Miejsca PLPOLSKA

ZOO Safari w Borysewie

Zwierzęta są tu u siebie…

Nie lubię ZOO! Fajny początek jak na rekomendowanie ZOO właśnie…

Nigdy nie ukrywałem, że ogrody zoologiczne są strasznym miejscem i wszystkie, które nie mogą zagwarantować odpowiedniej ilości miejsca dla zwierząt powinny być natychmiast zamknięte ale… Są oczywiście wyjątki. Te wyjątki powoli pojawiają się również w Polsce. Remont ZOO w Warszawie, słoniarnia w Poznaniu. A Borysew? Tu sytuacja jest niezwykła do tego stopnia, że ludzie niekiedy narzekają, że zwierzęta mają… za dużo miejsca!!! Nagle zwiedzanie przestaje polegać na miotaniu się od klatki do klatki ale zamienia w spacer po nadrzecznych rozległych błoniach tylko, że zamiast naszych krasuli widzimy wielbłądy, antylopy,…

Borysew posługuje się najlepszymi światowymi standardami w zapewnianiu miejsca zwierzętom. Służy to dobrze nie tylko zwierzętom, ale i nam zwiedzającym sprzyja ponieważ widzimy zwierzęta na tle ładnego krajobrazu, soczystej trawy, prawie jak na afrykańskiej sawannie. Zwierzęta może są tu nawet szczęśliwe (zresztą widać jak świetną mają kondycję i jak się zachowują), szczególnie jak porówna się z tymi osowiałymi na wydeptanych do gołej ziemi, brudnych straszliwie zagrodach w ZOO z poprzedniej epoki.

Teren pozwala na taką organizację siedlisk zwierząt aby im najbardziej przypominały ich rodzime tereny. Bawoły mają swoje błotko i rzeczkę no może tylko wielbłądy nie mają wydmy piaszczystej, ale jak wcinają z apetytem soczystą polską trawę to można powiedzieć, że są na takich all-inclusive wakacjach i odpoczywają od skwaru pustyni. O tym jak dobrze mają tu zwierzęta i jaką fachową opieką są otaczane świadczy też to, że nawet państwowe ogrody zoologiczne dają tu swoje zwierzęta w depozyt.

ZOO Safari można podzielić na kilka części. Mamy tu szerokie nadrzeczne błonia z obszernymi wybiegami dla posiadających kopyta. I nie martwcie się o to, że stado jeleni będzie gdzieś daleko. Wystarczy przejść się z miejscowym przewodnikiem. Na jego widok na pewno zwierzęta przyjdą „do płota jako i wy podchodzicie”.

Kolejna część to mniejsze wybiegi, i staw. Następna to wybieg tygrysów z wielką panoramiczną szybą. Możecie być naprawdę z tygrysem nos w nos. Dla dzieci mamy mini zoo gdzie obowiązkowo można przejechać się na kucyku i nakarmić kozę. Mamy też dwa place zabaw – dla całkiem maluszków oraz dla starszych dzieci.

Jeżeli zaplanujecie zjedzenie obiadu „gdzieś tam”, a nie w Borysewie to zrobicie wielki błąd. W ciekawym architektonicznie pawilonie przy parkingu znajdziecie pyszne jedzenie dla siebie i waszych dzieci.

ZOO Safari w Borysewie prowadzą pasjonaci. To widać. Ciągle jest tu coś nowego. Pojawiają się nowi lokatorzy, a to tygrysy, kajmany, a to lew i to… biały! Wprowadzono stałe godziny karmienia zwierząt tak aby mogli to oglądać zwiedzający.

Ekipa Małego Podróżnika poleca!!!

Witamy!

Wybieg zebr uwielbiają dzieci.Karmienie foki – Dawida.

Kajmany.Czas na obiadek.


Żurawie.


Mandryl.


Na tych zdjęciach…


…najlepiej widać…


…jak duże są wybiegi zwierząt.


Chyba największa atrakcja…


…tygrysy bengalskie.Mini ZOO.


Ooooogrooomny dmuchaniec i…


…dmuchana gąsiennica przez którą można przejść!


Plac zabaw dla maluszków…


…ale i starsi też lubią tu zajrzeć…


…jak nie skaczą na batucie.


Wszystko uzupełnia tradycyjny plac zabaw.


Na koniec warto zjeźdź w grill barku pyszny obiadek.
Czekając na posiłek można ułożyć piękne puzzle.

ZOO Safari w Borysewie

Zoo Safari Borysew to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z egzotycznymi zwierzętami z całego świata. Zoo znajduje się w Borysewie, (gmina Poddębice, województwo łódzkie). Na powierzchni 15 hektarów zgromadzono ponad 250 zwierząt reprezentujących 60 gatunków z 5 kontynentów. Wyjątkowa aranżacja przestrzeni, niezapomniane atrakcje i bliskość natury, to powody dla których Safari w Borysewie stanowi jedną z największych atrakcji w Polsce.

Od sezonu tj. kwietnia 2011 oferta Zoo Safari w Borysewie wzbogaci się o specjalnie napisany program edukacyjny dla różnych grup wiekowych. Ponadto grupy zorganizowane obsługiwać będą przewodnicy.

Zoo Safari Borysew – zatroszczyło się również w bazę gastronomiczną. W przestronnym, oszklonym Grill Barze, liczącym 120 miejsc z widokiem na panoramę Zoo safari możemy zapewnić smaczne posiłki, dania obiadowe, dania z grila i desery.

za: zoosafari.com.pl

borysew

http://zoosafari.com.pl/

I to by było na tyle…
Zobaczcie na własne oczy!
KONIECZNIE!
(c) Portal Małego Podróżnika
Share