DZIEJE SIĘ!RÓŻNOŚCI

#ZOSTAŃWDOMU – filmowo czyli CINEMAN i NETFLIX

#ZOSTAŃWDOMU – filmowo czyli CINEMAN i NETFLIX

Jesteście w domu? Jedyna poprawna odpowiedź to… TAK!

Jak przetrwać by nie zwariować? Np. oglądać ciekawe filmy w pełnym spektrum tematycznym. Znaleźć coś dla dzieci, siebie. Mam dla Was dwie podpowiedzi gdzie to zrobić aby mieć dostęp do filmów praktycznie wszędzie. Nie ma znaczenia czy będziecie z dzieckiem w jego pokoju, czy macie uroczy wieczór dla siebie z komedią romantyczną. Tę niezależność zapewnią Wam cyfrowe platformy z filmami. Wybrałem dwie uzupełniające się.

CINEMAN

CINEMAN to pierwsza polska firma z serwisem VOD, która kilka miesięcy temu pokazała się w nowej, nowoczesnej odsłonie i impet tego oraz oferta (prawie 1500 filmów) są godne uznania. Podstawowa zasada: popieraj to co nasze tym bardziej jak jest dobre!

CINEMAN.pl

W materiałach prasowych często pisze się co u nas możecie znaleźć no i wychodzi, że… wszystko. To akurat jest tu prawdą ale ja zawsze skupiam się na wyjątkowości danego produktu. Dlaczego mam zapłacić XX złotych za coś, co może znajdę gdzie indziej??? A może jednak nie znajdę… może znajdę tylko tu? No więc zacznijmy od wyjątkowości platformy CINEMAN. Co znajdziecie TYLKO tutaj?

Przede wszystkim kultowe polskie filmy! Polskie kino jest naprawdę świetne! Może na świecie niedoceniane, ale naprawdę dobre. Mamy tyle genialnych filmów, że podczas ich oglądania nasze serce mocniej bije.  Identyfikujemy się z ich bohaterami przeżywając ich losy silniej niż podczas produkcji z Hollywood. To jesteśmy MY. To MY lub nasza historia. To POLSKA! Tego nie znajdziecie na zagranicznych platformach.

Nie znajdziecie na innych platformach również tego co pokazuje się na zamkniętych imprezach takich jak Festiwal Nowe Horyzonty. To na tym Festiwalu znajdziecie kino artystyczne, niekonwencjonalne i bezkompromisowe.  CINEMAN to oczywiście też wszystko co w kinie jest popularne i cieszy się uznaniem widzów. Do CINEMAN trafiają filmy wkrótce po premierze kinowej. W sumie oferta w marcu 2020 to prawie 1500 filmów.

Pewnie Was zawiodę, ale głównie na moich profilach królują filmy „zabili go i uciekł”. Nawet jak zapłaczecie nad moimi podstawowymi wyborami (wzruszam się też przy wyciskaczach łez!) to zobaczmy co się pojawi w mojej ulubionej kategorii czyli sensacji.

Klik i…

Wygląda to nieźle. Sami widzicie. 21 Mostów – nie pamiętam… do obejrzenia. Świat w Ogniu i Morgan Freeman – koniecznie jeszcze raz… Czas Rozliczenia z Nicolas Cage – już czuję ciarki na karku…

CINEMAN.pl

Młodzi mają Power Rangers, a ja w między czasie doszedłem do filmów Igrzyska Śmierci…  Koniec wyliczanki – jest super. Jest dokładnie to co lubię. Ale… ale… Chcąc coś obejrzeć z wrażliwą kobietą zobaczmy co będzie w kategorii… komedia romantyczna… Chyba mamy coś na uroczy wieczór. Może taki montaż z tytułów: Zostańmy Przyjaciółmi – Weselne Przeznaczenie – I tak Cię kocham…

No to zakończmy przegląd na filmach familijnych… Baranek Shaun (jest), Chłopiec z burzy (cudowny, wzruszający – jest), Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai (emocje i tajemnica – jest)…

CINEMAN pozwala na wykup abonamentu, ale również możecie kupować dostęp do pojedynczych filmów już od 4,90 zł. Nie musicie kupować kota w worku ponieważ pierwsze 7 dni, w ramach promocji Try&Buy jest za darmo i można w każdej chwili zakończyć subskrypcję.

Generalnie platforma bardzo fajna tylko potrzebuje playera na Androida. Mój super smart TV (naprawdę inteligentny) wspomagany mogą wiedzą IT… poddał się…
Oczywiście można podłączyć komputer itd… itp… ale to nie ta droga. Po prostu drogi CINEMAN zróbcie playera, który będzie działał jak Netflix, wszędzie.

NETFLIX

No to jak już padła nazwa NETFLIX weźmy się za niego. Nie będę go specjalnie opisywał bo to taki „wzorzec steamingu”. Skoro ten serwis trafił na klawisze pilotów do telewizorów najlepszych marek to naprawdę coś w nim być musi niezwykłego. Chciałbym zwrócić uwagę właśnie na to co szczególnie mnie w nim urzeka.

NETFLIX

Zaczynając od technologii. Działa na wszystkim czego bym nie wziął do ręki, co ma połączenie z internetem i wyświetlacz. Każdy telefon, tablet czy komputer. Mając domowe konto możemy utworzyć użytkowników i Netflix (w sposób GENIALNY!) będzie na podstawie tego co się ogląda podpowiadał kolejne filmy i programy. Nie jest tak, że wielbicielka komedii romantycznych dostawać będzie oferty obejrzenia facetów lejących się do krwi. Dzieci będą dostawać oferty dla nich, a nie filmów dla dorosłych. Jedyne co trzeba zrobić to po uruchomieniu Netflixa wybrać kto ogląda. Bardzo dobrze działa wyszukiwanie filmów i sam streaming.

To co też dla mnie w Netflixie jest najważniejsze to fakt, iż nie pożarli wszystkiego co powstało na rynku filmowym (a po skali działania można byłoby się tego spodziewać), ale dali ogromną ilość nowego materiału od siebie w postaci filmów, seriali i dokumentów czyli Netflix Oryginals. I najważniejsze: wprowadzili niezwykle wysoką jakość. Jakość filmowania, jakość dźwięku i genialne scenariusze.

NETFLIX
Zaczęło się od House of Cards, a od ostatniego dokumentu Night of Earth nie można oderwać oczu. No i przemontowany na potrzeby Netflixa La Casa de Papel (Dom z papieru) to mistrzostwo świata i miliony czekające na nowy sezon.

Zaletą ww. serwisów jest to, że w dzisiejszej szybkiej rzeczywistości pozbawiającej ludzi czasu mamy dostęp do ogromnej oferty w dowolnym miejscu i w dowolnej porze. Jeżeli ma się abonament to koszty w stosunku do takich zwykłych VOD z pojedynczymi filmami są żadne. No i nie jesteśmy piratami, nie kradniemy ściągając filmy z sieci – to też jest ważne.

Linki:

CINEMAN – CINEMAN

NETFLIX – NETFLIX.com

Krzysztof Kobus – TravelPhoto


(c) PlanetaKobusow

Share