PORADYDZIEJE SIĘ!Zdrowie-bezpiecz.

Moskito Guard TEXTILE – pierwszy etap w ochronie przeciwko owadom

Impregnat MOSKITO GUARD TEXTILE

Nie jest ważne czy jedziesz na Mazury czy daleko w egzotyczne kraje. Owady z komarami na czele są zawsze utrapieniem i potrafią popsuć najpiękniejsze chwile. Pół biedy, kiedy jesteśmy w Polsce i konsekwencje to swędzące miejsca. Jednak tam gdzie mamy komary przenoszące malarię, dengę czy ZIKA to już nie ma żartów bo stawką jest po prostu życie.

Etapy zabezpieczania się przeciw owadom

Najlepiej pokazać to na przykładzie klasycznym czyli komarów roznoszących malarię. Ważne aby wykorzystać WSZYSTKIE możliwości zabezpieczania się przed ukłuciem komara.

  • 1 etap: IMPREGNAT MOSKITO GUARD TEXTILE – impregnujemy ubranie nie stykające się z ciałem (spodnie, koszula, czapka), namiot, moskitierę.
  • 2 etap: REPELENT MOSKITO GUARD – balsam do smarowania odkrytych części ciała, ukrywa nas przed owadami
  • 3 etap: CHEMIOPROFILAKTYKA – bierzemy leki pozwalające na farmakologiczne zapobieganie chorobie

Wszystkie trzy etapy zebrane razem + odpowiednia logistyka dają nam kompletną ochronę przed zarażeniem malarią co oczywiście nie oznacza, że nie mozna zachorować nawet sie zabezpieczając. Można. Wszystko zależy od własnych predyspozycji (jednych komary lubią bardziej) ale i szczęścia. Natomiast pomijanie jakiegokolwiek etapu w profilaktyce antymalarycznej dramatycznie podnosi szanse na zachorowanie.

O Moskito Guard TEXTILE

Moskito Guard Textile – to preparat (impregnat) przeciw owadom z atomizerem do spryskiwania ubrań  [zewnętrzne, nie stykające się z ciałem – koszula, spodnie, kapelusz], moskitier, namiotów.  Impregnowany materiał wysycha w kilka minut. Nie pozostawia śladów. Nie pozostawia zapachu. Spray na bazie permetryny o pojemności 100 ml. Działa na komary, pchły, kleszcze, gzy,… Nie jest to środek odstraszający, ale zabija owady w kontakcie. Kleszcz wędrując po nogawce zaimpregnowanej MG TEXTILE ginie!

Moskito Guard TEXTILE
Moskito Guard TEXTILE

Bezpieczny dla dorosłych i dla dzieci od 2 roku życia (odzież zewnętrzna, nie stykająca się z ciałem).

Dla młodszych dzieci stosujemy do impregnacji moskitier!

Materiał jest zabezpieczony:

  • na sześć miesięcy jeżeli nie jest prany
  • przy dwukrotnym praniu w temperaturze 40 stopni (pełna skuteczność).
Używanie Moskito Guard TEXTILE

Powiesić impregnowany przedmiot w miejscu nie narażonym na podmuchy wiatru i dobrze wentylowanym. Spryskiwać z odległości ok. 20 cm. Opakowanie wystarcza do zaimpregnowania dwóch metrów kwadratowych materiału, aby osiągnąć skuteczność zakładaną przez producenta!

Nasze doświadczenia

Moskito Guard TEXTILE stosowaliśmy podczas wyjazdów egzotycznych w regiony zagrożone głównie malarią i dengą razem z repelentem Moskito Guard. Sprawdzone w Ugandzie podczas wyprawy do górskich goryli. Przez trzy tygodnie w Birmie oraz w Namibii gdzie jechaliśmy wzdłuż granicy z Angolą podczas pory deszczowej, ale przede wszystkim wzdłuż płynącej rzeki i przez rejony pokryte wielkimi rozlewiskami.

Wiemy, że impregnacja ubrań dzieci i młodzieży jadących na obozy to często JEDYNA FAKTYCZNIE WYKORZYSTYWANA METODA ZABEZPIECZENIA PRZED KLESZCZAMI! Niestety nie ma szansy aby dziecko pamiętało o stosowaniu repelentu i powtarzaniu nanoszenia go co 4 godziny lub po kąpieli. Jedyne co pozostaje rodzicom to zaimpregnować ubrania np. mundur harcerski!

Czy kupimy preparaty rodziny Moskito Guard w supermarkecie?

NIE! Ani w kiepskich sklepach turystycznych! No ale dlaczego – spytacie – przecież więcej by się sprzedawało i łatwiejsza byłaby dostępność? Moskito Guard będzie coraz szerzej dostępny w aptekach i miejscach zapewniających odpowiednie warunki przechowywania. Wydaje się, że dla dystrybucji to strzał w stopę i kolano jednocześnie. Z punktu widzenia wyłącznie ekonomicznego może i tak. Ale Moskito Guard MA DZIAŁAĆ! Wiecie jak działają przemrożone w magazynie repelenty lub przegrzane bo wystawione są na nasłonecznionej wystawie sklepu? Nie działają! Nie wierzycie? To kupcie na początku sezonu to co zostało z poprzedniego, a później kupcie repelent z bieżącej produkcji (ten sam oczywiście) – będzie działał zupełnie inaczej! Ten źle przechowywany NIE będzie będzie działał słabo!

Gdzie kupić?

Możecie kupić MOSKITO GUARD TEXTILE w naszym sklepie NAMIB.pl z polskiej dystrybucji i tych cenach (a może nawet niższych)!

NASZ SKLEP: https://namib.pl

Kategoria w sklepie z Moskito Guard: REPELENTY

Przeczytajcie również artykuł o Moskito Guard (BALSAM) – dlaczego nie warto truć siebie i rodziny preparatami opartymi o DEET!

UWAGA!

MG TEXTILE nie jest pojemnikiem ciśnieniowym – to butelka z pompką. Nie powinna być wkładana do bagażu głównego podczas lotu samolotem. W luku bagażowym panuje niskie ciśnienie i może spowodować wypłynięcie impregnatu. Jeżeli jednak chcemy przewieźć MG TEXTILE w bagażu głównym to należy włożyć go do szczelnej torebki (np. podwójna strunowa) i w razie wypłynięcia na miejscu wlać impregnat z powrotem do butelki.


O Moskito Guard napisali i go używają: Anna i Krzysztof Kobusowie – Planeta Kobusów (portal Małego Podróżnika)


(c) Planeta Kobusów – www.planetakobusow.pl – wszelkie prawa zastrzeżone


 

 

Share