Miejsca PLPOLSKA

KRASIEJÓW – nowe atrakcje

Trochę historii

Krasiejów znany jest już od końca XIII wieku. Życie jednak w tej najbardziej wybujałej formie pozostawiło tu swoje ślady ponad 200 milionów lat temu. Tu żyły dinozaury. Po odkryciu ich skamieniałości od 1993 roku prowadzone były ogromne wykopaliska paleontologiczne. Krasiejów zasłynął w świecie nauki kompletnością skamieniałości. W 2006 roku nad przebadanym miejscem, z którego nie wydobyto kości zbudowano Pawilon Paleontologiczny. Z czasem powstały pomosty nad dawnym wyrobiskiem i pojawiły się figury dinozaurów. No ale skoro powiedziano A to czemu nie powiedzieć przynajmniej P i R jak Park Rozrywki.

 JuraPark Krasiejów

Park Rozrywki został otworzony w roku 2010. Natomiast w roku 2014 otworzono Park Ewolucji i właśnie głównie dla tego obiektu przyjechaliśmy do Krasiejowa.

KRASIEJÓW – Park Ewolucji z zewnątrz i poczekalnia

Park Nauki i Ewolucji Człowieka, bo tak brzmi pełna nazwa, ma nam pokazać jakie dokonały się zmiany przez 66 milionów lat by dojść do czasów współczesnych. Pierwszy etap zwiedzania to pobranie sprzętu (specjalne kaski, które umożliwiają widzenie w 3D i indywidualnie dobrany dźwięk) i przejście do poczekalni. Zanim zbierze się grupa możemy potrenować zwiedzanie w tym dziwnym ekwipunku. Poczekalnia ma sporo atrakcji.

KRASIEJÓW – Park Ewolucji

Kiedy zaczyna się zwiedzanie prom kosmiczny zabiera wszystkich w podróż z efektami 5D przynajmniej. Kiedy ta podróż się skończy czas na wędrówkę pieszo. Kolorowe linie z diod LED prowadzą nas do kolejnych dioram. Kiedy stajemy w miejscu odpowiednim do ich podziwiania włącza się głos lektora. Kaski umożliwiają słyszenie tła dźwiękowego ogólnego, a każdy dostaje opis sceny przez lektora kiedy stanie we właściwym miejscu. Działa to znakomicie, można się wracać i wrażenie są bardzo dobre.

KRASIEJÓW – Park Ewolucji

Kolejna podróż i czas na kolejny prom kosmiczny. Wreszcie lądowanie i możemy przejść do drugiej części wystawy. Wystawa Świadectwa Ewolucji to pokazanie w zasięgu ręki zebranych odkryć pokazujących ewolucję człowieka. Są tu kopie wielu artefaktów, narzędzi, nasi przodkowie w skali 1:1 i nawet zobaczycie spoczywającego w lodzie: „Człowieka z lodowca”, Oetzi.

KRASIEJÓW – Park Ewolucji

Trzeba przyznać, że zabawa świetna, a i nauka też i nie tylko młodzież tu się uczy ale dorośli mogą sobie przypomnieć i uaktualnić swoją wiedzę na temat ewolucji człowieka.

Po sporej dawce wiedzy czas na chwilowy odpoczynek. Oglądamy film w Kino Emocji Cinema 5D. Kino duże bo jednocześnie oglądać może film 36 osób. Efekty znakomite.

KRASIEJÓW – Kino 5D

Po kinie czas na przekąskę (na terenie są punkty gastronomiczne), a po przekąsce zajmujemy miejsce w pociągu, który przejedziemy przez Tunel Czasu. Tunel Czasu to trójwymiarowa, wzbogacona o dodatkowe efekty, podróż od czasów Wielkiego Wybuchu po okolice Krasiejowa ale w… triasie. Przejazd to 300 metrów, a wrażeń całkiem sporo.

KRASIEJÓW – Pociąg, którym przejeżdżamy Tunel Czasu

Życie powstawało w oceanach więc trudno w takim miejscu nie trafić pod wodę dodatkowo cofając się w czasie. Ułatwi nam to zadanie Prehistoryczne Oceanarium. Oglądane w 3D prehistoryczne stwory pływające w zasięgu ręki robią wrażenie. No, a na koniec… Ale co na końcu to Wam nie zdradzimy…. zobaczcie to na własne oczy!

KRASIEJÓW – Oceanarium

Pozostałe atrakcje

Kiedy przyjedziemy do Krasiejowa kolejny raz będziemy zwiedzać pozostałe atrakcje, a pozostały:

  • spacer wśród dinozaurów
  • Pawilon Paleontologiczny
  • park rozrywki z placem zabaw
  • warsztaty paleontologiczne
KRASIEJÓW – Park Rozrywki i Plac Zabaw

Oczywiście o kolejnych atrakcjach Krasiejowa Wam napiszemy!

Miejsce absolutnie godne polecenia!

Strona WWW
KRASIEJÓW
Park Nauki i Rozrywki
http://www.juraparkkrasiejow.pl

Fotografowali i bawili się:
Ania i Krzysztof Kobusowie – TravelPhoto.pl z Michałem i Stasiem – portal Małego Podróżnika.


Zobacz również: POLSKA – miejsca ciekawe i niezwykłe!


(c) Portal Małego Podróżnika

Share