EkwipunekPORADYTesty sprzętu

TEST – GSI Outdoors, termosy GLACIER STAINLESS BOTTLE

Wstęp

Zima wreszcie zawitała – trzeba z magazynku wyjąć termosy. No i nastąpiło zdziwienie z 7 sztuk tylko jeden nadawał się by z pełnym zaufaniem włożyć go do plecaka – najczęściej przeciekały korki (click-clack) lub widać było, że termos długo ciepłej herbaty na mrozie nie utrzyma. Czas więc na kolejną aktualizację naszego sprzętu – termosy!

Co wybraliśmy?

Długo nie szukaliśmy. Korzystamy z produktów firmy GSI Outdoors więc naturalnie sprawdziliśmy co mają. Założenia te co zawsze. Produkt ma być funkcjonalny o znakomitej jakości i co dla nas ważne… ładny i kolorowy.

  • Czy termosy sprawdziły się? TAK!
  • Czy jesteśmy zadowoleni? TAK!
  • Czy polecimy innym? TAK!

Termosy Glacier Stainless Vacuum Bottle

Termos powinien długo trzymać temperaturę i to nie tylko ciepłych napojów zimą ale i zimnych latem. Termosy GSI Glacier Bottle mają znakomity czas trzymania temperatury – 18 godzin! Wyczytałem, że himalaiści mający te termosy na wyprawie gdzie temperatura spadała do minus 50 stopni Celsjusza stwierdzili, że ciepło trzymają 10 do 12 godzin! Wynik znakomity!

Termosy GSI Glacier Bottle

Kolejna ważna rzecz to korek. Wszystkie nasze click-clack zaczynały ciec. Cudów nie ma. Nawet nowy taki korek przy kawałku cytryny może przepuszczać, a herbata w plecaku zimą to ostatnia rzecz jaką chcielibyśmy mieć. Tu korek jest klasyczny z dodatkową uszczelką ale pozwala na nalewanie bez całkowitego odkręcania.

Termosy GSI Glacier Bottle

Stalowe termosy łatwo wyślizgują się z rękawic, GSI Glacier Bottle są pokryte warstwą tworzywa przypominającego silikon – nie ślizgają się i mają też nie ślizgające się dno.

Termosy GSI Glacier Bottle

Kubek jest termiczny i nie parzy ust dzięki pokryciu go warstwą tworzywa jak korpus. Ważny jest design i kolory – te termosy są po prostu ładne. Każdy może wybrać taki  kolor jaki mu pasuje. Uciekajmy od czerni i szarości! Kolory na wyprawach mogą też pomagać w rozróżnianiu tego co jest w środku – np. zielone to zawsze picie, a czerwone to zupka.

Termosy GSI Glacier Bottle

Materiał to czysta stal. Nie ma pamięci zapachów, jest bardzo odporna. Nie straszne jest uderzenie plecakiem o skały – te termosy to przetrwają na pewno.

Dane techniczne

  • pojemności 1L lub 0,5 L
  • czas trzymania ciepła/zimna: 18 godzin
  • waga: 520 g (0,5L) i 723 g (1 L)
  • wymiary zaokrąglając do pełnych cm (0,5 L):  9 cm średnica i 21 cm wysokość
  • wymiary zaokrąglając do pełnych cm (1 L):  9,5 cm średnica i 30 cm wysokość

GSI_logo

Testowaliśmy zestaw w prawdziwych warunkach zimowych – było minus 10 stopni! Oczywiście było to pierwsze użycie – teraz termosy zawsze jeżdżą z nami!

Zobacz film z naszego testu!


Podsumowanie

GSI Outdoors produkuje znakomite wyposażenie turystyczne. Przekonujemy się po raz kolejny, że naprawdę warto zwracać uwagę na tę markę. Wszystkie produkty z jakimi mieliśmy do czynienia były znakomicie zaprojektowane, funkcjonalne, jakościowo bez zarzutu.

Gdzie kupić? 

Polecamy sklep stacjonarny w Warszawie oraz internetowy:

Explore2

explore.pl


Strona polskiego importera marki GSI Outdoor firmy Raven:

ravenoutdoor.com


Nie zapominajcie o…

Ceneria.pl - logo

 ceneria.pl

Polecamy również

Testujemy rodzinny zestaw naczyń do kuchenki turystycznej GSI Outdoors „Bugaboo Camper”.

Test w Beskidzie Niskim (YouTube)
GSI_Bugaboo

Testowali: Michał, Staś i Krzysztof Kobusowie

Opracował: Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl


(c) Mały Podróżnik – www.malypodroznik.pl – wszelkie prawa zastrzeżone


Share