POLSKAWędrówki po PL

Uniejów – Nad Wartą warto!

Uniejów – Nad Wartą warto!

Pierwszy raz trafiliśmy tu jakieś 10 lat temu. Zamek, rzeka, miasteczko. Miejsce jakich w Polsce tysiące, po godzinie wyruszyliśmy dalej. Drugi raz byliśmy w 2010 roku. Miasteczko wyglądało niczym Kopciuszek już po ślubie z księciem. Oczywiście największą atrakcją była kąpiel w gorącej wodzie w termach. Pełnia szczęścia, a jeśli dodać do tego kąpiel w czekoladzie… I jeszcze turniej rycerski…. No po prostu było bosko! Relacja z owego wyjazdu na naszym portalu tutaj:

Wędrówki po Polsce – Termy Uniejów i okolice cz.1

Potem termy się rozbudowały, nadszedł więc czas aby zobaczyć Uniejów w nowej odsłonie. I tu przyznajemy, że szczęki nam opadły i długo jeszcze dzwoniły o bruk gdyśmy zobaczyli co tu stworzono.

Do Uniejowa przyjechaliśmy pod wieczór…

Zacznijmy od tego, że to co było kiedyś basenami termalnymi, zajmuje obecnie około… 1/4 powierzchni term. Doszedł bar w basenie, jacuzzi w stylu bocianiego gniazda, rwąca rzeka, zjeżdżalnie, wodospad, jeszcze więcej basenów…

 

Widok na miasto

 

Termy Uniejów… główna atrakcja!

Restauracja i barek, sauny, słowem – można tu spędzić kilka godzin i doskonale wypocząć. Zaś tuż obok term czeka kilka miejsc gdzie zjemy coś na szybko lub będziemy delektować się wykwintnymi daniami i deserami. Zmieniła się też plaża nad Wartą bo przybył na niej plac zabaw dla dzieci, siłownia plenerowa i… tężnia! Patrząc na panoramę miasteczka odkryliśmy, że tam gdzie były nieużytki dziś stoją stylowe hotele. Zaś obok zamku czeka nas Termalny Park Linowy czyli trasy poprowadzone malowniczo między drzewami.

Zagroda Młynarska i Wioska Indiańska o zachodzie słońca

Powstały też nowe atrakcje: po drugiej stronie drogi E72 znajduje się stadion, skansen (gdzie można zamieszkać!), wioska indiańska (filia Solcy Małej – TATANKA) oraz Lawendowe Spa – rzecz jasna z prawdziwymi lawendami rosnącymi dookoła. Tym razem zabrakło nam czasu by popłynąć kajakiem, ale z Uniejowa są organizowane spływy o różnej długości więc to idealne uzupełnienie pobytu.

Zagroda Młynarska, Wioska Indiańska i Lawendowe SPA

Trafiliśmy też na średniowieczny jarmark na którym stylowi sprzedawcy prezentowali różnorodne rękodzieło: wiklinowe koszyki walczą o naszą uwagę z koronkowymi obrusami, miody stoją obok herbowych tarcz, trudno nie oprzeć się zakupom!

XII Jarmark Średniowieczny w Uniejowie

Uniejów stał się uzdrowiskiem, ma własne kosmetyki termalne i dalsze plany rozwoju! Przed „Kasztelem na Gorących Źródłach” powstają jacuzzi, dojdą zatem kolejne miejsca do kąpieli. I bardzo dobrze, bo widać, ze w weekendy termy przeżywają oblężenie. Jeśli zatem możecie – przyjedźcie tu w tygodniu. A już zupełnie bajkowo musi tu być zimą… Na wyświetlaczach -20 stopni, pada śnieg , a woda ma 35 stopni! Bajka!

Termy Uniejów – baseny
Nowe kosmetyki marki Termy Uniejów i kasztel, w którym kończy się remont.


Zobacz dalej: ZOO Safari BORYSEW lub powrót do STRONY GŁÓWNEJ


(c) Portal Małego Podróżnika

Share