Miejsca PLPOLSKA

Leonardia (Krupy, okol. Darłowa)

Czy w dobie gier video, premiery 3 części Wiedźmina i przynajmniej smartfona do grania może być atrakcyjne miejsce gdzie nie ma nic cyfrowego, a wszystkie gry są drewniane? TAK! To Leonardia – park gier i zabaw gdzie co krok spotkamy się z genialnym Leonardo da Vinci ale i świetnymi pomysłami założycieli parku Mirki i Darka Sendalów.

Ponad 100 gier od prostych (niekiedy pozornie) do bardzo skomplikowanych. Wszystkie uczą logicznego myślenia oraz koordynacji ruchowej. Do tego jeszcze pracownia Mistrza Leonarda gdzie można złożyć modele jego wizjonerskich maszyn. Wszystko na wielkim terenie gdzie nie musimy się rozpychać łokciami z innymi bawiącymi się. Jest też miejsce piknikowe więc lepiej zabierzcie prowiant bo szybko tego miejsca nie opuścicie.

Leonardia to miejsce stworzone z pasją. Wszystkie gry właściciele sami testują i jeżeli uważają za ciekawe to pojawiają się w parku. My przyjechaliśmy na godzinkę no może dwie, a spędziliśmy pół dnia! Najlepszą recenzją niech będzie angdotka, kiedy to zdesperowany ojciec wciągał płaczącego syna, który wył, że chce do domu, do konsoli gier, że on tu nie chce. Po kilku godzinach ten sam tata wyciągał płaczącego syna, który błagał o jeszcze godzinkę mimo, że park był już zamykany!

Tak właśnie jest w Leonardii. Po pierwszej chwili zaskoczenia: ale jak to, co to?! Przychodzi pasja odkrywania i rywalizacji. Nie zawsze rywalizacji z przeciwnikiem ale z samym sobą kiedy nieposłuszna kulka nie chce się potoczyć tam gdzie my chcemy, a labirynt wydaje się nie mieć wyjścia! Tu możesz złożyć słynny most bez użycia gwoździ i innych łączników. Miniatura tego mostu do składania w formie łamigłówki jest też najlepszą (poza wrażeniami) pamiątką z Leonardii!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmu, ale pamiętajcie by ZOBACZYĆ TO NA WŁASNE OCZY (i samemu się pobawić)!

Ekipa Małego Podróżnika poleca!!!

Jeden z labiryntów, wskazana współpraca 2 lub więcej osób.


Kusznicy atakują zamek.


Katapulty do kompletu.


Jedna z wielu gier gdzie ważne jest celne oko i pewna ręka.


Michał testuje most, który złożył.


To tylko pozornie łatwe! Kulka nie chce się słuchać!


Mirka i Darek Sendalowie – twórcy Leonardii!


Składamy koło bez użycia mocowań, a co z nim się dalej będzie działo zobaczcie w filmie!


Zobacz więcej w filmie!
(polecamy wersję HD bezpośrednio na YouTube)

Leonardia
Krupy k. Darłowa
Leonardia

www.leonardia.pl

FACEBOOK > Leonardia

Zobaczcie na własne oczy!
KONIECZNIE!
(c) Portal Małego Podróżnika
Share