożu.

Link do: Namioty Ozark Trail i Coleman

– maty samopompujące

Absolutnie niezbędne przy spaniu w namiocie. Większość podłoża to kamienie. Karrimaty są za cienkie. My wybraliśmy maty Colemana ze zintegrowanymi poduszkami (świetny pomysł).

Fot.: Walmart

Link do mat (camping pad): https://www.walmart.com/ip/Coleman-Self-Inflating-Camping-Pad-with-Pillow/35518760

– kuchenka gazowa

Wybraliśmy to co widzieliśmy później u przynajmniej 75% innych turystów z USA na wielu biwakach czyli Colemana dwupalnikowego na kartusze, które można kupić w każdym wiejskim sklepiku. Chleba może nie być ale kartusze będą.

Fot.: Walmart

Nie ma co wieźć palnika z Polski. My też pozostawiliśmy naszego kochanego OPTIMUSA Vega bo szukanie kartuszy poza Los Angeles i Las Vegas z góry jest skazane na niepowodzenie. no i cena kartuszy Colemana nie do przebicia! Kuchenka znakomita. Gotuje szybko nawet na silnym wietrze dzięki dobrej osłonie.

Link do kuchenki (camping stove): https://www.walmart.com/ip/Coleman-Classic-2-Burner-Propane-Stove/895629

– kartusze gazowe Coleman

Standard w całym USA. Nie było problemu z ich kupieniem, a nawet jeżeli nie kupowaliśmy, to zawsze widzieliśmy je na półkach.

Fot.: Walmart

Kupcie na początek 4 sztuki to będziecie wiedzieć w jakim tempie zużywacie gaz i kiedy będzie trzeba go dokupić.

Link do kartuszy (camping gas): https://www.walmart.com/ip/Coleman-Propane-Fuel-16oz-4-pack/47501438

– składany stolik

Genialny! Miałem wątpliwości co do powierzchni, czy nie będzie wszystko zjeżdżać do środka, jak się ugnie, ale wszystko jest tak sprytnie zrobione, ze po naciągnięciu pasków po rozłożeniu materiał jest tak sztywny, że cały czas jest płaski.

Fot.: Walmart

Koszyczki na kubki/puszki są super. Stolik służył mi jako techniczny pod sprzęt do zgrywania zdjęć/ładowania akumulatorów/itp… lub jako stolik pomocniczy podczas gotowania lub jako po prostu nasz stolik przy ognisku.

Link do stolika (folding table): https://www.walmart.com/ip/Ozark-Trail-Quad-Folding-Table-with-Cup-Holders-Grey/38763651

– składane fotele

Te akurat pożyczył nam Karol (dzięki stokrotne), ale można je kupić w promocji jako zestawy rodzinne np. 4 szt. za 32 USD!

Fot.: Walmart

Uwaga! Walmart wprowadził kod kolorystyczny w zależności od dopuszczalnej wagi siadającego!

  • szare fotele – waga do 225 Lbs (100 kg)
  • niebieskie fotele – waga do 325 Lbs (140 kg)
  • biało/niebieskie fotele – waga do 400 Lbs (180 kg)

W kolejnym wpisie napiszemy o tym co przywieźliśmy z Polski i dlaczego.

POWRÓT DO MENU WYPRAWY USA 2019


Relacje z innych naszych wypraw

 


(c) Portal Małego Podróżnika

Share