BOTSWANA/Namibia – Na spotkanie szarych kolosów – STRONA GŁÓWNA

BOTSWANA/Namibia – Na spotkanie szarych kolosów
STRONA GŁÓWNA WYPRAWY – luty 2020


O WYPRAWIE (skocz do bloga)

Pierwsza wyprawa w roku 2020 zapowiada się niezwykle. Lądujemy w Windhoek w Namibii. Jeszcze tego samego dnia ruszymy w kierunku Pustyni Namib. Po trzech dniach wracamy do Windhoek gdzie ląduje reszta naszej grupy.

W cztery samochody ruszamy słynną Trans Kalahari Highway aby eksplorować pustkowie Central Kalahari. Noclegi w Passarge Valley i  Kubu Island – miejscach absolutnie niezwykłych – to na początek, a później ma być jeszcze lepiej!

Botswana

Odwiedzimy kolejne parki narodowe: Nxai Pan z Baobab Bains, Makgadikgadi aby dotrzeć do Maun – stolicy Delty Okawango. Polatamy i popływamy w delcie.

Botswana

Dalej jedziemy do Parku Narodowego Chobe. Odwiedzimy Tsodilo Hills z listy UNESCO i będziemy eksplorować jaskinie Drotsky Cave.

Botswana

Po Botswanie wracamy do Namibii aby odwiedzić dawno nie widziane miejsca i poznać nowe! Nasi przyjaciele wracają, my zostajemy by spokojnie eksplorować okolice m.in. Henties Bay.

Botswana

Wyprawa trudna pod każdym względem. To, że trasę pokonywać będziemy samochodem terenowym z namiotami na dachu po znanych z trudności drogach Botswany to super ale… dodatkowym utrudnieniem będzie pora deszczowa. Anomalie klimatyczne spowodowały, że od grudnia w Namibii i Angoli leje jak z cebra… Centralna Botswana jak na razie jest bardzo OK! I niech tak zostanie do naszego powrotu.

TRASA WYPRAWY:

Botswana
Planowana trasa po Botswanie

Partnerzy wyprawy BOTSWANA/Namibia  (w postach opiszemy nasze wyposażenie)

Samochody na self-drive zapewnia:

Bocian Safaris


Blog wyprawy BOTSWANA/Namibia – Na spotkanie szarych kolosów
DOLOT

Lecimy przez Frankfurt skąd bezpośredni lot do Windhoek…

cdn… cdn…
cdn…


Relacje z innych naszych wypraw

 


(c) Portal Małego Podróżnika

Share