Gry w podróżyPORADY

Smart Games czyli Magnetyczne Gry Podróżne

Smart Games czyli Magnetyczne Gry Podróżne

Producent/dystrybutor: Granna www.granna.pl

Nasza recenzja:

Smart Games czyli Magnetyczne Gry Podróżne

Jako pierwsze z serii „Smart Games – Magnetyczne Gry Podróżne” wydanych przez Grannę wpadły nam w ręce tangramy. Łamigłówki pochodzące z Chin doskonale rozwijają kreatywność i nieszablonowe myślenie (nie tylko u dzieci!). Są genialne w swej prostocie: tylko 7 figur, z których można ułożyć praktycznie wszystko! Gdy widzi się zadanie trzeba się nieźle nagłowić by je ułożyć, gdy podgląda się rozwiązanie na rysunku – wydaje się banalnie proste (tylko czemu przez 10 minut nie mogłam na nie wpaść?).

Pierwszą książeczkę mamy już 4 lata i rozwiązywanie z niej zadań wciąż cieszy nasze dzieci. Teraz nasza walizka z grami na podróż wzbogaciła się o „Tangramy – zwierzęta” oraz 4 zupełnie nowe gry: „Dziura w całym”, „Arka Noego”, „Robaczki” i „Magiczny las”. Wszystkie gry z tej serii mają elementy na magnesach dzięki czemu doskonale się trzymają (a przez to spadają z kolan podczas jazdy i nie gubią!), są w twardych oprawkach i mają karty zadań (i rozwiązań) ułożone od najłatwiejszych do naprawdę trudnych. Doskonałe dla dzieci, alei dorosłych! Dość powiedzieć, że gdy ustawiając zwierzęta w Arce Noego po 10 minutach główkowania wciąż wystawała mi żyrafa lub zebra, w końcu skorzystałam z podpowiedzi. Uwaga dla dorosłych: to jednak frustrujące, gdy w grze dla kilkulatka nie możecie wpaść na rozwiązanie!

Każda z gier wymaga nieszablonowego myślenia oraz jest doskonałym treningiem wyobraźni i logiki. Najlepszy dowód, że idealnie trafiają do dzieci to fakt, że nasi synkowie sami z siebie pakują je by zabrać do szkoły i pograć z kolegami. Bo choć gry są w założeniu dla 1 osoby, to w grupie łatwiej znaleźć pomysł, jak rozwiązać te zadania!

Dużym atutem gier jest poręczny format (16×16 cm, mieszczą się do każdego plecaczka), staranne wykonanie i dobrej jakości magnesy. Tym grami naprawdę można się bawić przez wiele lat (a potem przekazać je dalej).

Mruczek zainteresowany grą z serem i myszkami… 😉

Nasza kolekcja.

Jakie gry są w kolekcji można sprawdzić na stronach Granna:

Podróżne gry magnetyczne Granna.

Portal Małego Podróżnika poleca!

Share