EkwipunekPORADYTesty sprzętu

TEST – Poduszki podróżne myCOKI – JoGo Designs

Wstęp

Dla najmłodszych podróżników poza rodzicami bardzo ważne są ukochane: pluszak, kocyk i podusia! Te trzy rzeczy pozwalają łagodzić wszelkie stresiki w domu i podróży. Kiedy je mamy to zasypianie w nowym miejscu nie jest absolutnie żadnym problemem.

Tylko dla maluchów?

Nasi całkiem duzi chłopcy mieli, a raczej nadal mają swój kochany kocyk i pluszak, z którymi objechali świat, ale nie mieli fajnych poduszek… No więc nadrabiamy braki i prezentujemy znakomite poduszki podróżne myCOKI od JoGo-Designs, które można zakupić w sklepie Baby in clouds. I jeszcze ważna informacja! Jak macie zamiar pożyczać od dziecka jego poduszkę to informujemy, że wiek użytkownika to od 1 roku do 99 lat… może kupicie sobie własną…

Poduszka myCOKI Smiling Monster Azzure

Poduszka myCOKI Smiling Monster Azzure

Poduszka myCOKI Big Apple Red
Poduszka myCOKI Big Apple Red

Mercedes wśród poduszek

Jak coś jest dobre i ma znakomitą jakość to jak w tytule… przysłowiowy Mercedes. Tu akurat porównanie jest celne ponieważ poduszki są nie z tego kraju co myślicie ale właśnie Made in Germany! Wyróżnia je jeszcze fakt iż są robione ręcznie ze świetnych materiałów. Firma JoGo-Designs jest znana rodzicom od pierwszego dnia narodzin dziecka. To oni produkują poduszki My Sleepy Cloud zapobiegające zniekształceniom głowki u noworodków i cieszące się bardzo dobrą opinią. My natomiast ponieważ etap ten mamy za sobą ;-) skupiamy się na poduszkach mogącym chłopcom długo służyć w podróży i nie tylko.
Poduszka myCOKI Smiling Monster Azzure
Michał z uśmiechniętymi duszkami

Poduszka myCOKI Big Apple Red
Staś w NY

Zrobić dobrą poduszkę to nie takie proste…

Wiele razy zapewne kupiliście poduszkę, która była niewygodna. Mamy nadzieję, że również wiele razy zachwyciliście i przytuliliście się do poduszki z atłasową powłoczką. Jeżeli tak, to wiecie, że wygodna poduszka to ważna rzecz, a szczególnie dla naszych pociech. Zobaczmy więc z czego i jak są zrobione by dowiedzieć się dlaczego są tak dobre poduszki myCOKI…

Poduszki podróżne myCOKI

Przede wszystkim w poduszkach tych zwraca uwagę design. Po prostu są ładne i mają ciekawy kształt. Drugie wrażenie to moment kiedy bierzemy je do ręki – są sprężyste ale takie… przytulaśne. Dwie strony poduszki to dwa różne materiały. Jeden (ten z grafiką) to 100% bawełna i jest znakomity na upały, drugi to poliesterowa tkanina Minky – coś jak polar z dłuższymi włoskami i miększy – idelny do wtulenia na zimniejsze wieczory.

Skąd taki dziwny kształt mają te poduszki? Przede wszystkim gra tu rolę ergonomia. Poduszka nie uciska kręgów szyjnych i jednocześnie otula głowę. Z punktu widzenia turystycznego taki kształt pozwolił na redukcję wagi i objętości.

Ważne jest wypełnienie dające niezwykłą sprężystość poduszce. To kulki z włókna silikonowego, które posiadają posiadają kanał powietrzny i są skrętnie karbowane w efekcie wypełnienie jest puszyste i sprężyste w miarę naciskania co jest trudne do osiągnięcia, a tu się udało. Oczywiście poduszki mają atesty i są antyalergiczne.

Materiał Minky w myCOKI
Druga strona poduszki z materiału Minky
(Uprasza się o nie głaskanie monitora!)

Wracając do designu, każda poduszka podróżna myCOKI ma w jednym rogu uchwyt do przenoszenia – tak chce producent… My jednak stwierdziliśmy, że lepszym jest określenie „kieszonka” i od razu znależliśmy dla niej zastosowanie! Są przecież małe pluszaczki, które mogą się zgubić w łóżku a teraz mają swoje miejsce! Chociaż… producent chyba o tym też przemyśliwał bo do poduszki był dodany breloczek z materiału z jakiego została zrobiona, a jego miejsce to nasza kieszonka. Staś wymyślił jeszcze jedno zastosowanie! Miejsce do chowania wypadniętego mleczaka dla Wróżki Zębuszki!

Uchwyt-kieszonka w myCOKI
To wg. Stasia świetne miejsce na mleczaki dla Wróźki Zębuszki!

Uchwyt-kieszonka w myCOKI
A Michał znalazł pluszaczkowi mieszkanie!

No to teraz mniej przyjemna wiadomość – cena… wysoka… No ale przede wszystkim to nie jest poduszka na raz! Nie ma cudów, by ręcznie robiona rzecz z najwyższej klasy materiałów była sprzedawana za bezcen w cenie supermarketowej. Ta poduszka może długo służyć dziecku, a później… trafi do archiwum domowego jako pamiątka z dzieciństwa! Reasumując… Chłopcy są zachwyceni chociaż poduszka w ich wieku nie powinna wywoływać już entuzjazmu, a stała się stałym wyposażeniem ich łóżek… Cieszymy się, że mają kompletny zestaw 3 x ukochane: pluszak + kocyk + podusia…
PS. Co do kocyków to…  JoGo – Designs też je produkują – równie designerskie i milusie… I tym miłym akcentem kończymy.

Produkty JoGo-Designs kupisz w:

 

Baby in Clouds
www.babyinclouds.pl
Strona producenta (po niemiecku):

 

JoGo – Designs
Klan Kobusów i portal Małego Podróżnika polecają!

Testowali: Michał i Staś Kobusowie – www.malypodroznik.pl


(c) Mały Podróżnik – www.malypodroznik.pl – wszelkie prawa zastrzeżone


 

Share