EkwipunekTesty sprzętu

Buty KAMIK NATIONPLUS

Wstęp

Marka KAMIK znakomicie się zapisała w naszej pamięci jako producent świetnych butów dla dzieci. Kiedy nasi chłopcy przeszli do kategorii młodzież trochę straciliśmy KAMIKa z oczu bo numeracja kończyła się na dzieciach. No ale kiedy potrzebowaliśmy buty dla Stasia na naszą mokrą zimę i wiosenne roztopy akurat dostałem mail z informacją o KAMIKach… męskich… i dokładnie takich jakich szukaliśmy. No i mamy renesans KAMIKa…

KAMIK NATIONPLUS
KAMIK NATIONPLUS

Buty te to skrzyżowanie śniegowców z butem trekowym. Cały dół jest wykonany z gumy i jest absolutnie wodoodporny. Dalej mamy cholewkę  z wodoodpornego nubuku z językiem wszytym do wysokości 15 cm. Łatwo dowiedzieć się jak głęboko możemy wejść do wody ponieważ tam gdzie kończy się wszycie języka są z logo KAMIKa zaciski do sznurówek dzielące sznurowanie buta na pół.

W środku buta stopy chroni wkładka wielowarstwowa z materiałów firmy 3M. Nie mieliśmy okazji na testowanie w tak ekstremalnych temperaturach, ale KAMIK zapewnia, że wkładka chroni do temperatury MINUS 40 stopni Celsjusza! Do minus 10 stopni komfort jest znakomity!

KAMIK NATIONPLUS

To co jest chyba najważniejsze z funkcjonalności to możliwość wyjmowania całej wkładki! Kiedy przemoczyliśmy buty i mamy następnego dnia znowu cały dzień chodzić w śniegu to robimy niestety rzecz dla butów najgorszą. Stawiamy na kaloryferze i szybko suszymy. Niestety takie traktowanie butów trekingowych powoduje, że stają się twarde, często pękają. KAMIK NATIONPLUS pozwala na wyjęcie CAŁEJ WKŁADKI! I taką wkładkę możemy bardzo szybko wysuszyć! GENIALNE!

KAMIK NATIONPLUS – wkładka

Oczywiście jeżeli będziemy mieć potrzebę suszenia. Buty nr 41 są wysokie na 28 cm. Kiedy na nie wypuścimy spodnie to nawet nie trzeba tych spodni przytrzymywać pod obcasem ponieważ szansa, że coś nam się nasypie górą jest żadna.

KAMIK NATIONPLUS

Dla kogo, do jakich aktywności są to buty?

Nie są to buty trekingowe czyli marsze kilometrami to raczej nie to, ale jeżeli mamy cały dzień dreptać po śniegu, błocie – po prostu bawić się w warunkach gdzie normalne buty po pół godzinie byłyby mokre, a stopy wychłodzone to KAMIK NATIONPLUS sprawdzi się znakomicie!

KAMIK NATIONPLUS

Będziecie mieć ciepło i sucho, a przecież o to chodzi! Podeszwa jest całkiem ciekawie urzeźbiona i jeżeli będzie się gdzie wgryźć w podłoże czyli śnieg lub błoto roztopów to możecie być spokojni, że nie będziecie się ślizgać. Podeszwa jest też stosunkowo znacznie większa niż wskazywałby numer buta. To bardzo dobrze działa na śniegu ponieważ nie zapadamy się tak głęboko jak w butach trekowych o mniejszej powierzchni podeszwy.

KAMIK NATIONPLUS

I jeszcze dwa nasze spostrzeżenia. Buty wyglądają na wielkie i ciężkie, ale są LEKKIE! I to lekkie wręcz jak piórko! To nie jakaś tam zwykła guma, ale lżejszy syntetyczny kauczuk no i tam gdzie można są puste przestrzenie aby np. obcas nie był klocem ciężkim gumowym i by stopa miała lepszą amortyzację!

Wszystkim potrzebującym lekkich, ciepłych butów na zimę i mokrą wiosnę gorąco je polecamy! 

Dane techniczne:

Na zewnątrz: dół z syntetycznego kauczuku, góra z wodoodpornego nubuku
Wewnątrz: wkładka wielowarstwowa z materiałów firmy 3M Thinsulate. Zrobiona z włókien 10x mniejszych niż standardowe do izolacji co pozwala przy cienkiej warstwie mieć fantastyczne zdolności izolacyjne (ciepło) i brak wchłaniania wody (maksimum 1%) co nawet przy zamoczeniu pozwala na szybkie wysuszenie!
Podeszwa: kauczuk syntetyczny – Snowtread
Amortyzacja: puste przestrzenie w obcasie
Waga pary: ok. 1,5 kilograma

Film prezentujący KAMIK NATIONPLUS

 

Gdzie kupić sprawdź na stronie importera:

http://outdoor.ravenco.eu

 

 


Testuje: (c) Staś Kobus (portal Małego Podróżnika),  Opowiada i opisuje: Krzysztof Kobus – TravelPhoto.pl

Produkty, które testujemy wybieramy sami i je normalnie używamy jako nasze podstawowe wyposażenie.


(c) Mały Podróżnik – www.malypodroznik.pl – wszelkie prawa zastrzeżone

Share