ŚWIATWyprawy

TURCJA, Dzień Dziecka w Istanbule – STRONA GŁÓWNA

TURCJA, Dzień Dziecka w Istanbule
STRONA GŁÓWNA – kwiecień 2014

WSTĘP

Kiedy byliśmy poprzednio w Turcji zabrakło nam czasu na odwiedziny w Stambule. Pora zatem nadrobić zaległości! O tym mieście powiada się, że uzależnia swą wyjątkową atmosferą i zachwyca zabytkami. Stambuł jest zjawiskowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Ma też kilka wspaniałych atrakcji dla dzieci, a że 23 kwietnia jest turecki Dzień Dziecka (tak, tak! tam obchodzą go wcześniej!) zatem wyruszamy na spotkanie z kolejną przygodą w Turcji!
Dziękujemy p. Kasim Sonkaya oraz wszystkim pracownikom Biura Radcy ds. Kultury i Turystyki Ambasady Turcji za pomoc w przygotowaniu wyjazdu.

BLOG MENU
DZIEŃ 1
Pierwszy dzień to tradycyjnie dolot na miejsce. Tym razem tylko 2.5 godziny w samolocie. Bajka!

 

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 2
Nie ma litości czyli dziś mamy Meczet Sulejmana, Błękitny Meczet, Hagia Sophia, Wielki Bazar i… jeszcze kilka atrakcji od świtu do nocy! Hasło na dziś: dobijcie nas!

 

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 3
Ciekawy i inspirujący dzień. Dwa meczety, dwa bazary, dwa cudowne miejsca do jedzenia i rejs Bosforem!

 

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 4
Derwisze wirują na dworcu!
Ale derwisze to nie wszystko. Odwiedzamy Muzeum Archeologiczne, podziemną cysternę gdzie znajdujemy Meduzy, Muzeum Wojskowe z pokazem-koncertem orkiestry Mehter,  jesteśmy na Taksim Square i w wielu innych miejscach – niezwykle ciekawy dzień!

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 5
Przeprawa do Azji. Adampol czyli Polonezkoy – podróż sentymentalna. Muzeum Zabawek. Wieczór turecki.

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 6
Spotkanie z Barbarossą. Ortakoy – spacer w cieniu mostu. Emirgan – ogród tulipanów i nowożeńców. Dzielnica Galata czyli u artystów. Hotel Pera dla przybywających Orient Expressem i dzielnica Beyoglu. Kwietny pasaż Cicek Pasaji obecnie mekka restauratorów.

ZOBACZ WIĘCEJ…

DZIEŃ 7
Turcja w Miniaturze. Kolejka z kolejką i bez kolejki. Na herbatce u Pierre Loti. Spacerkiem przez Eyup – bardzo uduchowione miejsce. Meczet zawiera groby tych, którzy bardzo blisko byli związani z Mahometem, otoczony jest przepiękną nekropolią. Lokalny targ i obiad w miejscowej restauracji z widokiem na meczet.

ZOBACZ WIĘCEJ…

 

DZIEŃ 8
Pałac Topkapi – skarbiec i relikwiarz. Rejs na Wyspy Książęce (Princes’ Islands) na Morzu Marmara.

ZOBACZ WIĘCEJ…

 

DZIEŃ 9
Turecki Dzień Dziecka – parada na ul. Istiklal.
Muzeum Mickiewicza, czyli dziady czczą mesjanizm pustki i belejakości. Muzeum Techniki, czyli czy samochód Harrego Pottera latał naprawdę. Muzeum Panoramy 1453 – turecki Grunwald czyli jak zdobyto Konstantynopol i wyzwolono od Krzyżaków, Krzyżowców, czy no takich tam z krzyżem…

ZOBACZ WIĘCEJ…

 

DZIEŃ 10
Czas powrotów… Czas wylotów… Ale…
Odwiedzamy Akwarium! Genialne! Cudowne! I tylko 10 minut od lotniska!
Dzień, który uznałbyś za stracony ponieważ strach pozostać dłużej w mieście bo można nie dojechać na lotnisko na czas, nie musi być dniem straconym! Nawet jak wylatujesz wczesnym popołudniem!

ZOBACZ WIĘCEJ…

 

FOTOKASTY
Dzień Dziecka w Istanbule

Turcja w Miniaturze

Zobacz więcej na naszym kanale na YouTube!

Nasza książka z poprzedniej wyprawy do Turcji w serii Mali Podróżnicy w Wielkim Świecie wydawanej przez National Geographic!

Zobacz koniecznie!


Biuro Radcy ds. Kultury i Turystyki
Ambasady Turcji
Wikipedia logoTURCJA na Wikipedii


(c) Portal Małego Podróżnika

 

Share