BibliotekaPORADY

Biblioteka – K.Stoparczyk, „Dlaczego Zebra nie gubi pasków?”

b_zagadkowa 

 

Kasia Stoparczyk, „Dlaczego Zebra nie gubi pasków?”
Wydawnictwo WILGA, ISBN 978-83-259-0394-7
Od portalu Małego podróżnika:

Książka bazuje na twierdzeniu, że DZIECI WIEDZĄ LEPIEJ. Znana dziennnikarka radiowa i telewizyjna prowadząca w PR III „Zagadkową niedzielę” z pomocą dzieci i specjalisty odpowie na wiele pozornie prostych pytań… Polecamy!
Z okładki:

DZIECI WIEDZĄ LEPIEJ! Kasia Stoparczyk skrzętnie zbiera dziecięce przemyślenia: o ludziach, przyrodzie, o świecie – a potem dzieli się nimi ze słuchaczami radiowej Trójki. Nic dziwnego, że gdy zamieniła się w autorkę książek dla dzieci, powołała do życia pewną sprytną dziewczynkę Felkę, która wie, jak zadać pytanie. Jak to jest możliwe, że gdy zebra biega, bardzo szybko biega, to nie gubi pasków?!

Okazuje się, że na najdziwniejsze pytanie dziecka można odpowiedzieć mądrze i ciekawie. Pod jednym warunkiem – trzeba wiedzieć kogo pytać.

A zapytać można o wszystko:

– dlaczego zebra nie gubi pasków, a wiele zwierząt zmienia barwy?
– dlaczego niektórym zwierzętom udaje się nie jeść przez długi czas?
– dlaczego ryby latają?
– dlaczego jak wygląda jak jak?
– dlaczego warto odkrywać świat?
– dlaczego…

Kasia Stoparczyk, współautorka telewizyjnego programu „Duże dzieci” i uwielbianej trójkowej „Zagadkowej niedzieli” zabiera nas w pasjonującą podróż. Podróż do świata zwierząt. Pomaga jej w tym ekspert Wojciech Mikołuszko, który potrafi wytłumaczyć każde zjawisko z ich świata.


(c) Portal Małego Podróżnika

 

 

Share