DZIEJE SIĘ!Biblioteka

Marek (Kamiński) i czaszka jaguara

Dziś 26 IX 2017 o godzinie 12:00 odbyła się oficjalna premiera książki: Marek i czaszka jaguara. Autorzy: Marek Kamiński, Katarzyna Stachowicz-Gacek
Premiera była w miejscu nie przypadkowym bo w restauracji meksykańskiej El Popo (ul. Senatorska 27, Warszawa).

Marek i czaszka jaguara

O czym jest książka?

To miały być wymarzone wakacje w Meksyku – zresztą wszystko jedno gdzie, najważniejsze, że Marek w końcu miałby tatę tylko dla siebie, z daleka od okropnej młodszej siostry. Ale wszystko poszło nie tak. W efekcie chłopiec leci do Ameryki Łacińskiej tylko z małomównym wujkiem podróżnikiem, bez taty, bez komputera – bez sensu! Będą oglądać ruiny piramid, przedzierać się przez dżunglę w upale i bez końca wysłuchiwać opowieści o cywilizacji Majów. Przy okazji muszą dostarczyć tajemniczą przesyłkę przedstawicielom starożytnego plemienia Lakandonów. Planowane wakacje szybko zmieniają się w nieprzewidywalną wyprawę, tym bardziej że w ślad za bohaterami podąża dwóch podejrzanych typków. Może jednak wcale nie będzie nudno?…

Autorzy opowiadają o książce i o tym jak powstawała

O autorach:

Marek Kamiński – słynny podróżnik i polarnik. Wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za zdobycie obu biegunów Ziemi w ciągu jednego roku. Pierwszą samodzielną podróż odbył w wieku ośmiu lat (z Gdańska do Łodzi). W swoich książkach i wykładach oraz przez działalność swojej fundacji stara się trafiać szczególnie do dzieci – zaraża je pasją i pomaga odkrywać, że mogą wszystko!

Katarzyna Stachowicz-Gacek – pisarka, autorka kryminałów oraz scenarzystka, m.in. współautorka scenariusza do filmu dla młodej widowni „Za niebieskimi drzwiami” (2016), który spotkał się z fantastycznym przyjęciem krytyków i pobił rekord frekwencji, stając się najchętniej oglądanym polskim filmem dla młodej widowni.

Autorzy: Katarzyna Stachowicz-Gacek i Marek Kamiński

Część dochodu ze sprzedaży książki wspiera działalność Fundacji Marka Kamińskiego, która pomaga chorym dzieciom i młodzieży w pokonywaniu barier i realizacji marzeń.

Liczba stron: 368
Wydawnictwo: Znak emotikon
Rok wydania: 2017

Marek, My i Książka…

Bierzemy się za czytanie!


(c) Portal Małego Podróżnika

Share