ŚWIATWyprawy

Safari nurkowe EGIPT: PARADISE REEF (Heaven)

Safari nurkowe EGIPT: PARADISE REEF (Heaven)

Trzeci dzień nurkowania zaczyna się stwierdzeniem, że chyba jest przesilenie. Jakoś mało nas było rano na briefingu. Dopisali najmłodsi. Małgosia (bo jest tu nurkowym przewodnikiem i instruktorem) obiecała, że będzie pięknie  bo przecież miejsce nurkowe nazywa się Paradise Reef (Heaven) – będziemy w raju lub po prostu w niebie.   

Safari nurkowe w Egipcie
Wpływamy do nieba…

Plan nurkowania jest taki, że płyniemy Zodiakiem do standardowego punktu, gdzie zaczynamy nurkowanie w kierunku łodzi i spokojnie po ok 40 minutach jesteśmy koło niej, ale tym razem będziemy płynąc z innej strony mając drop off po prawej ręce do tak się układa fala i prąd. Fala wali jak szalona i wcale nie jest tak jak miało być. Zmieniamy plan i do wody wskoczymy tak by wracać inaczej niż planowaliśmy.

Safari nurkowe w Egipcie
Cały czas jesteśmy w koralowym ogrodzie w pełni rozkwitu.

Zodiak odpływa, najmłodsi (czyli sprawni 🙂 ) ubierają sprzęt w wodzie i dajemy nura bo fala nas nie oszczędza, a powierzchniowy prąd pcha na rafę.

Safari nurkowe w Egipcie
Heaven

Nurkowanie jest genialne na początku ponieważ mamy tu labirynt pinakli i baszt koralowych. No i woda ma super wiziurę. Kręcimy się w lewo i prawo nurkując się przez ciaśniejsze pasaże. Płynę z 3 – 4 metry nad resztą mając świetne ujęcia.

Safari nurkowe w Egipcie
Heaven

Wreszcie dopływamy do klasycznego drop-off i mając ściankę z prawej płyniemy spokojnie do łodzi.

Safari nurkowe w Egipcie
Heaven

Jak na nurkowanie poranne o 6:15 jest to cudowny początek dnia…. Dla tych którzy wstali…. 🙂

Safari nurkowe w Egipcie
A koło łodzi spotykamy się z Michałem, który przed śniadaniem trenuje freediving.

 

FILM (polecamy obejrzeć w YT na pełnym ekranie):

 

 


Powrót do:


(c) Planeta Kobusów

Share