DZIEJE SIĘ!EkwipunekFotografowaniePORADY

Dron dla podróżnika w roku 2020

Dron dla podróżnika w roku 2020

Dron to wspaniały element ekwipunku, a może nawet towarzysz naszych wypraw. Kiedy pojawiły się drony, które można było spakować do plecaka ruszyła dronowa lawina. Niestety ludzie statystycznie są delikatnie rzecz ujmując niemądrzy i nieodpowiedzialni. Było miło ale jak się niebo zaroiło dronami latającymi jak popadnie, raniącymi ludzi i robiącymi szkody w mieniu i przyrodzie władze większości krajów powiedziały DOŚĆ!

W efekcie tekst o dronach “towarzyszach podróży” czekał chyba z dwa lata. Pisanie go wcześniej uważałem za bezsensowne bo co można było napisać? Zachwycać się nowymi modelami dronów i kończyć, że i tak nie możecie w większości miejsc LEGALNIE nimi latać? Bez sensu.

Zmieniały się przepisy, powstawały nowe konstrukcje. Teraz to się wyklarowało więc można spokojnie zastanowić się jaki model drona wybrać do turystycznego ekwipunku.

Dron dla podróżnika – założenia

Przy pisaniu tego artykułu jak i dokonując sam wyboru drona do podróżowania przyjmuję następujące założenia:

  • mała objętość i waga zestawu
  • długi czas lotu
  • szybkie przygotowanie do lotu i złożenie po locie
  • dobra jakość rejestrowanych zdjęć i filmów
Nasza wizytówka przy DJI Mavic Mini najlepiej obrazuje wielkość drona!

Prawne aspekty latania dronami

Nie będę nudził i prowadził dywagacji w języku powszechnie uznawanym za niezrozumiały ale musicie poznać podstawowe fakty pozwalające zrozumieć dlaczego warto podjąć takie, a nie inne wybory…..

WIĘCEJ? PEŁEN ARTYKUŁ W FOTOPORADACH NA TRAVELPHOTO.PL! ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA!

A warto bo nie tylko pokażemy wam pierwszego drona, który jest godzien tytułu „towarzysz podróży” ale też dowiecie się podstaw o prawnych aspektach latania dronem. Tekst umieszczamy w FOTOPORADACH na TravelPhoto.pl bo to już jest ekwipunek foto/video.

UWAGA!

Od dnia 31 XII 2020 Bez licencji będzie można latać jedynie dronami poniżej 250 g i bez kamery. Jeśli maszyna waży więcej i ma urządzenie do rejestrowania obrazu, konieczne będzie przejście szkolenia i testu on-line na stronie drony.ulc.gov.pl.

Zobacz również:

Krzysztof Kobus

Naszym dostawcą dronów i kamer DJI jest:

Bardzo polecamy!


PlanetaKobusow.pl

Share