Aktywnie z dzieckiemEkwipunekPORADY

Dobór nart biegowych… doświadczenie trochę boli…

Wstęp

Kiedy podjęliśmy decyzję o zakupie nart biegowych trzeba było udać się do specjalistów. Sklep Podróżnika był świetnym adresem również dlatego, że jest niedaleko nas. Wyspowiadaliśmy się do czego nam narty biegowe są potrzebne (bardziej eksploracja nieprzetartych szlaków niż cioranie się po przygotowanych śladach)…

Dobieramy narty – odsłona nr 1

Ania była prostym przypadkiem, ja z ciężkim plecakiem ze sprzętem foto i biwakowym byłem trudnym przypadkiem. Skończyło się na nartach dla mnie 207 cm długości i 45mm szerokości. W sumie innych (szerszych i krótszych) wtedy nie było dostępnych więc OK!

OkeJ było na łąkach, ale zjazdy tylko na krechę, a o swobodnym pokonywaniu jarów i beskidzkich buczyn mogłem zapomnieć. Synowie na nartkach mi śmigali jak miło, a ja hmmmmm…. jak w pajęczynie zaplątany tymi nartami ponad 2 metry długości!


Stawy Raszyńskie.

 

Co jest nie tak?

Wiedziałem, że gdzieś jest błąd. Przecież dalej mi do  Justyny Kowalczyk (wtedy narty i buty do biegania), a bliżej do eksploracji zimowych bezdroży. Po wielu poszukiwaniach w internecie i czytaniu list dyskusyjnych trafiłem do sklepu nartybiegowe24.pl !


Genialne (naszym zdaniem) do turystyki buty Salomona.

Buty miałem znakomite (patrz wyżej zdjęcie), które nie tylko pozwalały na normalne chodzenie bez nart ale i prowadzenia samochodu. O tym, że śnieg nie miał szans dostania się do środka chyba nie muszę pisać… Teraz tylko był problem z nartami. No i znalazłem moje ukochane SPORTEN RANGER! Stalowe krawędzie, łuska i… długość 160 cm!  IDEAŁ DO EKSPLORACJI ZIMOWYCH BEZDROŻY Z PLECAKIEM I SPRZĘTEM FOTO! Tylko ten, który męczył się ze zbyt długimi nartami zrozumie co poczułem!

Tu widać jak wielka różnica długości jest między nartami!

Dobór nart ver. 2.0

Jeżeli interesuje Cię bieganie po przygotowanych trasach to OCZYWIŚCIE kieruj się tabelkami waga/wzrost, a długość narty. Jednak jeżeli Twoim wyzwaniem jest eksploracja-przygoda, a nie bieganie,  lecz pokonywanie górskich zimowych wyzwań np. w Beskidzie Niskim to wtedy zainteresuj się nartami, których szerokość minimalna to 60mm i nie przekraczaj 160 cm długości!


Panorama Tatr

Jestem duży, ciężki i obładowany szpejem, a moje narty dają mi więcej niż Red Bull, z którym skrzydeł dostajesz tylko w reklamie, a z moimi nartami skrzydeł dostaję jak tylko je przypnę. Tak więc nie kierujcie się ślepo tabelkami – szkoda pieniędzy na doświadczenia. Lepiej od razu pójdźcie w moje ślady!

  •   Gdzie kupić?  

    My polecamy sklep: www.nartybiegowe24.pl prowadzony przez  entuzjastów nart biegowych. Mają również sklep stacjonarny w Warszawie gdzie można się poradzić i przymierzyć sprzęt przed zakupem. Ceny z gatunku tych ludzkich! No i mają  m.in. szerokie i krótkie narty do eksploracji górskich bezdroży!

     (c) Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl

    (c) Mały Podróżnik – www.malypodroznik.pl – wszelkie prawa zastrzeżone


Share