POLSKAWędrówki po PL

WIELOKULTUROWY NURT BUGU – cz. 12 – LANDART Festiwal

WIELOKULTUROWY NURT BUGU
LANDART Festiwal – cz. 12

LANDART Festiwal

Sztuka w krajobrazie. Czystym, nie zaśmieconym jak w miastach. Sztuka, która stapia się z krajobrazem wzbogacając go jednocześnie. Sztuka realizowana na wielu płaszczyznach. Koncerty, wystawy, przedstawienia teatralne w plenerze jakich nie da się zrobić na zwykłej scenie. No wreszcie to co po Festiwalu Landart zostaje. Plenerowe instalacje, rzeźby,…

LANDART FESTIWAL 2015 – Fishes passage (Rumen Dimitrov)

Festiwal był imprezą zmieniającą swoje miejsca, aż w 2015 roku trafił w zakole Bugu tam gdzie spotykają się trzy województwa u Bug przestaje być rzeką graniczną ale wpływa w Polskę. I pozostał bo miejsce urzekło organizatorów ale i urzeka biorących udział w Festiwalu artystów i oczywiście publiczność.

LANDART FESTIWAL 2016 – Wood village (Marie Helene Richard)

Pojechaliśmy zobaczyć co pozostało po edycji 2015 i 2016 i byliśmy zaskoczeni, że rzeźby z tak w sumie nietrwałego materiału jak np. wiklina, drewno, są i mają się dobrze. Warto odwiedzić te miejsca nie tylko ze względu na sztukę, ale również ze względu na wspomniane krajobrazy.

LANDART FESTIWAL 2015 – Sleipnir XLIV Ciconae (Duilio Forte)

Na terenie LANDART Festiwal 2015 największe wrażenie robią Pielgrzymy (Sławomir Matyjaszewski), Fishes passage (Rumen Dimitrov) oraz Sleipnir XLIV Ciconae (Duilio Forte).

 

LANDART FESTIWAL 2016 – O.K.N.O. (Ewa Chacianowska)

Kiedy trafimy w miejsce gdzie był  LANDART Festiwal 2016 to z kolei największe wrażenie robią  O.K.N.O. (Ewa Chacianowska), The gate (Ryszard Litwiniuk), Odlot (Kamil Stańczak),  Żółw (Jerzy Słoma Słomiński) i Wood village (Marie Helene Richard).

LANDART FESTIWAL 2016 – The gate (Ryszard Litwiniuk)

To są największe instalacje ale warto być w trakcie lub tuż po festiwalu by zobaczyć tez mniejsze dzieła, które najłatwiej wtapiają się z czasem w otoczenie. W Janowie Podlaskim trafiliśmy na pierwsze duże wydarzenie tegorocznej edycji LANDART Festiwal. Teatr Wiejski Czeladońka przedstawił licznej publiczności widowisko obrzędowe Noc świętojańska/Teatr Ognia.

LANDART FESTIWAL – Janów Podlaski…

Sam Festiwal trwał od 6 do 15 lipca. Oczywiście pozostała kolejna enklawa dzieł z roku 2017.

 


Uroczysko ZABOREK << STRONA GŁÓWNA >> informacje praktyczne

Anka, Krzyś, Michał i Staś Kobusowie


(c) Portal Małego Podróżnika

Share