Wędrówki po PL

Pętla Żuławska (tydzień na barce) – Kąty Rybackie – 4

DZIEŃ 4
Kąty Rybackie

W Kątach Rybackich robimy sobie przerwę w żeglowaniu. Po pierwsze pogoda jest dobra inaczej czyli mamy zachmurzenie. Jest ciepło ale chmury są tak nisko, że mgła osiada na twarzach i nie trzeba kremu nawilżającego. Ale to tylko od czasu do czasu. Chmury dały też trochę oddechu od upału. Czytamy, prowadzimy życie towarzyskie z sąsiadami burta w burtę. Karmimy kaczki łabędzie.

Pętla Żuławska - Kąty Rybackie - marina
Pętla Żuławska – Kąty Rybackie – marina

Podejmujemy wyzwanie jazdy rowerami środkiem mierzei. Mierzeja ma niezwykle bogate ukształtowanie powierzchni. Górki, dołki, dolinki, jary. Niekiedy czuć się można jak na beskidzkiej wędrówce. Rowerem i pieszo nie można się nudzić. Trzeba przyznać, że jak się chce to można się zmęczyć!

Mierzeja Wiślana - na rowerach...
Mierzeja Wiślana – na rowerach

Wnętrze mierzei to również piękna przyroda. Mało jest takich miejsc, gdzie idąc przez las pełen starych niezwykle ukształtowanych przez wiatry sosen płynnie przechodzi się do rezerwatu bukowego, w którym również te drzewa będą wkrótce pomnikowe.

Mierzeja Wiślana
Mierzeja Wiślana
Mierzeja Wiślana
Mierzeja Wiślana

Wnętrze mierzei to niezwykle ciekawy teren dla miłośników Nordic Walking. Jest tu wiele oznakowanych tras i ścieżek poza szlakami, a zgubić się trudno bo zawsze trafimy na morze, Zalew Wiślany, granicę z Rosją lub…. wąskotorówkę…

Mierzeja Wiślana - wracamy do mariny...
Mierzeja Wiślana – wracamy do mariny

Skoro dzień leniwy to koniec pisania… Dobranoc!


DZIEŃ NASTĘPNY

lub

POWRÓT DO MENU: PĘTLA ŻUŁAWSKA


Wstukał w klawiaturę: Krzysztof Kobus, sprawdzała: Ania

Inspirują jak zawsze Michał i Staś! 


(c) Portal Małego Podróżnika

Share